Išskirtinai apie Velykas: ar žinote, kad…

 Išskirtinai apie Velykas: ar žinote, kad…

Haley Owens/Unsplash.com nuotrauka

Ar žinojote, kad margučiai vadinami ir velykaičiais, tačiau senovėje taip vadindavo ne tik margintus kiaušinius. Tai ir Velykų išmalda elgetoms, ir vytelė, su kuria velykaujama, ir velykinis kvietinių miltų prėskas paplotėlis.

Didžkukulius su varške kai kas vadina ežio kiaušiniaiso netikėtai paprastą sunkaus uždavinio sprendimą – Kolumbo kiaušiniu.

Apie kiaušinį galima sakyti ir smailus, ir smailas, abu vartotini, pirmenybė teiktina formai smailus.

Nebūtina rašyti šv. prie Velykos bei prie Mišios.

Prie švenčių pavadinimų KalėdosVelykosšv. rašoma mažąja raide, nes šv. čia neįeina į šventės pavadinimą. Tikrai ne klaida vartoti švenčių pavadinimus be minėtojo žodžio. Pvz., Atėjus krikščionybei, mūsų protėvių švenčiama gamtos atbudimo šventė Velykos sutapatinta su Kristaus prisikėlimu.

Tikriniai mišių pavadinimai pradedami didžiąja raide, pvz., Šv. Ambraziejaus Mišios, o kai žodis mišios vartojamas pačia bendriausia renginio, pamaldų, žanro ar net perkeltine reikšme, rašytina mažąja raide, pvz.: Susitiksime po mišių; Skambės Renesanso epochos mišiosbet – J. S. Bacho Mišios h-moll, nes tai tikrinis kūrinio pavadinimas.

1 Komentaras

  • dabar noprigalvos…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video