Hemorojaus gydymas vos tik pastebite pirmuosius simptomus

 Hemorojaus gydymas vos tik pastebite pirmuosius simptomus

Yra liga, reikia ją ir tinkamais metodais gydyti. Ta pati taisyklė galioja ir hemorojui. Jis dažniausiai pasireiškia tuštinimu krauju. Vieni išsigąsta pamatę lašą ar kelis, kitiems pliūpteli daugiau, o treti tiesiog laukia, kada visa tai baigsis, o situacija kiekvieną dieną gali tik blogėti. Kraujas gali pasirodyti tiek ant išmatų, tiek jį pamatyti galite valantis ant tualetinio popieriaus arba klozete po tuštinimosi.

Hemorojaus gydymas yra reikalingas vos tik pasirodo pirmieji požymiai ar pajutote diskomfortą. Nereikia laukti skaudesnių pasekmių. Palaukus ilgėliau galite tik dar labiau gailėtis, nes viskas truks ilgesnį laiko tarpą. Atsiminkite, jog hemorojus gali tikrai stipriai apkartinti gyvenimą, o jeigu nebus gydomas – niekur pats nedings. Tad kreipkitės į specialistus kuo anksčiau.

Turite žinoti, kad hemorojaus pirmieji simptomai yra ne tik kraujavimas. Tai tiesiog dažniausiai išoriškai pastebime. Hemorojus yra būklė, kuomet jis išsivysto dėl sutrikusios apatinėje tiesiosios žarnos dalyje, ties išange esančių venų darinių (kaverninių kūnų) kraujotakos. Šios ligos sukėlėjais dėl vidinių audinių pabrinkimo bei sutrikusios kraujotakos tampa maži dariniai, kurie vadinami hemoroidais. Jie formuojasi ties išange. Tada, kai Jūs tuštinatės, jie yra sudirginami, dėl to pajaučiate skausmą, niežulį bei galite pamatyti ir kraujavimą.

Žinoma, daugelį hemorojaus atvejų galima išspręsti paprastu gydymu namie kartu su hemorojaus pasikartojimo riziką mažinančiais gyvenimo būdo pokyčiais. Tokias prevencines hemorojaus gydymo priemones kaip sveika gyvensena, judėjimas, subalansuota mityba bei pakankamas išgeriamo vandens kiekis puikiai girdėjome visi. Galbūt dar verta akcentuoti, kad subalansuotoje mityboje turi būti pakankamai maisto su daug skaidulų, nes daugelis mūsų tikrai nesuvalgo pakankamo jų kiekio (20 – 30 gramų per parą) su maistu. Yra vaistinėse galimybė įsigyti ir skaidulinių maisto papildų. Jie padeda suminkštinti išmatas bei malšina hemorojaus sukeliamus simptomus. Tik būtina akcentuoti, kad jeigu nuspręsite gerti skaidulų papildus, tai bus privalu išgerti bent aštuonias stiklines vandens per parą. Priešingu atveju šie papildai gali padidinti vidurių užkietėjimo riziką.

Kaip jau minėjome, kad hemorojus gali pasireikšti ne tik matomu krauju. Būna, kad hemorojaus venos išsipučia ir išlenda pro išangę (įvyksta prolapsas). Tokiu atveju žmogus pajaučia skausmą tuštinimosi metu. Dar būna ir taip, kad hemorojaus prolapsas yra matomas, kaip nelygumas ties išange, kuris būna šiek tiek rausvesnis nei aplink esantis audinys. Tuomet jis įprastai grįžta į vidų savaime po pasituštinimo arba gali būti lengvai pirštu įspaudžiamas atgal.

Bet kuriuo atveju: ar matote tuštindamiesi kraują, ar išoriškai pastebimą bei apčiuopiamą hemorojų – būtinai kreipkitės pagalbos. Šiuolaikinis hemorojaus gydymas užtikrins, kad net ir maži nemalonumai netaptų dar didesniais rūpesčiais. Laiku susirūpinus savo sveikata, gydymas bus daug lengvesnis, paprastesnis bei greitesnis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video