Išniekinta žydų sušaudymo vieta Peštiniukų kaime

 Išniekinta žydų sušaudymo vieta Peštiniukų kaime

Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines žvakelių atvykę uždegti žmonės nustėro – buvo nuverstas ne tik paminklas, bet ir išverstas jo pamatas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Peštiniukų kaime esančią Krakių ir apylinkių žydų sušaudymo vietą išniekino vandalai. Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines žvakelių uždegti atvykę žmonės nustėro – buvo nuverstas ne tik paminklas, bet ir išverstas jo pamatas. Dėl tokio vandalizmo akto jau kreiptasi į policiją.

Pamatė per šventes

Krakių seniūnas Ernestas Barčas pasakojo, kad į jį kreipėsi ir informaciją perdavė žmonės, kurie liko šokiruoti tokio vandalų elgesio.

„Žmonės atvyko per šventes uždegti žvakę ir išsigando pamatę nuverstą ne tik paminklą ir netgi išverstą pamatą.

Nuvykus į įvykio vietą informacija pasitvirtino – paminklas ir pamatas buvo išversti. Tam reikėjo tikrai nemenkų pastangų, tai jokiu būdu negali būti vėjo darbas“, – konstatavo vietos seniūnas.

Šį vandalizmo aktą tirs Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, mat seniūnas kreipėsi į policiją ir nutarė daugiau su tokiais vandalų išpuoliais nesitaikstyti.

Aut. past.

Tirs pareigūnai

Šį vandalizmo aktą tirs Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, mat seniūnas kreipėsi į policiją ir nutarė daugiau su tokiais vandalų išpuoliais nesitaikstyti.

„Mano žiniomis, ir seniau yra buvę panašių įvykių. Sunku suprasti, kas ir kodėl taip daro, bet faktas, kad tokie žmonės žmogiškumo neturi.

Nesvarbu, kokios tautybės žmonės palaidoti – kapinės yra šventa vieta ir jų liesti nevalia. Todėl dėl šio įvykio kreipiausi į policiją, parašiau pareiškimą. Tikiuosi, kad galbūt niekadėjus pavyks išsiaiškinti“, – vylėsi E. Barčas.

Deda pastangas

„Rinkos aikštė“ primena, kad šiemet sukanka 80 metų nuo to meto, kai Peštiniukų kaime netoli Krakių buvo sušaudyti 1 125 Krakių ir apylinkių žydai.

Ta proga ši vieta buvo sutvarkyta ir aptverta nauja tvora. Visus darbus atliko nagingieji Krakių seniūnijos darbininkai.

„Tvora turi būti aplink kapines, taip pagerbiama ta vieta. Ir estetiškai vaizdas atrodo tvarkingesnis“, – apibendrino E. Barčas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video