Karštoji linija. Kas kapinėse turi šluoti spyglius?

 Karštoji linija. Kas kapinėse turi šluoti spyglius?

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipęsis senjoras skundėsi, kad daugeliui žmonių kapinėse bėdos ir papildomų rūpesčių sukelia šalia Kauno gatvės kapinių tvoros augančios pušelės. Tiksliau – nuo jų krintantys ir kapus „puošiantys“ spygliai.

Tvarkytis sunku

„Dažnai keliauju tvarkyti žmonos kapelio, pabūti prie jo, atnešti gėlyčių, papurenti žemelės. Viskas būtų lyg ir gerai, tačiau nespėju valyti nuo šalia kapinių tvoros augančių pušelių krentančių spyglių. Jie kone visą kapą nukloja. Tenka beveik kasdien eiti ir valyti. O sveikatos juk nelabai yra“, – atviravo į laikraščio redakciją užsukęs garbaus amžiaus senjoras Feliksas Kalinauskas.

Ne pirmas žygis

Senjoras pasakoja, kad jis jau aplankė daugybę instancijų, daugybę žmonių ir prašė, kad pušaitės būtų apgenėtos taip, kad jų spygliai ant kapų nekristų.

„Buvau nuėjęs į seniūniją, man paaiškino, kad tai ne jų teritorija, jie pjauti negali. Tačiau kodėl niekas nieko nedaro? Kieno čia ta teritorija? Juk tvarkoma kapinių tvora, vyksta kiti dideli darbai, o mūsų kampelis prie pušynėlio tarsi užmirštas“, – nuogąstavo vyriškis.

Nukloti spygliais

Nuvykome į Kauno gatvės kapines. Kapai, esantys palei kapinių tvorą ir pušynėlį, buvo apibyrėję spygliais. Be abejo, vyresnio amžiaus žmogui kasdien lankstytis ir valyti šiuos spyglius tikrai nėra lengva. Taip pat matėsi, kad pušelės buvo genėtos prieš keletą metų.

Tvarko, pagal reikalą

Kauno gatvės kapinių prižiūrėtoja Vitalija Paliovkina mielai paaiškino, kad ant kapų nubyrėjusius spyglius turi tvarkyti patys kapelių savininkai. Moteris pabrėžė, jog ji nuolat pagal poreikį valo ir tvarko bendrąsias zonas – takelius. Į savaitę bendros zonos tvarkomos kartą ar du, pagal poreikį, kada pušys meta daugiau spyglių, kada mažiau.

Priklauso urėdijai

Darbuotoja taip pat pažymėjo, kad pušynas priklauso Valstybinių miškų urėdijai Kėdainių regioniniam padaliniui, tad nei seniūnija, nei kapų prižiūrėtojai tokiose vietose šeimininkauti negali. Medžius pagal poreikį geni pati urėdija. Jei gyventojai turi nusiskundimų, reiktų kreiptis būtent į urėdiją. Tačiau specialistai užsimena, kad medžių nelabai kas genės, o krentantys spygliai visada buvo kapelių savininkų reikalas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video