Geografijos brandos egzaminą šiais metais pasirinko dvigubai daugiau abiturientų

 Geografijos brandos egzaminą šiais metais pasirinko dvigubai daugiau abiturientų

BNS nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Šiemet laikyti brandos egzaminus užregistruoti 402 abiturientai, iš jų 35 Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, 71 – Kėdainių profesinio rengimo centre. Tiesa, iki egzaminų šis skaičius nežymiai pakinta, „Rinkos aikštę“ informavo Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Lyginant su praėjusiais metais, tuomet mokslus baigė kiek mažiau abiturientų: Kėdainių rajono savivaldybės gimnazijose mokėsi 319 abiturientų. Taip pat dar 64 egzaminus laikė ir iš Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC), taigi iš viso mūsų rajone pernai buvo 383 abiturientai.

Detalizuodama, kokius brandos egzaminus šiųmečiai abiturientai pasirinko laikyti daugiausiai, Švietimo skyriaus vedėja pažymėjo, kad, be įprastų lyderių, buvo ir vienas netikėtumas.

„Be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino (mokyklinio arba valstybinio), daugiausia mokinių pasirinko anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 273, matematikos – 191, istorijos – 97, biologijos – 88.

Dvigubai daugiau abiturientų nei pernai šiemet rinkosi geografijos egzaminą – 72. Dar vis nepopuliarūs tarp abiturientų chemijos – 23  ir fizikos – 25 egzaminai.

Mažiausiai jaunuolių šiemet laiko rusų kalbos – 4 ir vokiečių kalbos – 1  egzaminus. Abiturientai šiuos egzaminus laiko ne mūsų savivaldybės egzaminų centruose“, – komentavo V. Dobrovolskienė.

Anot pašnekovės, jokių problemų ar nusiskundimų dėl egzaminų vykdymo kol kas nesulaukta.

„Egzaminus vykdo patyrę ir atsakingi vyresnieji vykdytojai bei vykdytojai, patalpos tvarkingos, priemonių pakanka, todėl viskas vyksta sklandžiai“, – pažymėjo Švietimo skyriaus vedėja.

Ji taip pat pabrėžė, jog egzaminų rezultatus planuojama  paskelbti liepos 12 d.

V. Dobrovolskienės teigimu, pagrindinė egzaminų sesija baigsis chemijos valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d.

„Pakartotinės sesijos pradžia – birželio 27 d., mokyklinis brandos egzaminas – liepos 12 d.“, – sakė pašnekovė.

Nors egzaminų sesija jau į pabaigą, tačiau, kaip „Rinkos aikštei“ sakė Švietimo skyriaus vedėja, „apie išleistuves informacijos kol kas neturime, tačiau jokių privalomų apribojimų, kurie buvo pastaruosius metus, šiemet nėra. Išlikę rekomendacinio pobūdžio reikalavimai“.

Linkėdama sulaukti trokštamų rezultatų, V. Dobrovolskienė sakė: „Tikimės, kad egzaminų sesija bus sėkminga ir galėsime džiaugtis gerais rezultatais“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video