Gimnazistai sukūrė magišką šokio šventę

 Gimnazistai sukūrė magišką šokio šventę

Šviesiosios gimnazijos moksleiviai surengė įspūdingą šokio šventę./Tito Valionio nuotr.

Šviesiosios gimnazijos moksleiviai Tarptautinę šokio dieną sutiko įspūdingu renginiu – miesto bendruomenei pristatė viena gija meistriškai sujungtų daugiau kaip dvi dešimtis kūrybinių šokio kompozicijų. Tradicija tapusios šių metų šventės temą moksleiviai pasirinko „Šokis – magija“. „Per magiją, burtus, stebuklus bandėme perteikti šokėjų sukurtas išraiškingas kompozicijas, choreografiją bei nuotaiką“, – trumpai apibendrino šventės sumanytoja, Šviesiosios gimnazijos šokio mokytoja Daiva Naujokienė.

Šoko moksleiviai ir svečiai

Šventės publikai pristatyta 20 gimnazistų šokių, savo pasirodymu užbūrė Muzikos mokykloje veikiančios baleto studijos auklėtinės, surengti trys vadinamieji flashmobai, taip pat visi turėjo galimybę dalyvauti buvusios Šviesiosios gimnazijos moksleivės, talentingos šokėjos Aistės Bugaitės šokio pamokoje.

Šventės sumanytoja, Šviesiosios gimnazijos šokio mokytoja Daiva Naujokienė džiaugėsi itin kūrybingais ir iki mažiausių smulkmenų apgalvotais moksleivių pasirodymais./Tito Valionio nuotr.

„Šis renginys buvo tikras fenomenas. Moksleiviai pristatė daug savarankiškai kurtų šokio kompozicijų. Taip dar nėra buvę, – džiugiai nusistebi pedagogė D. Naujokienė. – Žinoma, kartu aptarėme pačią šokio kompozicijos idėją, choreografiją, muziką, aprangą, bet mokinių indėlis buvo labai didelis. Jie ruošėsi itin organizuotai ir su nepaprastu polėkiu.“

Atidavė visą širdį

D. Naujokienė nuoširdžiai gyrė šokio pasirodymus rengusius moksleivius.

„Jaunieji šokėjai apgalvojo kiekvieną smulkmeną, visi pasirodymai buvo išbaigti iki detalių: kostiumai, batai, makiažas – viskas. Šokio kompozicijos buvo labai estetiškos.

Tito Valionio nuotr.

Viena mergaitė per šventę šoko net šešis šokius ir kiekvienam iš jų moksleivė buvo pasiruošusi vis kitą sceninę aprangą, šukuoseną, makiažą.

Taigi gėrėjomės ne tik šokėjų kūriniais, bet ir entuziazmu atiduoti šiam renginiui visą savo širdį, – sakė pedagogė. – Labai dėkojame antrus metus šį renginį vedusiems ir charizma žavėjusiems Šviesiosios gimnazijos moksleiviams Ervinui Janušauskui bei Mildai Rimkutei ir savo kūrybos eiles skaičiusiai Aušrinei Vancevičiūtei.“

Jaunuoliai neskaičiavo nei laiko, nei jėgų – kiekvienas atidavė visą energiją, kad šventė publikai tiesiog atimtų žadą.

D. Naujokienė

Šventę kūrė gausus būrys

Organizuojant įspūdingą reginį prisidėjo daugiau kaip 120 moksleivių. Pasak pašnekovės, jaunuoliai neskaičiavo nei laiko, nei jėgų – kiekvienas atidavė visą energiją, kad šventė publikai tiesiog atimtų žadą.

„Moksleiviai prisidėjo kuo galėjo: siūlė idėjas scenarijui, šokiams, ėmėsi svečių registracijos, ruošė kiemelio erdvę, drauge su dailės mokytoja Jolanta Issa kūrė ir kabino dekoracijas, prieš pasirodymus netgi kilnojo užuolaidas, leido dūmus ir pan. Mums, visiems kartu, pavyko sukurti įspūdingą vakarą. Moksleiviai didžiavosi galėdami būti šio renginio dalimi“, – sakė D. Naujokienė.

Mėgaujasi sveika konkurencija

Nors šiuolaikinis jaunimas dažnai vadinamas ekranų karta, vis tik šokio mokytojai metodininkei D. Naujokienei netenka nertis iš kailio ieškant gudrybių, kad laiką virtualiajame pasaulyje moksleiviai skirtų judesiui.

„Ar man lengva moksleivius sudominti šokiu? Labai! – nusišypso pedagogė. – Vaikai dega noru įgyvendinti savo sumanymus, idėjas. Žaviuosi jų veržlumu, iniciatyvumu bei per kraštus besiveržiančia kūryba.

Pastebiu, kad jiems patinka švelni, draugiška, pasitempti pozityviai įkvepianti konkurencija. Moksleiviai nori gerai pasirodyti ir būti matomi.

Daug mokinių renkasi šokio pamokas. Jiems svarbu ir tai, kad per renginius turės galimybę pasirodyti scenoje.“

Tito Valionio nuotr.

Šokis – ant pjedestalo

Reta šventė Šviesiojoje gimnazijoje praeina žiūrovų nepalepinus šokio pasirodymais, o du tradiciniai renginiai šį judesio meną užkelia tiesiog ant pjedestalo.

„Turime kelis renginius, kurių programoje šokių būna išties labai daug. Tai rudenį vykstančios gimnazijos pirmokų krikštynos ir abiturientų šimtadienis, kai pristatoma net keliolika choreografinių numerių“, – pasidalina pedagogė D. Naujokienė.

1 Komentaras

  • And then alcohol and sex? 🙂

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video