Išgelbėtas gandras gyvens, tačiau jau nelaisvėje

 Išgelbėtas gandras gyvens, tačiau jau nelaisvėje

Operacija baigėsi sėkmingai – gandras gyvens, tačiau jau nelaisvėje. Jam bus ieškoma tokių namų, kuriuose jau gyvena panašaus likimo paukščiai/ Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vėlų trečiadienio vakarą bei naktį į ketvirtadienį, Kėdainių rajone vyko gandro gelbėjimo operacija. Ji baigėsi sėkmingai – gandras gyvens, tačiau jau nelaisvėje. Jam bus ieškoma tokių namų, kuriuose jau gyvena panašaus likimo paukščiai.

Pranešė vakare

Apie sužalotą gandrą gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“ buvo pranešta trečiadienio vakarą. Informuota, kad paukštis, kuriam reikalinga pagalba, yra prie Dotnuvos geležinkelio stoties.

„Pifo“ atstovė Greta Linkė nedelsdama nuvyko apžiūrėti nelaimėlio.  

„Atvykus teko konstatuoti, kad gandrui yra atviras sparno lūžis. Ir lūžis jau senokas. Tai liudijo ne koks kvapas ir begalė kirminukų. 

Gandrą paėmėm ir nugabenom į savo klinikėlę“, – pasakojo G. Linkė.

Gyvens nelaisvėje

Klinikėlėje paaiškėjo, kad gandras galės gyventi, tačiau laisvėje skraidyti nebegalės.  Tad jam bus ieškoma prieglaudos, kurioje globojami panašaus likimo paukščiai.

„Išvalėme kirmėles, pašalinome negyvus audinius, sutvarstėme, pamaitinome, o ryt laukia sparno amputacija. Tačiau tai nėra nuosprendis, gandras galės gyventi ir be sparno, tik jau nelaisvėje“, – pažymėjo specialistė. 

Prašo paramos

Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ per savo gyvavimo laikotarpį Kėdainiuose yra išgelbėjusi ne vieną gandrą.

„Pernai buvo nelaimingi metai gandrams. Ypatingai daug sužalotų ir nusilpusių jų buvo Kėdainių rajone.

Gavę pranešimą, visada paimame nelaimėlius. 

Apžiūrime, ar paukščiai išorinių sužeidimų neturi, įvertiname būklę. 

Paukščius apžiūri veterinarai, kurie paskiria vaistus. 

Džiaugiamės geros valios žmonėmis, kurie mus paremia. Žmonės linki sužeistiems sparnuočiams sveikatos“, – kalbėjo gyvūnų gerovės tarnybos Kėdainiuose koordinatorė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video