Ką veikia Kalėdų Senelis ne žiemą?

 Ką veikia Kalėdų Senelis ne žiemą?

Mintis įsikūnyti į Kalėdų Senelio vaidmenį V. Butkevičiui kilo dar 1968 metais. Per visą šį laikotarpį jis spėjo aplankyti ne šimtus, o tūkstančius vaikučių./Asmeninio archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Surviliškyje gyvenantis Vytautas BUTKEVIČIUS per savo gyvenimo metus jau spėjo rankas pridėti prie įvairiausių užsiėmimų. Daugeliui jis žinomas kaip nenuilstantis, beveik penkiasdešimt ketverius metus mažuosius kraštiečius ir ne tik džiuginantis Kalėdų Senelis. Ši iniciatyva ne vienintelė, kurią jau eilę metų įgyvendina ne pelno siekiančios organizacijos „Tik pas Vytautą“ vadovas. Taip pat jau kurį laiką vyras užsiima labdaringa veikla: teikia pagalbą vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms, daugiavaikėms šeimoms, aprūpina stokojančius maistu, drabužiais ar kitomis būtiniausiomis priemonėmis, taip pat aktyviai prisideda remdamas ukrainiečius, gyvenančius Surviliškyje bei Krakėse. 

Mintis kilo dar 1968 metais

Mintis įsikūnyti į Kalėdų Senelio vaidmenį V. Butkevičiui kilo dar 1968 metais.

Per visą šį laikotarpį nuo 1968-ųjų jis spėjo aplankyti ne šimtus, o tūkstančius vaikučių. „Sunku apsakyti, koks jausmas apima matant mažuosius nuoširdžiai besidžiaugiančius ir besišypsančius.

Tai suteikia daug teigiamų emocijų, kaskart po tokių susitikimų ir pats namo grįžtu su džiugia nuotaika bei turiningais įspūdžiais.

Visos emocijos – tarsi motyvacija, kaip varomoji jėga, skatinanti nesustoti ir judėti pirmyn“, – sako V. Butkevičius.

Atperka fizinį nuovargį

Kalėdiniu ritmu V. Butkevičius pradeda gyventi dar lapkričio pabaigoje, o gruodį jam būna pats darbymetis.

Šventiniu laikotarpiu jis aplanko ne tik Kėdainių miesto mažuosius, vyksta jis pas vaikučius ir į Kauną, Vilnių, Širvintas, Jonavą…

„Kur tik esu kviečiamas, ten ir keliauju. Nors grafikas įtemptas, veikla nėra lengva, tačiau juntamas nuovargis būna laikinas – patirtos emocijos atperka visą fizinį nuovargį“, – neslepia V. Butkevičius.

Pastaruosius keletą metų po didžiųjų švenčių Kalėdų Senelio kostiumą nusivilkęs V. Butkevičius vis pagalvoja, ar galimybės leis ir toliau vykdyti taip mėgstamą veiklą.

„Žmona dažnai juokauja teiraudamasi: „Ar jau ne laikas būtų slėpti Kalėdų Senelio uniformą?“.

Bet kai tik lapkritis ateina, aš ir vėl jos paprašau ją išlyginti ir paruošti sezonui“, – su šypsena veide kalba V. Butkevičius.

Užsiima labdaringa veikla

Labdaringos veiklos V. Butkevičius ėmėsi nuo 1990 metų. Tuomet jis su žmona Nijole dar gyveno Kėdainiuose, turėjo privačią kavinę „Tik pas mus“ prie Kėdainių cerkvės, dvi parduotuvėles. 1992 metais V. Butkevičius persikėlė į Surviliškį, kur ir toliau tęsė geranoriškus darbus.

Aut. past.

Ši iniciatyva ne vienintelė, kurią jau eilę metų įgyvendina ne pelno siekiančios organizacijos „Tik pas Vytautą“ vadovas V. Butkevičius.

Jau kurį laiką vyras užsiima labdaringa veikla: teikia pagalbą vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms, daugiavaikėms šeimoms, aprūpina stokojančius maistu, drabužiais ar kitomis būtiniausiomis priemonėmis, taip pat aktyviai prisideda remdamas ukrainiečius, gyvenančius Surviliškyje bei Krakėse. 

