Geradarys dovanojo kaimui skulptūrą

 Geradarys dovanojo kaimui skulptūrą

Ties įvažiavimu į Saviečių kaimą pastatyta medinė skulptūra su užrašu „Sveiki atvykę“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gerais darbais kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savo gimtojo miesto, miestelio ar kaimo puoselėjimo. Vienas geradarys savo mielam gimtajam kraštui – Pelėdnagių seniūnijos Saviečių kaimui – praėjusių metų pabaigoje padovanojo ir pastatė medinę skulptūrą. Beje, tai ne pirmoji geradario dovana, mat prieš keletą metų vyriškis kaimui dovanojo kryžių, o dar anksčiau –  koplytstulpį.

„Sveiki atvykę“

Praėjusių metų spalio mėnesį ties įvažiavimu į Saviečių kaimą pastatyta medinė skulptūra su užrašu „Sveiki atvykę“. Didžiulio medžio kamiene išdrožta pelėda ir meška.

„Skulptūra išties įspūdinga. Tikrai gražu, kad ji sutinka visus, kurie atvyksta į mūsų kaimą.

Aplink ją paruošta akmeninė aikštelė, skulptūra sumontuota, gerai įtvirtinta. Ten gali nusifotografuoti atvykę žmonės, kaimo svečiai, gali įsiamžinti ir gyventojai.

Visa tai mūsų geradario, kaimo patrioto ir puoselėtojo Mečio Derbuto dovana kaimui“, – pasakojo Saviečių bendruomenės centro pirmininkė Rita Borinskijienė.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Savas kraštas

2019 metais Saviečių kaime buvo pastatytas medinis kryžius. Ant kryžiaus iškaltas kaimo pavadinimas.

„Mūsų geradarys ir kaimo puoselėtojas M. Derbutas savo gimtam ir mylimam kaimui dovanojo didelį medinį kryžių, ant kurio iškaltas kaimo pavadinimas, metai. Geradarys ne tik kryžių padovanojo, bet ir jį sumontavo, pastatė. Visa kaimo bendruomenė labai patenkinta tokia dovana.

Mečys labai geras žmogus, nors šiuo metu darbuojasi užsienyje, bet nepamiršta savo gimtųjų Saviečių, nepamiršta savo gimtųjų kraštų. Beje, ne tik jis, bet ir jo tėvukas čia gyveno. Žodžiu, čia tikras jo kraštas“, – pasakojo bendruomenės centro pirmininkė.

Tai ne pirmoji geradario dovana, mat prieš keletą metų vyriškis dovanojo kaimui kryžių ir koplytstulpį.

Aut. past.

Ne pirma dovana

R. Borinskijienė sakė, kad tai jau trečia geradario dovana gimtajam kraštui. Štai prieš penkerius metus vyriškis pastatė kaimui koplytstulpį.

„Žmogus, matyt, labai dvasingas. Jis labai gražiai prižiūri savo sodybėlę, ten irgi stovi koplytstulpis.

Taip pat ir prie bendruomenės namų. Ten koplytstulpis skirtas visoms Saviečių šeimoms. Kaip jis pats sakė – vienas šeimoms, kitas visam kaimui.

Labai džiaugiamės turėdami tokį bendruomenės narį, kuriam rūpi jo kraštas, jo gimtinė. Ruošiamės per Žolinę pašventinti naująjį statinį, tik gaila, kad paties statytojo nebus“, – dėstė bendruomenės centro vadovė.

2 Komentarai

  • O čia tad pats kur Tamuliui peledas dari?

  • Rinkos aikštėje įvykis, naujiena, kur kaime paminklas jau stovi vasarą😀. Boroinsiene, reikėjo tai pasakyti😀

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video