Ir vėl didės kaina už gamybinių atliekų tvarkymą

 Ir vėl didės kaina už gamybinių atliekų tvarkymą

Atliekų sektoriuje – dar vienas kainų augimas. 20 ir 10 eurų brangs atliekų, neturinčių ir turinčių asbesto, priėmimas ir apdorojimas./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šių metų pradžioje VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC) mūsų krašto savivaldybei atsiuntė raštą, kuriame informavo apie priimtą sprendimą didinti gamybinių atliekų priėmimo ir apdorojimo mokestį. Iš dalies mokestis auga dėl Vyriausybės nustatyto didesnio taršos mokesčio, tačiau Kauno RATC Vyriausybės nustatytą mokesčio padidinimą tiesiog ėmė ir padvigubino.

10 ir 20

Mokesčio didėjimas skiriasi priklausomai nuo to, ar atliekos turi asbesto, ar ne.

Jei anksčiau už atliekų, neturinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą tiek pavieniai gyventojai, tiek įmonės mokėdavo po 80 eurų (be PVM) už toną, tai dabar mokės visą 100 eurų (plius PVM).

Už atliekas, kurios turi asbesto, brangimas kiek menkesnis – nuo 100 eurų iki 110 eurų (plius PVM).

Gamybos ir kitos ūkinės veiklos atliekos – įmonių veiklos metu susidarančios atliekos, kurios nėra komunalinės atliekos, todėl nebūtinai gali būti tvarkomos savivaldybių organizuojamose komunalinių atliekų tvarkymo sistemose.

Iš dalies mokestis auga dėl Vyriausybės nustatyto didesnio taršos mokesčio, tačiau Kauno RATC Vyriausybės nustatytą mokesčio padidinimą tiesiog ėmė ir padvigubino.

Aut. past.

Kiek pabrangs faktiškai?

Rajono taryboje toks mokesčio didinimas ne visiems politikams pasirodė esąs pagrįstas. Juo labiau kad Vyriausybė taršos mokestį padidino tik 5 eurais.

Tiesa, savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, komentuodamas tokį brangimą, prasitarė, kad nuo kitų metų Vyriausybė šį mokestį didins iki 50 eurų, tad ir tolimesnio bei gerokai ženklesnio kainų augimo nebus įmanoma išvengti.

„Paanalizavus situaciją 2021 metais matosi, kad fiziniai asmenys, gyventojai tokių gamybinių atliekų pristatė apie 311 tonų (304 gyventojai), o juridiniai asmenys pristatė 3,3 tūkst. tonų – tą padarė 51 įmonė“, – sakė E. Grigaitis.

Taigi galima suskaičiuoti, kad vienas gyventojas pristatė apie vieną toną atliekų, tad faktiškai jam toks malonumas pabrangs 20 eurų.

Tuo tarpu viena įmonė vidutiniškai pristatė 65 tonas atliekų, tad jiems šių atliekų tvarkymo kaštai išaugs 1,3 tūkst. eurų.

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nori, kad perdirbtų

Toks mokesčio didėjimas esą yra dėl to, kad siekiama, jog įmonės daugiau atliekų perdirbtų ir mažiau jų išmestų.

„Liūto dalį tokių atliekų visgi suveža juridiniai asmenys.

Panašios tendencijos ir kitose savivaldybėse, tad Kauno RATC dalininkų susirinkime dėl to didelių diskusijų nevyko.

Vyriausybė nustatė didesnį taršos mokestį, o jį didina ir ateity didins ir dar labiau būtent tam, kad mažėtų į sąvartynus patenkančių atliekų kiekis.

Įmonės turėtų perdirbti daugiau atliekų. Kokias betono atliekas galėtų susmulkinti ir panaudoti kitur – toks yra siekis“, – kalbėjo administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir pridūrė, kad kita būtent Kauno RATC kainos didėjimo dalis turi amortizuoti padidėjusius darbuotojų atlyginimus, išbrangusius komunalinius mokesčius.

3 Komentarai

  • Ačiū tuometiniam merui Muntianui, kad mūsų sąvartyną perdavę Kaunui, kuris ne tik iš kabineto mums nurodinėja kiek turime mokėti veždami savo atliekas į savo sąvartyną, bet ir veža savo atliekas iš viso Kauno regiono. O dabar, dar mieli kedainiečiai, dar susimeskime visi ant valymo įrengimų modernizavimo, kad ”pavilktų” apdoroti tą viso regioninio sąvartyno ”sunką”.

  • Taip, taip stiklą, plastiką išveža, o popierių savaitėmis neišveža. Mėtosi tie popieriai po gatves ir žalius plotus,

  • Ačiū už šilūmos tinklų pardavimą Panevėžio energijos blokui, gerą pundą dolerių pasiemė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video