Tęsė geranoriškus darbus

Labdaringos veiklos V. Butkevičius ėmėsi 1990 metais. Tuomet jis su žmona Nijole dar gyveno Kėdainiuose, turėjo privačią kavinę „Tik pas mus“ prie Kėdainių cerkvės, dvi parduotuvėles.

1992 metais V. Butkevičius persikėlė gyventi į Surviliškį, kur ir toliau tęsė pradėtus geranoriškus darbus.

Vytautas Butkevičius su didžiausia savo pagalbininke žmona Nijole./Asmeninio archyvo nuotr.

Kaimelyje įrengė pirtį, vasarą Surviliškio klebonijoje rengė vaikų poilsio stovyklas socialinę atskirtį patiriančių šeimų atžaloms, padėjo vienišiems senjorams, kaimo bibliotekas rėmė knygomis, ką daro ir iki šiol, na, o šiuo metu didelį dėmesį skiria daugiavaikėms šeimoms, Surviliškyje ir Krakėse gyvenantiems ukrainiečiams ir visiems kitiems, kuriems prireikia pagalbos.

Teikia daugiausia džiaugsmo

Imtis labdaringos veiklos V. Butkevičių paskatino žinojimas, ką reiškia gyventi sudėtingomis sąlygomis.

„Anksti netekau tėčio. Norėdamas padėti mamai išlaikyti šeimą, dirbti pradėjau būdamas beveik septyniolikos. Gyvenime tikrai mačiau visko: buvo ir šilto, ir šalto. 

Tačiau dabar vykdoma veikla – pagalba kitiems, ir žinojimas, kad teikiama parama bent kiek palengvina žmonių gyvenimą, suteikia man daugiausia džiaugsmo“, – pažymi V. Butkevičius.

„Sunku apsakyti, koks jausmas apima matant mažuosius nuoširdžiai besidžiaugiančius ir besišypsančius. Tai suteikia daug teigiamų emocijų, kaskart po tokių susitikimų ir pats namo grįžtu su džiugia nuotaika bei turiningais įspūdžiais“.

V. Butkevičius

Skiria padėką

V. Butkevičius nuoširdžiai dėkingas visiems – kiekvienam žmogui ar įmonei, kurie geranoriškai prisideda prie rėmimo.

Jo teigimu, labai svarbi kiekvieno parama ir dėmesys.

„Džiaugiuosi, kad turime tokių ištikimų draugų, kurie mūsų nepamiršta nuo pat pirmųjų dienų, kuomet pradėjome savo veiklą, ir kurie mus remia ir palaiko iki šių dienų bei kartu atneša džiaugsmą ir didelę naudą tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai“, – nuolat prie paramos prisidedantiems asmenims dėkoja V. Butkevičius bei kviečia prie paramos prisidėti ir kitus geros valios žmones, taip pat skatina kreiptis ir tuos asmenis, kuriems yra reikalinga pagalba.

Norinčių prisidėti ar ieškančių pagalbos dėmesiui!

Visi norintys prisidėti prie VšĮ „Tik pas Vytautą“ iniciatyva organizuojamos pagalbos vaikams, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ar šeimoms organizavimo, tą padaryti galite skirdami 1,2%  nuo savo sumokėto GPM mokesčio (gavėjo paieškos langelyje įrašykite VšĮ „Tik pas Vytautą“, kodas 305943221) arba pervesdami lėšas į atidarytą tikslinę sąskaitą LT055015900033000033 (Kėdainių krašto kredito unija).

Jeigu turite klausimų ar ieškote pagalbos, o galbūt žinote, kam jos reikia, maloniai prašome kreiptis telefonu 8 612 74 213.

2 Komentarai

  • Laba diena Gerb Vytautai Jūs pažįstu jau keli metai susipažinome kaip jus mūsu ND būvotė atvykęs kaip Senelis Šaltis Nuostabus Žmogus esate tęko dažnai susitikt renginiuose Kedainių ND įvairiomis progomis Linkiu ir toliau stebinti mus savom įdėjom Giedrė

  • Ka senelis saltis veiks kai nera darbo rurina sneguoles😆

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video