Ištyrė maudyklų vandenį ir smėlį

 Ištyrė maudyklų vandenį ir smėlį

Asociatyvi Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) informuoja apie atliktus Kėdainių rajono maudyklų vandens ir smėlio tyrimus.

Atlikus vandens tyrimus nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Akademijos, Angirių, Keleriškių, Miegėnų,  Gudžiūnų tvenkinių, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), taip pat Aristavos, Barupės ir Juodkiškio tvenkinių maudyklose tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus.

O Bartkūniškio tvenkinio ir Dvariškių karjero vandens mėginiuose buvo nustatyta didesnis žarninių enterokokų skaičius. Šiose maudyklose maudytis nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų.

Dešimtyje maudyklų taip pat atlikti ir paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Babėnų karjero, Dvariškių karjero, Labūnavos tvenkinio, Pėdžių karjero, Miegėnų tvenkinio ir Akademijos tvenkinio smėlis neužterštas – atitinka higienos normos reikalavimus.

O štai Bartkūniškio ir Angirių tvenkinių smėlis užterštas, todėl šiose vietose gulėti ant smėlio ar su juo žaisti nerekomenduojama, taip pat patariama laikytis asmens higienos reikalavimų.

VSB specialistai rekomenduoja gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

Gyventojai kviečiami sekti skelbiamą informaciją apie vandens ir smėlio kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  tinklalapyje.

Sonata Aleknaitė, Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

1 Komentaras

  • O koks Šušvės vanduo ir smėlis Josvainiuose?
    Ar jau jo ir tirti nebeapsimoka, iškart aišku, kad užterštas?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video