Kalėdų eglė ir jos įžiebimas atsieis 50 tūkst. eurų

 Kalėdų eglė ir jos įžiebimas atsieis 50 tūkst. eurų

Gal bent jau šiemet kėdainiečiams nebereiks vykti į kaimyninę Jonavą grožėtis eglutėmis, kur šio miesto įstaigos ir organizacijos savo darbuotojų rankomis kasmet sukuria dešimtis originalių eglučių ir pastato jas šio miesto Ramybės skvere, sukurdamos Kalėdinių eglučių miestelį. Kažką panašaus šiemet planuojama padaryti ir Kėdainių Knypavos Rinkos aikštėje./BNS/ Eriko Ovčarenko nuotr.

Kėdainių Kalėdų eglę šiemet planuojama įžiebti gruodžio 9-ąją dieną. Čia bus kalėdinė mugė, atvyks Kalėdų Senelis, vyks koncertas. Vis dėlto dalis gyventojų kalėdinio sezono atidaryti vyks į kitus miestus, mat guodžiasi, kad savame mieste šventės būna nuobodžios, o jose veikti esą nelabai yra ką.

Kaina tokia, kaip pernai

Kalėdinės eglės įžiebimo šventę organizuoja Kėdainių kultūros centras, o finansuoja savivaldybė. Kaip pastaroji informavo, eglutės papuošimui savivaldybė skiria 30 tūkst. eurų (be PVM) – tiek pat, kiek pernai. Dar 20 tūkst. eurų atsieis pačios šventinės atmosferos  sukūrimas: pati įžiebimo šventė, honorarai atlikėjams, karuselės, traukinuko nuoma, mokesčiai.

Jauku, kaip namuose

Šiemet Kėdainiai planuoja miestą puošti su mintimi, kad jame būtų jauku, kaip namuose. Centrinė miesto eglutė bus it apsnigta, papuošta snaigėmis. Už eglutės, kuri bus karkasinė, papuošimą atsakinga „Švenčių studija“.

Dekoracijas eglutės ir pagrindinės miesto aikštės puošimui ši įmonė savivaldybei nuomos, o dekoracijas, kurias savivaldybė turi pati, panaudos kitų miesto dalių papuošimui.

Pasigenda žinomų atlikėjų

Taip pat planuojama, kad eglutės įžiebimo šventėje dainuos kraštietė Aistė Bugaitė, vaikų popchoras „Perliukai“, pasirodymą surengs šokių studija „XLITE“, bei dainuos atlikėjas Justinas Lapatinskas.

Atlikėjus, pasak savivaldybės, rinko Kėdainių kultūros centras, o jie buvo renkami pagal jų honorarų dydį.

Nors daugelio atlikėjų honoraro dydis nėra viešai skelbiamas, tačiau kai kurių populiarių atlikėjų atlygį už renginius galima sužinoti. Štai privatus J. Lapatinsko koncertas kainuoja nuo 1,2 tūkst. eurų, tuo tarpu Gabrieliaus Vagelio – nuo 4,8 tūkst. eurų.

Kai kurių populiariausių ir geidžiamiausių atlikėjų įkainiai gali siekti ir keliolika tūkstančių eurų už vakarą.

Gyventojai socialiniuose tinkluose visgi neretai piktinasi, kad Kėdainiuose nekoncertuoja žinomi ir mėgstami jaunimo atlikėjai, o dažniau pasirenkama muzika, kuri priimtina vyresnio amžiaus žmonėms.

Šiemet Kėdainių miestas puošis su idėja „Jauku, kaip namuose“.

Aut. past.

Gyventojai: „Kėdainiai merdi“

„Artėja didžiosios šventės ir greit vėl užvirs diskusijos, kodėl visi rajonai stengiasi ir daro, o Kėdainiai merdi.

Na, ir ką mes matome? Ogi pokyčių jokių.

Teko nugirsti, kad šiemet skambės muzika prie eglutės. Puiku! Turėsime eglutės lavoną ramios gedulingos muzikos fone, nes nieko čia daugiau ir nevyks“, – feisbuke piktinosi kėdainietis.

„Norėčiau, kad bent savaitgaliais prie eglutės būtų galima nusipirkti karšto vyno ir karštų spurgyčių, o mažiesiems vietoj vyno – kakavos. Tai neatsiejama Kalėdų dvasia, kuri yra visame pasaulyje ir visuose normaliuose Lietuvos miestuose. Kodėl Kėdainiai to negali padaryt“, – retoriškai klausė kraštietis Stanislovas.

Šis bei tas naujo Kalėdų laikotarpiu Kėdainiuose bus – Knypavos Rinkos aikštėje planuojama papuošti 24 eglutes. Ir esą tai padarys patys kėdainiečiai. Tačiau kas ir kaip gali prisidėti prie eglučių puošybos, neskelbiama.

Aut. past.

Puoš 24 eglutes

Tiesa, šis bei tas naujo Kalėdų laikotarpiu Kėdainiuose bus – Knypavos Rinkos aikštėje planuojama papuošti 24 eglutes. Ir esą tai padarys patys kėdainiečiai. Tačiau kas ir kaip gali prisidėti prie eglučių puošybos, neskelbiama.

Kėdainių rajono savivaldybės feisbuko paskyroje apsiribota tik pranešimu, kad norintys puošti eglutes, turėtų registruotis ir kreiptis į Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoją bendriesiems ir ūkio reikalams, kuri ir suteiks visą informaciją.

Taigi panašu, kad gal bent jau šiemet kėdainiečiams nebereiks vykti į kaimyninę Jonavą grožėtis eglutėmis, kur šio miesto įstaigos ir organizacijos savo darbuotojų rankomis kasmet sukuria dešimtis originalių eglučių ir pastato jas šio miesto Ramybės skvere, sukurdamos Kalėdinių eglučių miestelį.

