Jaunimas renkasi šokti liaudiškus šokius!

 Jaunimas renkasi šokti liaudiškus šokius!

Kėdainiuose yra jaunimo, kuris ne vienus metus renkasi kur kas prasmingesnę veiklą – šoka liaudiškus šokius./Asmeninio archyvo nuotr.

Dažnai girdime, kad jaunimui šiais laikais niekas neįdomu, jie įnikę į telefonus ir kompiuterius nieko daugiau nemato. Tačiau toli gražu ne visi! Kėdainiuose yra jaunimo, kuris ne vienus metus renkasi kur kas prasmingesnę veiklą – šoka liaudiškus šokius. Už parodytą kelią jauni žmonės ir jų tėvai dėkoja meninio ugdymo mokytojai. Tai tik parodo, kad geras mokytojas, mokytojas nuo Dievo, gali sudominti mokinius ir juos nukreipti prasmingai veiklai.

Daugybę metų

Į ,,Rinkos aikštę“ kreipėsi Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokinių tėvai. Jie pasidžiaugė, kad progimnazijoje jau ne vienus metus veikia jaunuolių liaudiškų šokių kolektyvas „Rytas“, kuris, tikėtina, kitais metais netgi atstovaus pačiam Kėdainių kultūros centrui.

Jaunuolius suburia, juos motyvuoja ne tik šokiui, bet ir suformuoja požiūrį į gyvenimą bei vertybes meninio ugdymo mokytoja Rūta Plučiuvienė.

Šį kartą ,,Rinkos aikštė“ pakalbino ne mokytoją, bet mokinius. Žinoma, prieš rašant straipsnį buvo atsiklausta ir pačios mokytojos leidimo.

Ir tėvai, ir mokytojai

Dešimt metų šokanti Kamilė Draudvilaitė atskleidė, kad ją į šokio kelią nuvedė artimųjų pavyzdys, tačiau didelę įtaką padarė ir mokytoja.

,,Ryto“  progimnazijoje jau ne vienus metus veikia jaunuolių liaudiškų šokių kolektyvas ,,Rytas“, centre – jaunimo mylima mokytoja Rūta Plučiuvienė. /Asmeninio archyvo nuotr.

,,Iš viso šoku jau 10 metų, būtent tautinius šokius lankau šiek tiek daugiau nei 4 metus. 

Apie tautinius šokius sužinojau iš savo mamos, kadangi mano mama ir jos sesės šoko labai ilgą laiką, o aš nuo pat mažens sėdėdavau repeticijose ir įsivaizduodavau save jų vietoje. 

Apie būtent šį kolektyvą man ir mano draugams papasakojo pati vadovė Rūta, nedvejodama prisijungiau. 

Repetuojame 2 kartus per savaitę, tačiau būna dienų prieš įvairius koncertus, kuomet renkamės kiekvieną dieną ar net vėlų vakarą. Tokios repeticijos niekuomet neatsibosta, nors ir pavargstame, padeda išlieti per dieną sukauptas mintis bei emocijas, stiprina kolektyvo tarpusavio ryšį“, – dėstė mergina.

Jaunuolius suburia, juos motyvuoja ne tik šokiui, bet ir suformuoja požiūrį į gyvenimą bei vertybes meninio ugdymo mokytoja Rūta Plučiuvienė.

Aut. past.

Ir kūnui, ir sielai

K. Draudvilaitė sako, kad šokis teikia peno ne tik jos kūnui, bet ir mintims, protui, sielai.

,,Niekada nešokau dėl fizinės naudos, man tai yra labai didelis malonumas sielai. Per šokį galiu išlieti emocijas, įsikrauti geros energijos bei lavinti mąstymą, kadangi liaudies šokis reikalauja daug pasiruošimo ir darbo, jog galutinis variantas būtų tobulas. Pamiršti apie šias naudas niekuomet neleidžia mūsų vadovė, kadangi kiekvieną žingsnelį ir kombinaciją šoka drauge su mumis, visuomet palaiko, jeigu kažkas neišeina iš pirmo karto“, – pasakojo šokėja.

Dažniausiai mokykloje

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos kolektyvas dažniausiai pasirodo mokykloje, dažnai šoka ir įvairiose meno šventėse, mainų programų dalyviams parodo savo krašto kultūrą. 

