Į „Lifosą“ grįžta darbuotojai

 Į „Lifosą“ grįžta darbuotojai

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt

Dėl Vakarų sankcijų sustabdytos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinoji administratorė „Finance Guru“ teigia, kad į įmonę jau grįžta darbuotojai.

„Nors startuota tik prieš gerą savaitę, į priekį pasistūmėjome gana ženkliai. Gamyklos darbuotojų skaičius padidintas 30 proc. – atšaukta dalis gamybinių padalinių darbuotojų iš prastovų, šiuo metu jau dirba apie 240 žmonių. Tikiuosi, kad galėsime netrukus šį skaičių ženkliai padidinti“, – pranešime teigė laikinojo administratoriaus įgaliotasis atstovas Egidijus Kaselis.

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje šiuo metu dirba 988 darbuotojai, iki sankcijų jų buvo 1030.

Pasak E. Kaselio, jau užsakomi ir būtinieji trąšų gamybos komponentai – kol kas sutarta dėl 2 tūkst. tonų kalkių pirkimo.

„Žinoma, reikalingas ne tik būtinųjų žaliavų aprūpinimas, bet ir visiškai atnaujinta gamyba“, – teigė jis.

Siekiant visiškai atnaujinti gamybą, turi būti patvirtintas įmonės vadovų parengtas veiklos atnaujinimo planas. Administratoriaus prašymu jis buvo patikslintas, o įvertinus arba bus grąžintas tobulinti, arba perduotas Finansų ministerijai tvirtinti.

„Ypatingai svarbu, kad įmonė kuo skubiau pradėtų optimalią veiklą, darbuotojai grįžtų į darbo vietas, o pati įmonė nebūtų saistoma ryšiais su sankcionuotais asmenimis“, – sakė E. Kaselis.

Seimui priėmus įstatymo dėl tarptautinių sankcijų pataisas, numatančias sankcionuotoms įmonėms skirti administratorių,  Finansų ministerija gegužės 23 dieną paskyrė laikinąjį įmonės administratorių, kuris turi atstatyti „Lifosos“ veiklą.

Rekomenduojami video