Į Sirutiškį sugrįžo gandrų palydėtuvių šventė

 Į Sirutiškį sugrįžo gandrų palydėtuvių šventė

Gandrų palydėtuvės šiame kaime kaskart būna puikios, su protėvių tradicijomis ir gardžiu šiupiniu, paslaptingais burtais ir muzikos aidais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Po metų pertraukos į Kėdainių rajono Sirutiškio kaimą sugrįžo gandrų palydėtuvių šventė. Vietos gyventojai bei svečiai 12-ąjį kartą susirinko išlydėti gandrų bei pagerbti tolerantiškiausių kaimynų, pabendrauti, pasiklausyti koncerto.

Gili tradicija

Gandrų palydėtuvės šiame kaime kaskart būna puikios, su protėvių tradicijomis ir gardžiu šiupiniu, paslaptingais burtais ir muzikos aidais.

Šiųmetę šventę organizavo vietos gyventojai Kęstutis Volkus ir Albertas Ramanauskas, kultūros darbuotojai Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė ir Henrikas Docius bei Sirutiškio bendruomenė.

„Labai džiaugiamės tęsdami gražią gandrų išlydėjimo tradiciją. Visi organizatoriai labai plušo, kad šventė pavyktų sklandžiai.

Iš tiesų pernai didelės šventės nebuvo, sutrukdė karantinas, tad tik tradiciškai pagerbėme mūsų jaunuosius tėvelius ir lėliukus.

O šiemet ir vėl vyksta tradicinė šventė. Labai džiugu, kad kasmet į ją susirenka gausus būrys vietos gyventojų ir svečių“, – kalbėjo K. Volkus.

Visi susirinkusieji laiką leido turiningai, su dainomis, eilėmis ir šokiais, laužas degė iki pat šventės pabaigos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Virimo ritualas

Susirinkusieji laiką leido turiningai, su dainomis, eilėmis ir šokiais, ragavo specialiai šiai šventei ant laužo paruoštą Šv. Baltramiejaus šiupinį bei žolelių, surinktų iš ekologinio botaninio skvero, arbatą.

Šiupinio virimo pabaigos rituale dalyvavo visi garbūs svečiai – vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius bei Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė.

„Jūsų bendruomenė labai vieninga ir stipri. Tikrai matosi ir jaučiasi, kad jūs jaučiate kaimyno pagalbos ranką, matote kaimyno šypseną prie stalo, jaučiate gerus kaimyno linkėjimus. Tad išlikite tokie, kokie esate – nuoširdūs ir geri žmonės“, – linkėjo P. Aukštikalnis.

Šiupinio virimo pabaigos rituale dalyvavo visi garbūs svečiai: vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius bei Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pagerbė tolerantiškiausius

Sirutiškiečiai tradiciškai savo šventėse pagerbia ir tolerantiškiausius kaimo gyventojus. 

Šiemet apdovanojimai įteikti Albertui ir Gražinai Ramanauskams, Jūratei Karalevičienei bei Vilmai Nagulevičienei.

Violeta Dociuvienė susirinkusiesiems papasakojo apie Sirutiškio kaime gyvenančių gandrų gyvenimą bei gražią lėliukų pasveikinimo tradiciją, kuri kaime gyvuoja jau penkerius metus.

Pagrindiniai šventės organizatoriai (iš kairės) – H. Docius, A. Ramanauskas, K. Volkus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Bendra malda

Sirutiškiečius savo apsilankymu pagerbęs Šv. Jurgio bažnyčios kunigas klebonas Artūras Stanevičius pakvietė visus bendrai maldai.

Kraštiečiai negailėjo gražių žodžių visiems, kurie prisėjo kurdami gražią gandrinių tradiciją mažame Sirutiškio kaime.

Visi susirinkusieji laiką leido turiningai, su dainomis, eilėmis ir šokiais, laužas degė iki pat šventės pabaigos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video