Jaunos šeimos kuriasi Kėdainiuose ir prašo paramos būstui įsigyti

 Jaunos šeimos kuriasi Kėdainiuose ir prašo paramos būstui įsigyti

Iš 29 praėjusiais metais pateiktų prašymų paramai būstui įsigyti 2 prašymai buvo nepatenkinti, nes neatitiko Įstatyme numatytų reikalavimų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rusnė Žiedelė

Jau ne vienerius metus valstybė teikia paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti. Tiesa, Kėdainiuose praėjusiais metais tokių asmenų ar šeimų neatsirado daug, o ir iš pateiktų prašymų ne visi buvo patenkinti. Prašančių paramos ir norinčių įsigyti būstą Kėdainių rajone jau yra ir šiais metais. Tuo metu pasinaudoti parama būsto nuomai, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiosios specialistės Daivos Boguševičienės teigimu, tiek šiemet, tiek praėjusiais metais gyventojai neskubėjo – sulaukta vos kelių prašymų.

„Pagal LR paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą (toliau – Įstatymas) dėl valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ir) ar subsidijos kreipėsi 29 šeimos ar asmenys, – komentavo D. Boguševičienė. – Iš 29 pateiktų prašymų 2 prašymai buvo nepatenkinti, nes neatitiko Įstatyme numatytų reikalavimų. Pažymos, patvirtinančios teisę į paramą būstui įsigyti, buvo išduotos 22 šeimoms ar asmenims. Tačiau penkios šeimos ar asmenys, kurie pateikė prašymą 2023 m., vis dar laukia pažymos, patvirtinančios teisę į paramą būstui įsigyti, išdavimo.“

Anot pašnekovės, šiais metais taip pat jau yra sulaukta prašymų dėl valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito ir/ar subsidijos. Juos pateikė 6 šeimos.

„Dvi šeimos kreipėsi dėl 15 proc. subsidijos, viena šeima dėl 20 proc. subsidijos, viena šeima dėl 25 proc. subsidijos ir dvi šeimos dėl 30 proc. subsidijos“, – detalizavo D. Boguševičienė.

Dėl paramos būstui įsigyti daugiausia kreipiasi jaunos šeimos iki 36 metų.

Kalbant apie būsto nuomą, dėl būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos 2023 m. į Kėdainių socialinės paramos skyrių kreipėsi 6 šeimos, o šiais metais prašymus pateikė 2 šeimos.

Kokio dydžio parama buvo suteikta, D. Boguševičienės teigimu, „būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos dydis skaičiuojamas individualiai pagal Įstatyme numatytus kriterijus“.

Kokios paramos galima tikėtis?

Kokia vidutiniškai parama būstui įsigyti suteikta šeimoms ar asmenims vertinant ją eurais, Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė pasakyti negalėjo, nes tokios informacijos iš bankų ar kitų institucijų savivaldybė tiesiog negauna. Tačiau, kad būtų aiškiau, D. Boguševičienė pasidalijo informacija, kam kokio dydžio parama priklauso: „Valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiamos tokio dydžio subsidijos: 
•    jaunoms šeimoms, neauginančioms vaikų ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) – 15 proc.

•    jaunoms šeimoms, auginančioms vieną vaiką ar vieną vaiką, kuriam nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) – 20 proc.

•    jaunoms šeimoms, auginančioms du vaikus ar du vaikus, kuriems (ar vienam iš jų) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) – 25 proc.

•    šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų ir (ar) tris ar daugiau vaikų, kuriems (ar vienam, ar keliems iš jų) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) – 30 proc.

•    neįgaliesiems arba šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų – 30 proc.

•    asmenims iki 36 metų, kurie yra buvę likę be tėvų globos (rūpybos), ar jų šeimoms – 30 proc.

•    šeimoms, kuriose motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų ir (ar) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) – 30 proc.

2 Komentarai

  • Ismokai pasidaryt ismok ir nusipirkt Kuo jus kitokie nei tie kurie neturi ? Jums dykaduoniai tik parama duok

  • Tesingai

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video