Į savivaldybę žmogus kreipėsi 10 kartų, bet kol nepasiskundė tarybai, valdininkai nepasijudino

 Į savivaldybę žmogus kreipėsi 10 kartų, bet kol nepasiskundė tarybai, valdininkai nepasijudino

Kėdainiuose šiuo metu yra apie 20 km dviračių takų, artimu metu planuojama įrengti dar apie 10 kilometrų dviračių takų./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kartais atrodo, kad tyliai ir pagal procedūras atkreipdamas savivaldybės klerkų dėmesį į tam tikras miesto problemas, gauni špygą panosėn. Ir tik trūkus kantrybei ir net visiems tarybos nariams išsiuntinėjus skundus bei pareikalavus klausimą nagrinėti viešame tarybos posėdyje, galima tikėtis pokyčių. Taip nutiko ir krašto dviračių takų būkle susirūpinusiam dviratininkui Mariui Kučinskui, kurio nuolatinės ir pakartotinės pastangos sulaukti valdininkų dėmesio buvo bevaisės.

Per pusę metų kreipėsi 10 kartų

Marius Kučinskas per paskutinius pusę metų į savivaldybės administraciją kreipėsi net 10 kartų vildamasis, kad į jo pastabas bus atsižvelgta. Visgi panašu, kad nei 10 kartų rašyti raštai nepadėjo tiek, kiek vienas nusivylimo pilnas laiškas rajono tarybos nariams.

„Esmė tokia ir į jūsų savivaldybę kreipiausi per 6 mėnesius jau iš viso 10 kartų oficialiais raštais, kad savivaldybės administracija susižiūrėtų savo teritorijoje esančius dviračių takų kelio ženklus ir horizontalųjį ženklinimą.

Kol taryba nepradeda uždavinėti klausimų merui, tol administracija nieko nedaro – čia kaip visada…

M. Kučinskas

Ne šiaip sau susižiūrėtų, o bent pagal tam tikrus kriterijus ir pagal dviračių takų žemėlapį. Reikia apžiūrėti tam tikrose gatvėse dviračių takų esančius kelio ženklus ir horizontalųjį ženklinimą. Dabar pilna nesąmonių. Ne piliečio darbas ieškoti kiekvieno blogai įrengto kelio ženklo. Tą turi atlikti savivaldybės administracija.

Dabar, panašu, kad niekas nevyksta. Reikia, kad Taryba paspaustų ir tada pradės daryti darbus. Ne Tarybos reikalas, kur kokį ženklą administracija stato, bet Tarybos reikalas tikrinti ar administracija dirba ties tuo apskritai. O dabar administracija greičiausiai nedirba.

Kol taryba nepradeda uždavinėti klausimų merui, tol administracija nieko nedaro – čia kaip visada…“ – rašo jis savo kreipimesi į politikus.

M. Kučinsko teigimu, problemos su dviračių takais, be to, kad jų apskritai trūksta, jie dažnai nesusijungia vienas su kitu ir jų kokybė kartais būna abejotina, yra ir jų ženklinimas tiek kelio ženklais, tiek kelio ženklinimu./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gyventojas net pateikė savo teiktų klausimų ir kreipimųsi sąrašą, kuris akivaizdžiai parodo, kuris akivaizdžiai parodo, kaip savivaldybės administracija ignoruoja rajono gyventojų prašymus. Pirmas kreipimasis buvo pateiktas dar pernai spalį – dėl dviračių takų kelio ženklų patikros ir panaikinimo pagal tam tikrus kriterijus. Vėliau, lapkritį, raštas buvo papildytas naujais kriterijais. Lapkričio gale, po mėnesio, žmogus vėl kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių Gintautą Muzniką dėl to, kad jo prašymas nebuvo tinkamai nagrinėjamas.

Panašu, kad į užkietėjusių biurokratų duris ir vėl nepavyko prisibelsti, nes gruodžio viduryje žmogui teko dar kartą kreiptis dėl to, kad atsakymų į savo užklausas taip ir negavo.

