Atskleidė vaikų kūrybinį bei meninį potencialą

 Atskleidė vaikų kūrybinį bei meninį potencialą

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko vaikų stovykla „Kūryba išlaisvina“, kuri buvo suskirstyta 2 pamainomis. Muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė šią stovyklą organizuoja jau 4 metus.

Dirba ir savanoriai

Kiekvienais metais kartu dirba ir veržlūs bei iniciatyvūs savanoriai. Stovyklos tikslas – atskleisti vaikų kūrybinį bei meninį potencialą.

Šiemet stovyklavo 8–11 metų vaikai, dauguma jų – iš Kėdainių, bet buvo ir tokių, kurie atvyko atostogauti į šį miestą.

Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis meno sritimis: skulptūra, grafika, tapyba, tekstile bei skirtingomis jų technikomis.

„Stovykloje buvo vykdomos įvairios veiklos: liejimas tušu ant japoniško ryžių popieriaus, liejimas akvarele, taip pat buvo kuriamas vitražas iš popieriaus, vyko pleneras, vaikai formavo skulptūrėles iš cemento, buvo supažindinti su cianotipijos technika, makrofotografija, dekupažo technika, jie kūrė paveikslėlius ant tekstilės – marškinėlių bei medžiaginių maišelių.

Vaikai pynė iš siūlų apyrankes, konstravo naudojant kartoną, kūrė aitvarus iš popieriaus. Tarp meninių užduočių muziejaus parko teritorijoje vaikams buvo rengiami ir įvairūs žaidimai: estafetės, „sugedęs telefonas“ (integruotas su menu), buvo piešiamos tatuiruotės su chna dažais“, – apie stovyklos metu vykusias veiklas pasakoja A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

[#gallery=2425#]

Surengė parodą

Stovyklą vainikavo vaikų darbų paroda, į kurią buvo pakviesti jų artimieji.

„Kvietimus į parodą darė patys vaikai skrebinimo technika.

[quote author=“A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė“]Kūrybiškumas, mokėjimas bendrauti, iniciatyvumas, originalumas – savybės, kurios yra ugdomos stovykloje.[/quote]

Už dalyvavimą veiklose visiems buvo įteikti diplomai.

Kūrybiškumas, mokėjimas bendrauti, iniciatyvumas, originalumas – savybės, kurios yra ugdomos stovykloje.

Tokio pobūdžio stovyklos skatina vaiką pažinti patį save, išmėginti kažką naujo. Taip praturtinamas ne tik išorinis, bet ir vidinis vaiko pasaulis.

Taip pat vaikas artimiau susipažįsta su menu ne tik iš teorinės, bet ir iš praktinės pusės. Tai padeda vaikui geriau suprasti meną ir susidraugauti su juo. Tad taip šis muziejus užsiaugina kartą, kuri, mes tikimės, bus tikri meno mylėtojai – nevengs apsilankyti ir J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parodose“, – mano muziejaus-galerijos kuratorė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video