Kas vyksta, kad ligoninėje atsiduria prisirūkę vaikai?

 Kas vyksta, kad ligoninėje atsiduria prisirūkę vaikai?

Asociatyvi BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Likimo ironija – vos Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija, vadovaujama vicemero Pauliaus Aukštikalnio, sugriežtino mokyklų kontrolę ir dar kartą paragino visas ugdymo įstaigas imtis nepalyginamai griežtesnių priemonių dėl rūkančių moksleivių bei pareikalavo, kad mokyklų administracijos nedarytų tokiems moksleiviams jokių išlygų ir nutvėrę rūkančius vaikus, paauglius ar jaunuolius nedelsdami apie tai praneštų tiek Vaiko teisių apsaugos tarnybai, tiek policijai, sulaukta dar vieno incidento, pasibaigusio ligoninėje.

Incidentas įvyko „Ryto“ progimnazijoje

Rajono tarybos posėdyje Narkotikų kontrolės komisijos bei rajono tarybos narys Jonas Talmantas pranešė, kad yra gavęs informaciją iš Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos, jog trys 12 metų moksleiviai buvo išvežti į ligoninę „kažko prisirūkę“.

Tarybos narį baugina besikartojanti situacija, panaši į neseniai nutikusią Josvainių gimnazijoje, kur nežinia kuo užpildytą elektroninę cigaretę parūkiusiai mergaitei sustojo širdis, o mokytojos ją vos spėjo atgaivinti darydamos dirbtinį širdies masažą iki atvykstant medikams.

Išvežė į ligoninę

,,Kadangi esu Narkotikų kontrolės komisijos narys, gavau iš „Ryto“ mokyklos informaciją, kad ne tik Josvainiuose vyksta tie reikalai, bet ir „Ryto“ mokykloje nualpo 3 mokiniai − kažko prisirūkė.

Išvežti su greitąja į ligoninę ir, manau, kad čia pas mus yra daug ką pasvarstyti šiandien tuo klausimu, nes iš tikrųjų reikia daryti išvadas ir žiūrėti, kas ten darosi“, − sakė J. Talmantas.

Po tokio politiko pranešimo rajono tarybos posėdyje daugiau niekas jokios išsamesnės informacijos apie įvykį nepateikė.

„Ryto“ progimnazijos administracija šio įvykio nekomentuoja.

Vaikams atliko tyrimus, tačiau apie jų rezultatus bus informuotos tik mažamečių šeimos.

Narkotikų kontrolės komisijai vadovaujantis vicemeras Paulius Aukštikalnis tą pačią dieną po tarybos posėdžio nedelsdamas kreipėsi į ligoninę, norėdamas patikslinti galimą gauti informaciją.

Kaip informavo ligoninės atstovai, iš „Ryto“ progimnazijos atgabentiems vaikams buvo paimti visi reikalingi tyrimai. O tyrimų rezultatai, kuriuos matys tik šeimos nariai ir gydantis gydytojas, bus gauti tik po mėnesio, todėl dabar sunku daryti išvadas ir spręsti, kas yra atsitikę.  

Turi pranešti ir vaikų teisėms, ir policijai

Apie situaciją Paulius Aukštikalnis sako: ,,Nei Narkotikų kontrolės komisija, nei kitos rajone veikiančios atsakingos institucijos negali nujausti, kad kažkas kažkur vyksta ar įvyks.

Pagavus rūkantį vaiką, paauglį mokykla nedelsiant turi apie tai pranešti policijai ir vaikų teisėms – būtinai abiem institucijoms. Be jokių išimčių.

P. Aukštikalnis

Mokyklose rūkyti griežtai draudžiama ir todėl schema turi būti labai paprasta − pagavus rūkantį vaiką, paauglį mokykla nedelsiant turi apie tai pranešti policijai ir vaikų teisėms – būtinai abiem institucijoms.

Taip pat mokykla, turėdama bent menkiausią įtarimą dėl elektroninių cigarečių ar galimai narkotinių medžiagų platinimo ar vartojimo, irgi turi pranešti apie tai policijai, kad jie galėtų imtis reikalingų veiksmų.

Visos mokyklos labai gerai žino visą šią informaciją ir puikiai supranta, ką turi daryti. Jiems dar ir dar kartą apie tai primename.

Be to, Narkotikų kontrolės komisijoje buvome susirinkę dar prieš dvi savaites ir sutarėme, kad išsamų informacinį seminarą policijos viršininkas A. Vaina dar kartą praves mokyklų direktoriams.

Esame sutarę ir dėl to, kad mokyklose dažniau lankysis ir bendruomenės pareigūnai.

Taip pat daug anksčiau esu aptaręs Josvainių gimnazijoje šiuo metu priimtas gana veiksmingas prevencines priemones. Mokykla reagavo ir tai yra sveikintina.

Paulius Aukštikalnis: „Mes ėmėmės visų įmanomų priemonių ir, jei prireiks,
imsimės ir papildomų, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, kad
užbėgtume už akių tokiems įvykiams, kad neleistume vaikams rizikuoti
sveikata.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Mes ėmėmės visų įmanomų priemonių ir, jei prireiks, imsimės ir papildomų, kad padarytume viską, kas nuo mūsų priklauso, kad užbėgtume už akių tokiems įvykiams, kad neleistume vaikams rizikuoti sveikata.

Tikiuosi, visa tai duos rezultatų, tačiau visi turime suprasti esminį dalyką – nepastatysime prižiūrėtojo prie kiekvieno mokyklos kampo ir nepadarysime iš mokytojų cerberių – nei mokykla, nei savivaldybė ar joje veikianti Narkotikų kontrolės komisija nesuvaldys šios situacijos, jei aktyviai prie to neprisidės vaikų tėvai.