M. Kučinskas kreipėsi ir į Saugaus eismo komisijos narius, iš kurių dauguma nieko neatsakė.

Gyventojas net pateikė savo teiktų klausimų ir kreipimųsi sąrašą, kuris akivaizdžiai parodo, kaip savivaldybės administracija ignoruoja rajono gyventojų prašymus.

Aut. past.

Matydamas, kad laiškais nieko nepasiekia, gyventojas prašėsi audiencijos rajono tarybos Kontrolės ir kituose komitetuose, kelis kartus kreipėsi į komitetų narius ir jų pirmininkus raštu.

Buvo ir daugiau raštų, o pats M. Kučinskas su Seimo nariais inicijavo konferenciją dviračių takų tvarkymo tema, o šių metų gegužę Seimo kontrolierių įstaiga kreipėsi ir įpareigojo 19 iš 60-ies savivaldybių susitvarkyti dviračių takų kelio ženklus ir Kėdainių savivaldybei pateikti išsamų atsakymą piliečiui Mariui Kučinskui.

Tačiau kol jo skundas ir prašymas nepasiekė rajono tarybos, klausimas vis tiek nebuvo judinamas…

Kas negerai su krašto dviračių takais?

M. Kučinsko teigimu, problemos su dviračių takais, be to, kad jų apskritai trūksta, jie dažnai net nesusijungia vienas su kitu ir jų kokybė abejotina, yra ir problemų dėl jų ženklinimo. Nors tai, rodos, kaip smulkmena, visgi, jei tai tokia smulkmena, kodėl taip sunku ją sutvarkyti?

„Nors problemos vienur ar kitur pataisyti kelio ženklą ar ženklinimą yra tokia smulkmena, tačiau, reikia nurodymo iš mero, kad tas darbas būtų pradėtas.

Ypač rajoninės savivaldybės nenori lįsti prie kelio ženklų, kur nelabai supranta ką daro.

Per ilgus dešimtmečius būtent dviračių takų kelio ženklai, faktas, kad pridėlioti bet kaip, pažeidžiant tiek teisės aktus, tiek logiką.

Ypač rajoninės savivaldybės nenori lįsti prie kelio ženklų, kur nelabai supranta ką daro. Per ilgus dešimtmečius būtent dviračių takų kelio ženklai, faktas, kad pridėlioti bet kaip, pažeidžiant tiek teisės aktus, tiek logiką.

M. Kučinskas

Reikia, kad Taryba paspaustų savivaldybės administraciją ir pajudės reikalai, nes dabar daugumoje savivaldybių niekas nevyksta. Jei kas iš Tarybos narių važinėja dviračiais – galite per Tarybos posėdį užsiminti apie vieną kitą blogą dviračių tako vietą.

Ir visi šitie kreipimaisi, kad rajoninės savivaldybės nusiimtų 10 ar 15 kelių ženklų ir pažymėtų porą dviračių pervažų. Kas beveik nieko nekainuoja biudžetui. Čia eina kalba tik apie smulkių klaidų pataisymą. O ne apie naujų dviračių takų tiesimą. Tikrai galima padaryti su esamu biudžetu“, – teigė M. Kučinskas.

Meras žadėjo apžiūrėti dviračių takus

Valentinas Tamulis teigė, kad savivaldybės administracijoje buvo suburta darbo grupė, kuri įvertino kelio ženklus ir horizontalųjį dviračių takų ženklinimą. Tiek tuose, kurie priklauso savivaldybei, tiek tuose, kurie priklauso „Via Lietuva“.

„Saugaus eismo komisijos posėdis vyks jau birželį ir jie priims sprendimus ir pataisymus. Savivaldybė juos padarys sau priklausančiuose dviračių takuose ir kreipsis į „Via Lietuvą“, bus prašoma ir jų sutvarkyti problemas jiems priklausančiuose dviračių takuose“, – žadėjo meras.

Kėdainiuose šiuo metu yra apie 20 km dviračių takų, artimu metu planuojama įrengti dar apie 10 kilometrų dviračių takų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video