Prasideda didžioji prekyba kapų puošmenomis. Kokios kainos?

 Prasideda didžioji prekyba kapų puošmenomis. Kokios kainos?

Artėjant Vėlinėms kraštiečiai jau puošia arba dar tik ruošiasi puošti mirusiųjų kapus. Nors kapų puošimo tendencijos po truputį keičiasi – mažėja pompastiškumo, tačiau viena detalė išlieka – populiariausia kapo puošmena lieka chrizantemos.

Didžioji prekyba

Intensyvią prekybą chrizantemomis pradėjo didžiausia mūsų rajone gėlių auginimu užsiimanti įmonė „Flora“, vadovaujama Andriaus Valevičiaus. Įmonė jau prekiauja šiomis gėlėmis savo būstinėje bei prekybos taškuose. Taip pat perkant didesnį kiekį teikia ir gėlių pristatymo paslaugas į visus Lietuvos miestus. Pas didžiuosius augintojus chrizantemų vazonėlio kaina svyruoja tarp 1,5–2,5 eurų. Perkant didesnį kiekį taikomos ir nuolaidos.

Turguose – brangiau

O štai turgavietėse ar kitose gėlių parduotuvėse chrizantemų kainos yra aukštesnės. Trečiadienį centrinėje turgavietėje šių gėlių buvo apstu – už jų vazonėlį buvo prašoma nuo 2 iki 3 eurų. Tiesa, jokia čia paslaptis, kad yra daugybė prekybininkų, kurie patys neaugina gėlių, o perparduoda nupirktas iš didžiųjų augintojų. O auginti mažesnį kiekį ryžtasi ne visi, mat auginimo kaštai nemaži, o pelnas priklauso nuo daugelio veiksnių.

Nuolaidų nesimato

Pasidairius po Kėdainiuose įsikūrusius didžiuosius prekybos centrus nuolaidų dar nematyti. Pigiausiai už chrizantemų vazonėlį prašoma „Maximos“ prekybos centre, tačiau palyginti su gėlių augintojų siūlomomis kainomis, čia jos gana aukštos. Už vazonėlį prašoma 2,35 euro.

Jau ir prie kapinių

Prekyba vyksta jau ir prie kapinių. Ten kainos muša rekordus. Na, turbūt dėl to, kad nešti ar vežti niekur nereikia – nusipirkai patvoryje ir nešk ant kapų. Čia už chrizantemas prašoma panašiai, kaip turguje – nuo 2 iki 3 eurų. Tiesa, prekybininkų čia kol kas nedaug. Jų turėtų padaugėti, kaip ir kiekvienais metais – paskutiniąją savaitę iki Vėlinių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video