Hanibalas prie vartų!

 Hanibalas prie vartų!

Asmeninio archyvo ir Arno Strumilos nuotr.

Laima LAVASTE

Suprantu, kad mūsų valdžios vyrai ir moterys ne visi žino Romos istoriją. O vertėtų. Gal suprastų, kad jei priešas prie vartų, jis tuoj bus šioje pusėje už vartų.

Lukašenka įspėjo, kad paleis nelegalus į Lietuvą. Subruzdo įtakinguose postuose sėdinčios mūsų amazonės, karingosios moterys? (Premjerė, Seimo pirmininkė, vidaus reikalų, teisingumo, ekonomikos ministrės?). Apie valdžios vyrus net nekalbu, jie jau pusmetį ilsisi nuošalėje.

Ne, nesubruzdo. Nebuvo kada! Reikėjo suoliukus vaivorykšte dažyti, į prezidentus profesorių stumti, rietis kas važiuos į Europos Vadovų tarybą ar skris į kosmosą, Šeimos maršą ir Prezidentą dėt į šuns dienas, ir pan. Darbų begalės. Ką ten migrantais mus pagąsdins!

Ir štai, Hanibalas jau už vartų. Kol kas tik 1 tūkst. 500. Bet Baltarusija jų turi 1,5 mln! Sveiki, sveteliai, jus priglaus motiniška Lietuva! Tiksliau – kaimai miesteliai.

Druska, duona ir kiaušiniais pavaišins. Atiduos jiems mokyklas, bendruomenių namus, vaikų poilsio stovyklas. O kodėl ne privačias A. Landsbergienės mokyklas, Seimo bendrabutį? Visi būkime solidarūs!

O kaip mes? Et, kaip nors… Keistas klausimas, – ar dar neįsitikinome, kad savi piliečiai rūpi mažiausiai? Svarbu pasauliui pasirodyti kaip demokratijos bastionas.

Mes juk ne laukiniai, ne kokie vengrai, mes gi europiečiai, žmogaus teisių saugotojai. O už mūsų – plačioji ES, mus gins, jei ką, padės, nepaliks. Tuoj priims sankcijų Baltarusijai, o mes ant balto arklio į pasaulio demokratijos viršūnes įšuoliuosim!

Didelę špygą mums atkišo ES, o nuo jų sankcijų Lukašenkai nei šilta, nei šalta. Kenčiame mes patys prarasdami milijonus, o nelegalai dar ir paskutines kelnes savivaldybėms numaus! Ale pakentėkit, jūs  žmoneliai, Seime mums atostogos! O kai grįšim, gal imsim sieną mūravot. Gal dar ką sugalvosim… Juk mums dar liko treji meteliai!

Ir nereikia mūsų, lietuvių, kaltinti egoizmu ar empatijos stoka. Lietuviai visada savo namuose priglausdavo atbėgusius, vargo, nelaimių prislėgtus. Kaimuose niekas neužtrenkdavo jiems durų. Taip, mes taip pat emigravome į ispanijas ir airijas, kai neišgalėjome rasti Lietuvoje darbo, reikėjo užsidirbti gyvenimui. Mes, pati Lietuva, juos išvarėme. 

Bet žmonės traukė ten dirbti! Ir dirbdavo net vergiškomis sąlygomis, kentėjo, bet turėjo tikslą! Ir nebuvo nelegalais, lipusiais per sieną. 

Jei tokių būdavo, nelabai kaip jiems baigdavosi, būdavo deportuoti. 

Dabar mes priglaudėme daugybę baltarusių, jų firmos keliasi į Lietuvą. Mes juos vejam? Ne. Nes jie bėga nuo tironijos. Ir kalbamės su jais rusiškai, ir užjaučiame, ir suprantame. 

Daugybė ukrainiečių ir baltarusių užsidirba statybose. Taip, kartais ir vergiškomis sąlygomis. Tai jau mūsų, lietuvių, gėda. Bet žmonės dirba, nes turi tikslą ne išmaldų kaulyti. 

Nuo ko bėga šie nelegalai? Jauni vyrai, norintys darbo? Ne, norintys tik naudotis tuo, ką sunkiu darbu per ilgą laiką susikūrė žmonės savo šalyje. 

Didelę špygą mums atkišo ES, o nuo jų sankcijų Lukašenkai nei šilta, nei šalta. Kenčiame mes patys prarasdami milijonus, o nelegalai dar ir paskutines kelnes savivaldybėms numaus!

