Į klases mokiniai greičiausiai grįš paskutinę mokslų savaitę

 Į klases mokiniai greičiausiai grįš paskutinę mokslų savaitę

BNS/ Luko Balandžio nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Nors prasidėjo ne tik kalendorinė, bet ir gamtinė vasara ir nebe mokslai vaikams galvoje, tačiau Kėdainių rajono ugdymo įstaigose šie mokslo metai tęsis dar porą savaičių – iki maždaug birželio 22–23 dienos – konkreti data priklauso nuo kiekvienos mokyklos atskirai.

Mokslus baigia skirtingai

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, šiais metais mokyklos vadovaujasi bendraisiais ugdymo planais.

„Juos tvirtina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Yra nustatytas bendras dienų skaičius ugdymo procesui – pradiniam, pagrindiniam ir viduriniam ugdymui.

Pradiniam ugdymui 2020–2021 mokslo metams nustatytos 175 dienos, pagrindiniam (5–10 klasėm ir I–III gimnazijos klasei) – 185 ugdymo dienos, o ketvirtos gimnazijos klasės – 163 ugdymo dienos.

Tuomet kiekviena mokykla rengia savo individualų planą, derina su Švietimo skyriumi ir tada nusprendžia, kuri mokslo metų diena yra paskutinė“, – kodėl kiekviena mokykla mokslo metus baigia skirtingai, paaiškino V. Dobrovolskienė.

Švietimo skyriaus vedėjos teigimu, moksleiviai į klases turėtų grįžti jau kitą savaitę./Asmeninio archyvo nuotr.

Anot pašnekovės, mokyklos ugdymą gali intensyvinti: „Sakykim, ekskursijos, išvykos atostogų metu ar savaitgalio dienomis – jos tada įeina kaip ugdymo proceso dienos ir todėl tie mokslo metai kai kur sutrumpėja.

Pavyzdžiui, vienų Kėdainių rajono mokyklų pradinukai mokslo metus baigia birželio 16 dieną, kitos – dar anksčiau. Tarkim, 5–11 klasės „Atžalyno“ gimnazijoje mokslo metus baigs 18 dieną, Šviesiojoje gimnazijoje – 21 dieną, Akademijos, Josvainių gimnazija – 22 dieną, Šėtos – 23 dieną ir t.t.“

Nors ugdymo dienų skaičius nesikeitė, tačiau, kaip sakė Švietimo skyriaus vedėja, mokslo metai nusitęsė toliau į vasarą dėl žiemą buvusių ilgesnių atostogų, kurios paankstintos dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos.

„Mums visiems rūpi, kad mokyklų bendruomenės kaip įmanoma saugiau sugrįžtų į mokyklas dirbti kasdienį darbą, ugdytis kasdieniu būdu, aktyviai dalyvauti neformaliajame švietime, kad būtų užtikrinti fizinio ugdymo, sveikos gyvensenos, emocinės sveikatos, meninės raiškos, socialiniai ir kiti vaikų poreikiai.

V. Dobrovolskienė

Ragina padėti grįžti į socialinį gyvenimą

Pasak V. Dobrovolskienės, dabar pagrindinis darbas yra, kad bent savaitei vaikai sugrįžtų į mokyklas.

„Mums visiems rūpi, kad mokyklų bendruomenės kaip įmanoma saugiau sugrįžtų į mokyklas dirbti kasdienį darbą, ugdytis kasdieniu būdu, aktyviai dalyvauti neformaliajame švietime, kad būtų užtikrinti fizinio ugdymo, sveikos gyvensenos, emocinės sveikatos, meninės raiškos, socialiniai ir kiti vaikų poreikiai, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėja. – Šiandien vyksta diskusijos – ŠMSM prašo „užtikrinti saugų grįžimą į mišrų ir kontaktinį ugdymą.

Ypač tai aktualu nedidelėse mokyklose, kuriose paprasčiau užtikrinti nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Tikisi iš mūsų racionalių sprendimų sudarant sąlygas mokiniams šiuos mokslo metus užbaigti mokyklose, visiems gyvai, bendruomeniškai susitikus.“

Taip pat, kaip sakė V. Dobrovolskienė, šiuo metu pačios mokyklos vertina savo galimybes ir teiks administracijos direktoriui raštą dėl savo pačių anksčiau pateikto kito rašto keitimo, kuriame buvo numatyta, jog vaikai ugdymo procesą šiais metais baigs nuotoliniu būdu.

„Taigi, kai gausime šį raštą, matysime, kokie mokyklų siūlymai ir žiūrėsime, kada vaikai gali grįžti į klases. Greičiausiai, tai gali nutikti kitos savaitės pradžioje, kai pradinukai išeis atostogų ir atsilaisvins erdvės“, – vylėsi pašnekovė.

Tačiau, anot jos, kol mokiniai negrįžo į klases, remiantis administracijos direktoriaus įsakymu, kuriame numatyta, jog mokslai turi vykti nuotoliniu būdu, ugdymas negali vykti netgi atvirose erdvėse, t.y. kažkur gamtoje, lauke ar pan., nes taip būtų pažeistas įsakymas.

„Su pradinukais tokia veikla yra galima – organizuoti ekskursijas, išvykas, vykdyti lauke veiklas, – nes įsakyme numatyta, jog ugdymas vykdomas mišriuoju būdu“, – aiškino skyriaus vedėja.

V. Dobrovolskienė sutinka, kad nėra lengva vaikus sudominti mokslais ar priversti juos susikoncentruoti, kai už lango gražūs, saulėti, vasariški orai.

„Todėl ministerija taip pat pataria paskutinėmis dienomis nebevarginti vaikų kontroliniais, patikrinamaisiais darbais, testais, o leisti vaikams sugrįžti į realų socialinį gyvenimą, emocinei, psichologinei jų būsenai atstatyti, pagerinti jų savijautai“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja bei palinkėjo gražios, saulėtos vasaros saugiai užbaigiant šiuos mokslo metus.

1 Komentaras

  • atitrūkus nuo realybės.šiandien rašėm kontrolinį, kitą savaitę vėl kontroliniai iki paskutinės dienos.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video