Jei politikai pritars, pensininkai ir neįgalieji važiuos nemokamai

 Jei politikai pritars, pensininkai ir neįgalieji važiuos nemokamai

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės valdančioji dauguma parengė ir pateikė rajono tarybai svarstyti sprendimo projektą, kuriuo planuojama 100 procentų kompensuoti kelionės išlaidas senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims ir neįgaliems keleiviams, važiuojantiems Kėdainių miesto ir priemiesčio autobusų reguliaraus eismo maršrutais. Jei rajono taryba pritars tokiam valdančiųjų siūlymui, pensininkai ir neįgalieji autobusais mieste ir visame rajone važinės nemokamai jau nuo sausio 1 dienos.

Lengvata – visiems pensininkams ir neįgaliesiems

Lengvata apimtų kelias žmonių grupes. Tai 80 metų ir vyresnius asmenis, kurie šiuo metu įsigyja bilietus su 80 proc. nuolaida, ir asmenis nuo 70 iki 80 metų, kurie dabar įsigyja bilietus su 50 procentų nuolaida, bei asmenis, kurie iki 2005 metų birželio 30 dienos yra pripažinti I grupės (ir juos lydinčius asmenis) bei II grupės neįgaliaisiais.

Taip pat lengvata bus taikoma dar 3 tūkstančiams rajono asmenų, kurie yra sulaukę senatvės pensijos, bet lengvatų neturi ir už bilietą moka 100 procentų jo kainos. Tai žmonės nuo 65 iki 69 metų amžiaus.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, kad gali būti, jog ateityje bus svarstoma galimybė visus gyventojus vežti nemokamai./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Reikėtų tik pažymėjimų

Jei rajono taryba pritartų, visiems šiems asmenims už važiavimą vietinio susisiekimo maršrutais nuo sausio 1 dienos nebereikėtų mokėti nė cento.

Jei toks sprendimas bus priimtas rajono tarybos posėdyje, nemokamai norintys važinėti keleiviai autobusuose turės pateikti senatvės pensiją arba neįgalumą liudijantį pažymėjimą.

Ateityje neatmetame galimybės svarstyti ir nemokamos visų gyventojų pavėžėjimo galimybės. Ar toks sprendimas būtų perspektyvus, skaičiuosime kitais metais, pilnai įvertinę tokį poreikį ir realias galimybes.

A. Kacevičius

Kompensuotų iš savivaldybės biudžeto

Šias UAB „Kėdbusas“ išlaidas, kurias bendrovė patirtų dėl nemokamo senatvės pensijos amžiaus asmenų ir neįgalių keleivių vežimo vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusais, kompensuotų Kėdainių rajono savivaldybė iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė skaičiuoja, kad naujųjų transporto lengvatų kompensavimui per metus iš savivaldybės biudžeto reikėtų apie 190 tūkst. eurų.

Ateityje planuoja nemokamą pavėžėjimą visiems

Jau visus metus, nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos, rajone nemokamai pavėžėjami ir rajono mokiniai – jų kelionės taip pat kompensuojamos iš savivaldybės biudžeto.

Priimant sprendimą dėl nemokamo mokinių pavėžėjimo, šioms išlaidoms padengti buvo planuojama apie 40 tūkstančių eurų per mėnesį.

„O ateityje neatmetame galimybės svarstyti ir nemokamos visų gyventojų pavėžėjimo galimybės. Ar toks sprendimas būtų perspektyvus, skaičiuosime kitais metais, pilnai įvertinę tokį poreikį ir realias galimybes“, – sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Bendrovės ,,Kėdbusas“ autobusais kasdien važiuoja apie 3 700 keleivių.

UAB „Kėdbusas“ 2020 metais pajamos už parduotus keleiviams bilietus sudarė 57,10% visų pajamų, o už suteiktas lengvatas – 24,92% visų pajamų.

Šį rudenį „Kėdbusas“ bilietų įsigijimui įdiegė skaitmeninę programėlę „KED Ticket“.

Ši paslauga leidžia įsigyti ir nemokamą bilietą moksleiviams, bet nepanaikina bilietų įsigijimo galimybės už grynuosius pinigus.

olandijakasdiena.lt

5 Komentarai

  • Gal nestebėjote šio mėnesio 17 d. vykusio Tarybos posėdžio, kad rašote „post factum“? Buvo suformuluoti 2 klausimai apie visų gyventojų nemokamą pavėžėjimą nuo 2022m. ir 2023 m. ir jie buvo atidėti. O dėl senjorų ir neįgaliųjų pavežėjimo nemokamai net nebuvo leista prabalsuoti. Kai kurie politikai garsiausiai šaukė, kad dabar ne laikas tai svarstyti, atseit padėtį analizuoja darbo grupė. Ir jau nuo sausio 1 d. tai tikrai ši lengva nebus patvirtinta. Už mokytojų nemokamą važiavimą tai viena politikė dar anksčiau baisiausiai draskėsi, kad būtų jiems ši lengvata suteikta, o dabar nė žodelio neįgaliųjų ir senjorų neužtarė. Ir kitų tarybos narių pasisakymai tiesiog šokiravo. Sotus alkano neužjaučia, kai patys nė vienas autobusais nevažinėja.

  • Jorūne, mažumėlę, kokias keturias dieneles pavėlavai su straipsniu, posėdis įvyko penktadienį, šiandien jau antradienis 🙂 labas rytas ;-*

  • Jeigu galite finansuoti bilietus, tai finansuokite autobusų reisus, kad važiuotų didesni, kuriuose žmonės tilptų ir galėtų laikytis saugaus atstumo. Ir apskritai, kad VAŽIUOTŲ. Argi jau nesvartomas Kedbuso bankrotas?

  • Ar tai ar taip ten kiša pinigus kaip i juodaja skyle tai galetu pavezet nemokamai.

  • Tai kad jau buvo tas posedis, viskas nuspresta, alio laba diena kazkam.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video