L. Lavaste

Taip, kai kas gal ims sukti savo versliuką, nebūtinai narkotikų, bet dauguma jų niekada nedirbs, nes jiems visą gyvenimą privalės duoti. Tad nemaišykime muzikos ir barščių. 

Ką gi, atbėgo, nesusigriebėme anksčiau apsaugoti savo sienų. Bet gal nereiktų apgyvendinti jų miestelių mokyklose, bendrabučiuose? Juk ten po 1,5 mėnesio turi sugrįžti mokiniai. Kur jie sugrįš? O jei grįš, jūs tikite, kad ne į nuniokotas mokyklas? Ant kieno pečių kris remontas? 

Tad mąstykime, valdžios vyrai ir moterys, o ne kaltinkime žmones egoizmu, užversdami jiems visas finansines naštas.

•••••

O jeigu rimčiau, juokai čia menki. Dabartinė Lietuva jau primena aną seimelių besipešančią Lietuvą. Ko vertas vien Valstybės dienos minėjimas! Kai mes, paprasti žmoneliai, ne elitas, traukiam „vardan tos, Lietuvos, vienybė težydi,“ premjerė net neatvyksta į Prezidentūrą! Mat giminė pas ją atskrido, reik susitikt! O kad Ukrainos Prezidentas atvyko į priėmimą pasveikint Lietuvos su Valstybės diena, et, baisus čia ponas, laiko dėl jo negaišiu! Ir visas mergelių ministrių kabinetas, pasitaręs draugiškam būrelý su vadove, nusprendė į Prezidentūrą nevykt, gal geriau su draugėm  ar braškių uogienės išsivirt? O gal suknelių tinkamų neturėjo? Juk išties etiketo žinovų svečiai buvo žiauriai sukritikuoti, tad kam mums to reik? O Prezidentas V. Zelenskis gali su Prezidentu V. Adamkum, Prezidentu G. Nausėda, Prezidente D. Grybauskaite , juk jokių svarbių reikalų neturi!

Bet ne apie sukneles reikia kalbėti. Ar tos damos ir net neatvykęs susitikt su Ukrainos Prezidentu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis įsivaizduoja, kaip jie išpurvino Valstybės dieną švenčiančios Lietuvos rūbą? Negi mano, kad suoliuko nudažymas Rotušės aikštėj pasauliui įrodė, kad Lietuva civilizuota ir demokratines vertybes ginanti šalis? Ir to užtenka?

Taip ir norisi pasakyt – valdžia, atsipeikėkit! Jūs iš savo išdidumo bokštų jau nebematote, kaip tai Lietuvai kenkiate. Eikite, prašau, lauk  šokt, uogienių virt. Ir jums gerai seksis. Suprantu, kad mes beveik neturime profesionalų, kad jūs nepatyrę, bet po galais, tada mokykitės, darykite išvadas ir nusimeskite tas išdidumo karūnas!

Ir ypač išdidumą santykiuose su kaimynais. Niekas nesako, kad turime šlovinti Putiną ar Lukašenkos režimą. Privalome išsakyti savo nuomonę, savo, kaip ES valstybės. Suomija su Rusija turi 1 000 km sieną. Ar kas ją kaltina, kad ji nuolaidžiauja Rusijai? Ne. Ir nenuolaidžiauja. Smerkia ir Baltarusijos režimą. Bet piliečiai nuo to nenukenčia. Estija, Latvija giria Lukašenką? Ne! Bet ir netapo priešu nr. 1 kaip Lietuva.

Neraginu nuolaidžiauti tironui. Štai čia ir reikia politinės išminties, o mes jos neturime… Tai nors mokykimės iš ES.

Baltarusija prisikels, kai laisvei subręs pati tauta. Kaip subrendome mes. Ir mes iš šalies Baltarusijos nesubrandinsime…

Nesame nei super valstybė, nei įtakingiausia Europos šalis, deja. Taip, esame išdidi maža Lietuva, turinti savo vertybes, bet turėkime ir išminties…

O dabar tapome ES sarginiu šunimi, kuris garsiausiai loja, o ES ponai Lietuvai už nugaros rankomis trina, nes jiems taip patogu… Ir jie pamaitina tuos šunelius tik paplekšnojimais per nugarą – na, kokie jūs šaunuoliai! Mums to ir užtenka…

Bet šunys loja, karavanas eina, sako arabų patarlė.

