Kazlų Rūdos girios žygyje dalyvavo ir kėdainiečiai

 Kazlų Rūdos girios žygyje dalyvavo ir kėdainiečiai

Žygyje kartu su šeima dalyvavusi kraštietė Kamilė Masienė sakė, kad pajuto pavasarį, o Kazlų Rūdos miškas atsiskleidė visu grožiu./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vis daugiau kraštiečių renkasi aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Štai praėjusį šeštadienį visi aktyviausieji traukė į Kazlų Rūdos girią, kurioje vyko net penkių maršrutų žygis ir sočios žiemos užbaigtuvės su Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodais“. Šiame žygyje buvo galima sutikti ir pavienių kėdainiečių, ir šeimų, ir net darbo kolektyvų.

Visoms amžiaus grupės

Kazlų Rūdos girių legendos atsivėrė ir pasipasakojo vasario 26 dieną. Čia žygeiviai rinkosi iš visos Lietuvos, mat buvo numatyti maršrutai vaikams, pradedantiems, patyrusiems, norintiems daugiau ir iššūkius mėgstantiems žygeiviams!

5 kilometrų žygį buvo įmanoma įveikti net su pačiais mažiausiais, nes žygiuojant laukė visas Kazlų Rūdos pažintinis takas. 13 kilometrų žygyje buvo galima pažinti Kazlų Rūdą nuo miesto iki apžvalgos bokšto bei pažintinio tako.

Daugiausia maršruto sudarė Kazlų Rūdos giria.

22 kilometrų žygyje reikėjo žygiuoti nuo Kazlų Rūdos pažintinio tako link Mažųjų Zariškių. Nuo jų miškais tolyn link Kazliškių, kuriame tik vienas vieškelis, apsuptas Marackų bei Runkių miškais. 

36 kilometrų žygyje – dar daugiau girios. Čia žygeiviai vaikščiojo Kauno ir Marijampolės pakraščiais, kur skiria ne miesto ženklai, o medžiai. 

50 kilometrų žygis buvo skirtas patiems ištvermingiausiems.

Kraštietė Rasa Juknelė pažymėjo, kad žygis netikėtai tapo labai simboliniu, unikaliu, palaikančiu nuo represijų kenčiančią tautą./Asmeninio archyvo nuotr.

Daug kėdainiečių

Šiame žygyje buvo galima sutikti ir pavienių kėdainiečių, ir šeimų, ir net darbo kolektyvų. Kraštiečiai sutiko su „Rinkos aikštės“ skaitytojais pasidalinti savo sveikesnio gyvenimo ir aktyvaus poilsio patirtimi, patirtais įspūdžiais.

„Mums su vyru tai buvo antrasis „Trenkturo“ žygis, prieš porą metų žygiavome pajūriu 25 km. Šį kartą nusprendėme žygiuoti su vaikais, tad pirmam kartui rinkomės pačią lengviausią 5 km trasą dėl galimybės visur nueiti, nuvažiuoti su vežimėliu.

Labai pasisekė, nes oras buvo puikus, pajutome pavasarį, o Kazlų Rūdos miškas atsiskleidė visu grožiu. Keliose stotelėse gavome arbatos, sveikų užkandžių, vaisių, organizatoriai vaikų trasoje buvo padarę stoteles, prie kurių visi vaikai labai norėjo įsiamžinti ir su ūpu žygiavo toliau vis ieškodami kitos stotelės su lape ar ežiuku“, – pasakojo žygyje kartu su šeima dalyvavusi kraštietė Kamilė Masienė.

Kraštietė pažymėjo, kad žygis netikėtai tapo labai simboliniu, unikaliu, palaikančiu nuo represijų kenčiančią tautą.

Aut. past.

Jautėsi vienybė

Jauna moteris pasakojo, kad žygyje labai jautėsi ramybė, susikaupimas, bendruomeniškumas.

„Labai nudžiugino ir tai, kad organizatoriai atsižvelgė ir į Ukrainos situaciją bei žmonių rūpestį, tad reginio metu plakatais skatino aukoti BLUE YELLOW organizacijai, o maistą tiekianti įmonė skelbė, kad visas pelnas už maistą taip pat bus skirtas paremti Ukrainą.

Visur jautėsi žygeivių optimizmas, vienybė ir gera nuotaika. Didžiausias ačiū organizatoriams“, – dėkojo K. Masienė.

Simbolinė prasmė

Kraštietė Rasa Juknelė pažymėjo, kad žygis netikėtai tapo labai simboliniu, unikaliu, palaikančiu nuo represijų kenčiančią tautą.

„Belaukiant dienos, kada vyks žygis, kiekvienam išsikėlus asmeninius iššūkius įveikti ilgą distanciją, nė vienas nenumanėme, kas įvyks pasaulyje ir kad ši eitynė įgaus visiškai kitokią prasmę.

Visi dalyviai susirinko ir žygiavo vedami jau ne asmeninių rezultatų. Visi šiose eitynėse dalyvavo pasipuošę Ukrainos vėliavėlėmis. Žygeiviai skyrė vidinį palaikymą šiuo metu pragarą išgyvenantiems broliams.

Žygyje, kurio vietovėse yra karinis poligonas, buvo atkarpa, kurioje pratybas atlikinėjo ir ginkluoti kariškiai. Ta situacija tik dar labiau suaštrino emociją apie tai, kas vyksta visai šalia mūsų.

Laikas, visų vienoda nuotaika, oras, organizacija, pasakiška gamta – visą renginį įprasmino labiau nei buvo pirminis jo tikslas.

Žygį vainikavo gardūs pietūs, už kuriuos surinkti pinigėliai bus skirti Ukrainai paremti. Įspūdžiai patys geriausi, nes tai nebuvo eilinis pasivaikščiojimas“, – savo įspūdžiai dalinosi kunioniškė R. Juknelė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video