„Kaštono“ skyriuje nušvito tolerancijos žibintai

 „Kaštono“ skyriuje nušvito tolerancijos žibintai

Asmeninio archyvo nuotr.

„Deramai užauginti vaiką galima tik ten, kur yra sukurta meilės erdvė“ (Vladimir Megre).

Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyriuje, kaip ir kasmet, buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena, todėl visą savaitę paskyrėme įvairiems renginiams. Šiais mokslo metais tolerancijos simbolis buvo žibintas.

Kartu su vaikučių tėveliais pagaminome daug nuostabių ir gražių darbų. Su didžiausiu įkvėpimu ir užsidegimu vaikučiai kūrė žibintus ir grupėse. Artėjant lapkričio 16-osios – Tolerancijos dienos vakarui – ir lauke pradėjus plisti tamsos šešėliams, „Kaštono“ skyriaus salėje pasakos motyvais ir dainų akordais muzikos vadovė Violeta Jankauskienė vaikučiams padėjo suprasti, kaip galima nugalėti tamsą ir padėjo atspėti paslaptį. Taigi, paslaptis buvo atskleista!

Kiemelyje sužibo žibintų švieselių gausa. Sutemus lauke tapo šviesu ir jauku, nes šviesą ir šilumą skleidė ne tik degantys žibintai, bet ir vaikų, jų tėvelių bei darbuotojų džiaugsmo akys. Tikimės, kad  žibintai dar ilgai ne tik džiugins savo spindesiu, bet ir papuoš gerumu mūsų vaikų širdis.

Asmeninio archyvo nuotr.

Siekėme, kad Tolerancijos žibintų šviesa taptų dar ryškesnė ir galingesnė, taigi, su gimnazijos 4 klasės mokiniais sumanėme ir įgyvendinome bendrą projektą „Tešildo mus gerumo spinduliai“. Susitikimo šventės akimirkos paliko nepaprastai gražius ir džiugius įspūdžius ir mažiausiems vaikučiams, ir mokiniams, ir visiems dalyvavusiems šiame renginyje.

Vyresnieji draugai su gražiausiais palinkėjimais kiekvienai grupei įteikė po Tolerancijos žibintą, mokė mažuosius žaidimų, dalinosi mintimis apie tai, kas yra tolerantiškas žmogus, iškirptomis ir ant sienos priklijuotomis rankytėmis, skleidė Tolerancijos žibinto šviesą kuo toliau.

Mokinių atsiliepimai apie susitikimą su mažaisiais draugais ir Tolerancijos dienos renginį parodė, kaip jie brangina, vertina mūsų draugystę ir kad tai padėjo geriau suprasti žodžio „tolerancija“ prasmę: „Man buvo labai smagu šokti, mokyti mažylius “; „Buvo linksma pamatyti savo pusseserę ir su ja pažaisti.  Linksmiausia, kad išmokėm mažus vaikus naujų dalykų “, „Man labai patiko, buvo labai smagu. Aš su visais kartu norėčiau pažaisti su kamuoliu “, „Labai gražūs vaikai. Ačiū jums. Man labai patiko “, „Buvo tikrai labai smagu. Man labiausia patiko žaisti ir linksmintis “, „Tolerancija yra draugystė, priimti žmogų su negalia. Tolerancijos diena yra tokia diena, kad būtume be patyčių“.

Minėdami tarptautinę Tolerancijos dieną, ne tik pagilinome žinias, bet ir puikiai praleidome laiką.

Lina Činikienė, ,,Kaštono“ skyriaus vedėja, Aldona Povilavičiūtė, socialinė pedagogė

1 Komentaras

  • kad tolerancijos žibintais išvaikius tamsos šešėlius, iš krūmų neįmtų šliaužti gyvačių dviskiepiais nuodingais liežuviais elgebėteškiniai šaltakraujai padarai..

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video