Gyventojai rūšiuoja, o šiukšlių niekas neišveža

 Gyventojai rūšiuoja, o šiukšlių niekas neišveža

Paskutiniu metu ypač daug dėmesio skiriama atliekų rūšiavimui. Atsiradę taromatai paskatino gyventojus tvarkingai atsikratyti plastikine tara, o šiukšlių rūšiavimo konteineriai tikrai ne vienerius metus stovi daugiabučių namų kiemuose. Tačiau jais besinaudojantys atsakingi šiukšles rūšiuojantys gyventojai neslepia pasipiktinimo – kas iš to rūšiavimo, jei šiukšlių niekas neišveža?

Pusantro mėnesio stovi pilni

Respublikos g. 42-ojo namo gyventojas Vytautas kreipėsi į „Rinkos aikštę“ nerimaudamas – kiek laiko gali stovėti pilnutėliai šiukšlių konteineriai?

„Pusantro mėnesio neišvežamos rūšiuojamos atliekos. Popieriaus ir plastiko konteineriai prieš mano langus – pilnutėliai. Norėjau paskambinti kažkam iš savivaldybės, bet neturėjau jokio numerio. Aš pats pensininkas – stengiuosi rūšiuoti viską iki smulkmenų. Net kalendoriaus lapelius nešdavau į rūšiavimo konteinerį.„Pusantro mėnesio neišvežamos rūšiuojamos atliekos. Popieriaus ir plastiko konteineriai prieš mano langus – pilnutėliai“, – sako kėdainietis Vytautas.

Pas mus kieme, be to, yra ir parduotuvė, jie į mūsų bendrą konteinerį meta kartonines dėžes. Nepatinka man – kodėl mes turime rūšiuoti, o parduotuvė meta kartoną į bendrus konteinerius?

Taip pat pas mus stovi du dideli konteineriai statybinėms atliekoms, ten meta ir baldus, ir kitas medžiagas. Aplink nėra tokių konteinerių, tai kas dieną vis pas mus kas nors atvažiuoja ir meta savo šiukšles. Ir tai toli gražu ne pirmas kartas – problema kartojasi“, – kalbėjo Vytautas, pasakodamas, kad kiemas iš esmės yra tvarkingas, tačiau atliekų klausimas yra sprendžiamas netinkamai.

„Kur man dabar mesti šiukšles? Konteineris pilnas, tai namuose maišiukai stovi su surūšiuotomis šiukšlėmis“, – sakė kėdainietis.  

„Negali būti“

Už šių rūšiuojamų šiukšlių konteinerių ištuštinimą yra atsakinga bendrovė „Skongalis“. Tiesa, įmonės direktorius Laurynas Kazlauskas, išgirdęs, kokia problema, tikino, kad taip būti negali.

„Tikrai neįmanoma, tačiau dar patikrinsiu. Gal ten kokios atliekos netinkamos, bet šiaip negali būti, kad tiek laiko neišvežti konteineriai. Na nebent primetė vėl pilną konteinerį per keletą dienų, nes praeitą savaitę visas miestas buvo sutvarkytas.

Stiklo konteineriai vežami kartą per mėnesį, o popieriaus ir plastiko – kas antrą savaitę“, – kalbėjo „Skongalio“ direktorius.

Vėliau perskambinęs L. Kazlauskas teigė, kad pats buvo nuvykęs prie konteinerių.

„Plastiko konteineris beveik pilnas, tačiau šią savaitę plastikas bus išvežamas. Popieriaus konteineris tuščias, nes vežtas buvo praeitą savaitę, o aplink yra kitų konteinerių, tai praktiškai tušti“, – kalbėjo „Skongalio“ direktorius.

Keisčiausia, kad dar prieš skambutį „Rinkos aikštei“ nuvykus prie Respublikos g. 42-ojo namo konteinerių, šie buvo pilni. Popieriaus – sausakimšas, stiklo konteineryje dar buvo šiek tiek vietos, o plastiko konteineris taip pat buvo pilnutėlis.

Taigi neaišku, ar ne tuos konteinerius apžiūrėjome, ar nesusikalbėjome, tačiau konteinerių turinį galite patys pamatyti nuotraukose. Tačiau svarbiausia, kad situacija gali pasikeisti – bent jau taip žadėjo įmonės vadovas.

„Popieriaus konteineris, matyt, greitai buvo užpildytas, nes praeitą savaitę buvo būtent popieriaus išvežimo savaitė. Tačiau pasiųsime papildomą mašiną, kad ištuštintų šį konteinerį“, – pažadėjo L. Kazlauskas.

Teks dalintis konteineriais

Kėdainiečio Vytauto nerimas dėl stambiagabaričių atliekų konteinerių greičiausiai yra kiek perdėtas. Pasak rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyr. specialistės Lauros Čiteikės, rajone nuo seno yra numatytos vietos, kuriose stovi tokie konteineriai, ir žmonės prie to jau yra pratę – žino, kur vežti po statybų likusias atliekas ar kitas stambias šiukšles.

„Visame rajone turime šešis ar septynis komplektus stambių atliekų konteinerių, buvo nustatytos vietos, kuriose jie yra. Ne visi gyventojai ir nori tų konteinerių kieme – jie dideli, neišvaizdūs. Kartais, jei daugiabučių namų bendrijos kreipiasi, galima pakeisti konteinerių stovėjimo vietą – jei įmonė „Skongalis“ gali tą padaryti tuo metu. Kita vertus, kaitalioti tų konteinerių buvimo vietos labai nesinori – žmonės yra įpratę, žino, kur gali atliekas išvežti“, – kalbėjo specialistė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video