Šįkart nelegalų karavanas, kurio pabaigos nematyti…

33 Komentarai

 • Lovatiesė,pasirodo,sugeba ne tik apie imbierinių sausainių kepimą pavaryti…

  • Puikus straipsnis. Deja vyriausybė nei skaitys, nei net nesusimastys.

  • Kai tokie rašinėja komentarus, nuolat parodo, kad yra ir labai prastų lietuvių, nors dauguma lietuvių ne tokie.

   • Puikus straipsnis. Aciu

 • Geras straipsnis, pritariu 100%!

 • Rinkos aikste musu nauja dugna tapdama anti europietisku s***. Dabar liko laukti prorusisku straipsniu.

  • Amerikosai isdarke Azija,Afrika ir dejo skersa. Gabris prisilojo. Jau rimtai LT liko europos pristitute o gal ne, liko ta marga vėliava.

  • Iš kur žinote, kad jie visi nedirbs ? Kas sakė, kad geriausia mokyklas ? Pasidomėkit Islamu prieš komentuojant.. žinoma bus visko, nėra tobulų ir musulmonų, bet jie geresni už mūsų tauta, čia jau nėra ką ir lyginti. Beto jie nemyli vaivorykščių žiauriai ! Tai yra Haram jiems. LANSBERGIS kreipėsi i juos, sako arabų kalba, bet tai netiesa. Kreipėsi į kitą šalį, ateis nauji pabėgėliai. Valdžia daro nesąmones, spalvina perėjas , tunelius, daro galimybių pasus.. o kas vyksta jiems dzin.. kosmoso programas galvoja. Saviems pinigų neduoda tik smaugia, bando paskutinius eurus atimti, o atvykėliams duoda .. taip jie nevalgo maisto tokio, kuri kaimo virėja išverda, jie valgo aštriai, Lietuva prieskonių tokių tikriausiai neturi. Apie jų kultūras reikia domėtis, o ne grybus pjauti. Jau pripjovė valdžia daug grįžo. Tegu siunčia atgal prezidentę kuria išrinko musų valdžia ir priglaudė palaikyti už mūsų pinigus.. tvarkosi savam kieme tegu ji, čia jos nereikia ! Kas kelius darė? Susikibę stovėjo ? TAPINAS garsiai rėkė, daug Pasaulio pamatė, kas ta Lietuva, kaip jie kitataučius myli.. Per 10 metų daug kas keisis ! Valdžia daro narkotikus prieinamesnius, jau galima numanyti kas juos pardavinės, iš kur atkeliaus.. Jie užsidirbs pinigų tikrai ! O Lietuvių jaunimą sodins ant narkotikų ir tai bus labai liūdna, nes tik šitos bukagalvės kurios tik peza apie narkotkų geri, net nesusidūrė! Musulmonai nevartoja nei narkotikų, nei alkoholio. Jie galvoja kaip išgyventi, juk pabėgo iš savo šalių, ne iš gero gyvenimo 😉 dauguma žmonių sake „Black life matters“ tai, kas pasikeitė ? Negi męs supūvom? „All life matters“ turėtu būti 😉 !

  • Superinis straipsnis.100%sutinku

 • RA tapo runkeliu populizmo aparatu.
  “O kodėl ne privačias A. Landsbergienės mokyklas, Seimo bendrabutį?” NES JOS YRA PRIVACIOS!!! Sovietinio mastymo zurnaliugos skirtumo nemato. Tai jei i privacias patalpas leisim, gal ir i savo namus isileisk? Svarbu tik ant “valdzios” pasikt. Fucking tragic laikrastis, ir dar labiau tragic zurnaliste.

  • Geras straipsnis.Laikas ir prorusiškai apšviesti .Liaudis ne kvaila-atsirinks.

   • 50 metu okupacijos, prievartos, isnaudojimo, tremimu ir vistiek Rusam sikna laizo. Koks laikrastis tokia ir auditorija.

    • Nuo karščio su regėjimu ir suvokimu blogai? Kur parašyta apie lindimą rusams į šikną? Straipsnis apie lindimą ES į šikną, apie šiandienos Lietuvos realybę, apie valdančiųjų pasipūtimą ir nesiskaitymą su žmonėmis, apie migrantų krizę. Straipsnį parašė L.Lavastė, o Ra jį perspausdino. O gal šitos valdžios kritikuoti negalima?