Būtent namų aplinka ir tėvai vaikams daro didžiausią poveikį, todėl problemos priežastis turime rasti ir šias rimtas problemas pirmiausia turime spręsti šeimose, todėl į prevencines programas pirmiausia ir stengiamės įtraukti ne tik mokinius ir mokytojus, bet ir mokinių tėvus.“

Trečiadienį savivaldybėje vyko išplėstinis įvairių už vaikus, švietimą ir prevenciją atsakingų institucijų atstovų pasitarimas su rajono vadovais ir administracijos specialistais, kurie sprendė, kokių naujų priemonių imtis, kad tokios situacijos rajone nesikartotų.

Visi turime suprasti esminį dalyką – nepastatysime prižiūrėtojo prie kiekvieno mokyklos kampo ir nepadarysime iš mokytojų cerberių – nei mokykla, nei savivaldybė ar joje veikianti Narkotikų kontrolės komisija nesuvaldys šios situacijos, jei aktyviai prie to neprisidės
vaikų tėvai.

P. Aukštikalnis

Josvainiuose būta dramatiškesnio įvykio

Rajono tarybos nario J. Talmanto paviešinti faktai apie dvylikamečius priminė ne per seniausiai į viešumą iškilusį dramatišką atvejį Josvainiuose, kai 16-metei merginai mokykloje sustojo širdis.

Jai tuo metu itin reikalingą pirmą pagalbą suteikė ir jos gyvybę išgelbėjo dvi pedagogės: pavaduotoja Skaidrūnė Vyšniauskienė ir kūno kultūros mokytoja Gitana Jurgelevičienė.

Faktiškai jos bei dvi Kėdainių greitosios medicinos pagalbos paramedikų komandos, kurių darbą labai gerai įvertino ir Kauno klinikos, kur mergaitė netrukus po tragedijos pateko gydymui, išgelbėjo gyvybę. Už mergaitės gyvybę meldėsi ir visa Josvainių miestelio bendruomenė, sutelkta jos tetos Andželikos. 

12 Komentarai

 • Pasidomėkit, tėveliai, gal pagaliau suprasit, kokia katastrofa laukia mūsų vaikų, jei toliau tik kaltinsim mokyklas, o patys apsimetinėsim, kad net neįsivaizduosim, jog mūsų vaikai ,,garina“ jau ne vienus metus, perka papildymus cigaretėms nelegaliuose ,,fabrikėliuose“, kuriuos rasti jie tikrai puikiai žino kur. Nuoširdžiai rekomenduoju pasidkaityti čia:

  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nekaltas-narkotikas-jei-nezinote-ka-vartojate-pasekmes-gali-buti-tragiskos.d?id=80773219

 • Nebukim abejingi madai siu laiku, tai dar ne to pamatysim is savo vaiku, uztenka kaip sunui grupiokai sostinei pasake, kaaa tu pana turi? Tu nemadingas! Einam su mumis zoles parukyti, su lgbt bendruomene pabendrausi, va jums ir mados siu laiku, kaip dar valdzia tokia” siuolaikiska”

 • Taip būna visada, kada valdžiai ne lietuvių vaikai rūpi, o kaip išbučiuoti ukrainiečiams…

  • Kuo čia dėti ukrainiečiai? Ar ukrainiečiai verčia mūsų vaikus rūkyti, ar parduoda kokius uždraustus preparatus? Gana nusišnekėti! Tėvai ir tik tėvai yra atsakingi už savo vaikus. Kaip tėvai išauklėja, tokius vaikus ir turi. Gana kažką kitą kaltinti- mokyklą, valdžią, kaimynus, draugus, dabar dar ir ukrainiečius.

 • Užsižaidė idiotinė valdžia liberpiderastine demokratija, kruša visiems protus laisvėm ir narkotikais, o paslaugos ir medicina,švietimas eina tolyn nuo žmonių. Įmitacija vyksta valstybės valdyme, politinė chebra užgrobė valdžią ir jūms pučia miglą apie lygybę ir tautiškuma.

 • Šios Lietuvos valdžios darbo rezultatas: pradėjo visokius dekriminalizavimus tai tėvai ir vaikai galvoja, kad tik durniai gali neleisti ir nenaudoti. Baisu kaip gyvenam. Gaila vaikų ir jų tėvų ir mokytojų. Ire visos Lietuvėlės.

 • Ko norit? Jeigu Tamulis su šuniu butelį „daro“ ir ledus laižo tai ko norėt. Tikra psichuškė. Niusifilmavo matyt patraukes gerai vynelio ,nes butelys pustuštis stovėjo. dabar ištrynė nabagas. vaikai turi pavyzdį tą patį darys.

  • Cia ruko nelegalius skyscius is kinijos, vieni mazi padlos perka ir parduoda, o kiti mazi padlos traukia. Be paklausos nera ir pasiulos. Ir cia nieko bendra neturi jokios partijos, ziekit savo vaiku pirmiausia, jus susene homofobiniai naciai.

 • Piktas debiliško laikraščio komentatorius vis prieš liberalus loja,gal ruskis rublį numeta?Dimitrijau kas vyksta??

 • iš kur vaikai gauna pinigų elektroninėms cigaretėms?????

 • O kodėl Talmontas taryboj mokyklą minėjo? Gal nori į teismus patekt? Ant vienos mat pakabino viską. Žinovas atsirado. Tegu pasakoja kaip žemes supirkinėjo….

 • tegul rūko ar jums gaila?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video