Kol Kėdainių valdžia, kaip jau įprasta, švenčių laukti neskuba ir dažniausiai laukia pirmosios gruodžio savaitės pabaigos, kad būtų įžiebta miesto eglė, situaciją gelbėja senamiestyje dirbantys verslininkai.

Aut. past.

Šventės anksčiau ateis į Didžiąją gatvę

Tuo tarpu didieji Lietuvos miestai šventes švęsti ima gerokai anksčiau, kaip tai daroma ir daugelyje kitų pasaulio miestų. Kalėdomis miestų gatvėse ir centrinėse aikštėse paprastai pakvimpa jau lapkričio pabaigoje ar net dar anksčiau. Taip siekiama išvaikyti ir rudeninę darganą.

O kol Kėdainių valdžia, kaip jau įprasta, švenčių laukti neskuba ir dažniausiai laukia pirmosios gruodžio savaitės pabaigos, kad būtų įžiebta miesto eglė, situaciją gelbėja senamiestyje dirbantys verslininkai.

Jau lapkričio 25 d. nuo 18 val. 8 senamiesčio kavinės, krautuvėlė „Ragauk“ ir UAB „Linėja Transport“ kviečia į Didžiąją gatvę, į šventinių dekoracijų įžiebimo vakarą.

„Čia skambės kalėdinė muzika, jus pasitiks pasipuošusios vitrinos ir fasadai. Senamiestyje
sutiksite vaikščiojančius įspūdingus personažus ir Kalėdų Senelį.
Būtent nuo šio vakaro kavinės duos startą šventiniams maisto, gėrimų ir desertų
pasiūlymams. Jos pakvies dalyvauti ir visą mėnesį truksiančiame konkurse“, – sako idėjos
organizatoriai.

Prie kalėdinės nuotaikos mieste prisidės „Kepinių namai“, „Moni Mar“, „Novus Rex“, „Linėja Transport“, „Grėjaus namas“, „Kavamanija“, „Kava arbata“, „Uršulė“, Senamiesčio kepyklėlė, krautuvėlė „Ragauk“.

14 Komentarai

 • Ką nors savo originalaus sugalvetumet, o ne kopijuotumet kitų miestų idėjas. Fu fu fu Kedainiai baigia nusirident nuo kalno. Savas idėjas realizuokit ar tokie jauni ir aktyvus žmonės iš GENAS KEDAINIAI išsisėmė?🤔

  • gal turite kokių nors savų įdėjų? pasiūlykite prašom. Tik piktintis sugebat, o ką nors gražaus sukurt?

  • Bus daug kičo ir gėlių, kad galėtu pensininkai pasidžiaugti ir daug fotografiju pasidaryti, o dėl mažųjų mažiau urgzkit, jie dar neturi balsavimo teises, Perliukai pakoncertuos ir bus gerai, saldainių patys galit nupirkti, sunkus laikai, reik Kalėdinį balių ruošti su brendžių ir arielką.

 • Atlikėjai priklauso nuo jų honoraro dydžio 🤦🤦🤦🤦Tegul tik nejuokina. Nei cento neduoda kai kuriems! Pasako- jums garbė čia dainuoti ir viskas. Vaikai pakviesti ateina, scenoje šala, vėliau dar ir suserga… Ir nei cento negauna už tai! Taip,kad nesapaliokit čia nesamonių apie savo honorarus🤷
  Kultūros Centro pakviestas Kalėdų senelis atėjęs į sceną tik pamojuoja ir nei saldainio mažiesiems atlikėjams negeba įpirkti… Apie kokį honorarą kalbam??? Bent saldainį paduokit tam mažam dainuojančiam vaikučiui 🤦ir tai bus laimingas.

 • O savų minčių ir improvizacijų – niekaip….? Idėjų badas

 • Kur vaikai prieš pasirodydami ant scenos, galėtų užuovėjoj sušilti arbata. Dukra prieš 5 m. pasirodė Kalėdinio renginio metu, tai sušalo į ragą. Pirmas ir paskutinis kartas buvo kai leidau į tą renginį ! Tėvai – reikalaukite, kad vaikais būtų pasirūpinta !

 • Palaukite,mes turime nuostabu parka.ten tiek vietos ir scena puiki yra.ir galima visokiu renginiu prigalvoti parke ir tas pats traukinukas gali vezioti po parka.Bet ne,geriau Rinkos aikste.kazkokia kisene kur nieko nesuorganizuosi

 • Už tai pardavinės alų, vyną. Bus daug bynininkų.

 • Pasakykit, kad koncertuos Perliukai tai apsimyšiu iš juoko. Jau greit ir į laidotuves Mankutienė vaikus prakiš…

 • KADA APIE GAPŠĮ PARAŠYSIT, VIKONDOS LAIKRAŠTININKAI? A?

 • Valentai o po to pjankė kaip visada Rotušėje? Kultūrkė atsakinga už skustą maista ir zakūskę?

 • Ir idėja nukopijuota ir dar foto Jonavos eglučių įdėta. Papuoš 24 eglutes ir tikisi, kad bus kaip Jonavoj. Ir su ta Knypavos Rinkos aikšte,tarsi kitų vietų Kėdainiuose nebūtų. Skamba neskoningai.

 • kiek galima bambėti, kritikuoti, reikšti nepasitenkinimą? siūlykit, dalyvaukit ,darykit, keiskit! Kad visiems būtų jauku smagu ir gera!..

 • […] miesto Didžiosios Rinkos aikštėje vyksta pagrindinės miesto eglė montavimo […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video