    • tokie kaip tu garsiai rėkia,bet šikną laižo kiekvienam,kas pinigus moka,tokie nuomonę greitai pakeičia

   • Zurnaliste ir raso,kad valdzia nuo savo peciu viska uzvercia zmonems….Tai tik Tu saves negirdi,nes pagal Tave – kas musu,tai ir mano,o kas mano,tai jau nelieskit.
    Valstybe juk ne UAB-as,kad darau ka noriu..reikia atkreipti demesi ir i gyvenanciu zminiu nuomone.

    • Kokios frazės! Mat, nežinojo, kad lėktuvas su mūsų ir kitais žmonėmis buvo užgrobtas, bet ji to neprisimena. Pasitaškė aštrialiežuvės frazėmis pagal užsakymą. Aiški jos poziciją ir tiek.

     • lėktuve buvo ir kitų valstybių gyventojų,bet jie nebėga pirma traukinio ir laikosi bendros ES politikos,o mūsų jauniems ir nepatyrusiems karūnos aptemdė protą ,jie susitapatino su Baidenu

   • o tu savo aukštą kultūrą pademonstravai.Tu net sovietinio mąstymo nesi vertas, nes esi tikra šiukšlė.

  • Ačiū Lavastei už teisingą ir drąsų žodį. Jis pasakytas daugumos mūsų lūpomis. Ačiū ir sėkmės!

  • Rašydamas tokias nesąmones geriau pasidomėti kaip jos tapo privačiomis

 • Jei Ra yra toks fucking tragic laikraštis, tai ko skaitai ir dar komentuoji? Straipsnis yra geras, o L.Lavastė – profesionali žurnalistė. Tai ne kokia Žeimytė- Bilienė ar Tapinas, kurie gieda kaip iš natų, diriguojant konservatoriniams, vaivorykštiniams- dėžutininkams. Beje , vaivorykštinių valdomas Vilnius kol kas dar nepriėmė nei vieno migranto. Juokinga, kai pats būdamas runkeliu, taip vadina kitus.

 • Saunuole Lavaste ,pritariu 100 proc.Niekaip nesuprantu negi ,kai kuriems komentatoriams taip smagu ,kad valdzia naudojasi musu visu pinigais .Milijonas sen,milijardas ten kitas i kisene ,o mums durneliams ir minimumas gerai .

 • 100% teisi!

  • Ko cia nesuprasti…jie vieni is troliu,kurie toj pacioj geldoj sedi alia su vyriausybe,arba maitinasi is ju delno..
   Padorus zmogus taip nekimentuotu…

 • Puikiai nušvietė karčią tiesą !

 • Žurnalistė, kaip ir mes visi, turi savo nuomonę. Natūralu.
  Man ši nuomonė- klaiki.
  O žinant, kad žurnalistai yra kai kuriems žmonėms nuomonių formuotojai….
  Na, belieka toliau stebėti, kaip ir su kieno pagalba autorė toliau kops karjeros laiptais…
  ( su Janutiene & Co, spėju, po paranke..)

 • Laima Lavaste, Jūs geniali žurnalistė ir rašytoja.
  Didžiuojamės!!!

 • Lavastės protėviai buvo chameleonai. Kokia spalva reikalinga – tokia Lavastė ir nusidažo

 • Pritariu 100 proc. Ir tai ka apraso zurnaliste tikra tiesa reikia vieno kuo greiciau sia valdzia paleisti jei taip butu ivyke valstieciams senai butu valdzia atstatydinta ir kiek butu straipniu man sirdis skauda kad mano salis taip nesaugoma negerbiama valdzia pilna arogancijos nesiskaito nei su prezidentu nei su tauta

 • Geru izvalgu nemazai. Taciau viska sugadino menkinamas zurnalistes poziuris i moteris postuose: „mergeles“, „aptarti sukneles“ ir pan.. Slykstus seksizmas, nustelbe visa straipsni. Fu.

 • absoliučiai. Mūsų valdžiagyviai man – tėvynės išdavikai Nr.1.

 • manau Vilniuje patogiausia priglaust nelegalus Lukiškių kalėjime.Jame tam tikslui viskas yra.O Talpina virš tūkstančio žmonių.Neprotinga nelegalus apgyvendinti miestelių mokyklose ,kai po mėnesio reikės ruoštis mokslo metams. Nelegalų daugės nes per 30metų nepastatytas rimtas atitvaras.Lukiškių kalėjimas pigiausias ir saugiausias apgyvendinimas šioje situacijoje.

 • Kaip gi ten eisi, jei Naussėda prisikvietė mergelių-antivakserių kompaniją: Jolanta Blažytė, Nida Vasiliauskaitė, Jurga Lago…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video