„Esame dažnai kviečiami pasirodyti Kėdainių miesto renginiuose, valstybinių švenčių minėjimuose, o visą likusį laiką išnaudojame besiruošdami Dainų šventėms ar įvairiems nacionaliniams šokių konkursams bei koncertams.

Mūsų vadovė Rūta yra vienas šilčiausių žmonių, kurį man yra tekę pažinti. Visuomet pasiteirauja kaip jaučiamės, išklauso bei supranta ištikus bėdai. Kantriai moko ir kartoja tuos pačius žingsnelius, kol mes juos įsimename bei nepyksta, kai krečiame išdaigas“, – atvirauja K. Draudvilaitė.

Ne tik merginos

Liaudiškus šokius renkasi ne tik merginos, juos mielai šoka ir vaikinai. Štai Hubertas Špokas šokius lanko jau ketverius metus.

,,Iš mokytojų susižinojau, kad yra toks kolektyvas. Norėjau išbandyti ir patiko. Šokame du kartus per savaitę, ir niekada nebuvo kilusi mintis, kad tai yra nuobodu.

Šiaip aš esu motyvuotas, bet esu disciplinuotas, man tai tapo kasdienybe. Man patinka pasirodyti mokyklos, miesto renginiuose, kartais konkursuose.

Mano manymu, mūsų vadovė yra labai faina bei rami, ji nori, kad mes įgyvendintume visus tikslus ir mums pasisektų“, – kalbėjo H. Špokas.

Liaudiškus šokius renkasi ne tik merginos, juos mielai šoka ir vaikinai.

Aut. past.

Puikiai dera

Tuo metu dar viena šokėja Miglė Mieliauskaitė sako, kad ji puikiai geba suderinti tiek liaudiškus, tiek šiuolaikinius šokius.

„Tautinius šokius lankau jau kokius 4 metus. Lankiau ir šiuolaikinius šokius pas tą pačią mokytoją, kuri yra ir tautinių šokių mokytoja. Ji paklausė, ar norėčiau pabandyti pašokti tautinius. Aš sutikau ir nuo to laiko, kai pabandžiau, taip ir niekada nenustojau šokti.

Būna tokių dienų, kai jau esi išvargęs labai, tai kartais ir reikia prisiversti ateiti į repeticiją, bet taip tai 2 dienos per savaitę visai neblogai, nei per daug, nei per mažai, todėl gal labai neatsibosta. 

Dar kai kolektyvas labai draugiškas ir suartėjęs, tai su jais dažniausiai nebūna nuobodu“,  – kalbėjo šokėja.

Liaudiškų šokių kolektyvas jau ruošiasi kitais metais vyksiančiai Dainų šventei. Daliai šokėjų – tai pirmas tokios svarbos renginys.

Aut. past.

Ruošiasi Dainų šventei

Liaudiškų šokių kolektyvas jau ruošiasi kitais metais vyksiančiai Dainų šventei. Daliai šokėjų – tai pirmas tokios svarbos renginys.

,,Šiuo metu mane labiausiai motyvuoja kitais metais vykstanti Dainų šventė. Niekada nesu joje dalyvavusi, tai labai noriu išbandyti kažką naujo ir įgauti naujų įspūdžių, patirčių. Taip pat mane labai motyvuoja pats kolektyvas, kaip ir minėjau, šiais metais bent jau man atrodo, kad labiau suartėjome ir nesikukliname tiek daug. Jei reikia, kolektyvas visada ištiesia pagalbos ranką, bendradarbiaujame, juokaujame, pasikalbame, jei reikia, kažką ir patariame vienas kitam. 

Manau, viso šito nauda būtų, kad nepamirštume lietuvių kultūros. Vis tiek bešokdami tuos liaudies šokius ir vilkėdami tautinius drabužius puoselėjime lietuvišką kultūrą. 

Liaudies šokiai – energijos reikalaujantis užsiėmimas, taigi juos bešokdama prasijudinu, pasportuoju.

O mūsų vadovė tikrai labai geros širdies, visada išklauso, pataria, užsibrėžusi savo tikslus, motyvuota“, – savo pamąstymais pasidalijo M. Mieliauskaitė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video