Garinantiems moksleiviams paruošė staigmeną: neįprastai tikrino mokymo įstaigų prieigas

 Garinantiems moksleiviams paruošė staigmeną: neįprastai tikrino mokymo įstaigų prieigas

pecialios priemonės metu Kėdainių ugdymo įstaigų teritorijose nustatyti du pažeidėjai – elektronines cigaretes rūkę moksleiviai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Policijos pareigūnai stoja į rimtą kovą su rūkančiais ar elektronines cigaretes garinančiais nepilnamečiais. Kėdainiuose buvo surengta prevencinė priemonė, kurios metu pričiupti du nepilnamečiai: jaunimas garino elektronines cigaretes. Tokių patikrinimų mokymo įstaigų prieigose bus ir dažniau, nusižengimams nustatyti bus naudojami ir dronai.

Prie ugdymo įstaigų

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Reda Zarauskienė informavo, jog Kėdainiuose buvo vykdoma prevencinė priemonė.

„Dėl pastebimai išaugusio rūkančių moksleivių skaičiaus šiais metais policijos pareigūnai ugdymo įstaigų prieigose ir nepilnamečių pamėgtose susibūrimų vietose vykdo prevencinę priemonę „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos tarp nepilnamečių“, kurios metu siekiama nustatyti asmenis, platinančius ar vartojančius narkotines medžiagas bei nepilnamečius asmenis, rūkančius ar turinčius su savimi tabako gaminių ar elektroninių cigarečių“, – paaiškino specialistė.

Rūkančius nepilnamečius policija dabar stebi ir iš paukščio skrydžio. Pradėtas naudoti bepilotis orlaivis – dronas, su kurio pagalba iš viršaus stebimi rūkantys moksleiviai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Rezultatai nedžiugina

Kauno AVPK „Rinkos aikštę“ informavo, kad specialios priemonės metu Kėdainių ugdymo įstaigų teritorijose nustatyti du pažeidėjai – elektronines cigaretes rūkę moksleiviai.

Pradėtos 2 administracinės teisenos pagal LR ANK 492 st. (protokolai surašyti nepilnamečiams).

Kauno AVPK pažymėjo, kad priemonė buvo vykdoma visame rajone, visose ugdymo įstaigose, jų prieigose, kur mokosi vyresni nei pradinių klasių moksleiviai.

Atimtos cigaretės

Iš nepilnamečių konfiskuoti tabako gaminiai bei skysčiai, kurie būna pilami į elektronines cigaretes.

Rūkantiems jaunuoliams nuo 16 iki 18 metų skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų.

Jei nepilnamečiai yra jaunesni nei 16 metų, jų tėvams ar globėjams surašomi protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str. 1 d. (Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams).

Už tai gresia įspėjimas arba bauda iki 100 eurų.

Rūkantiems jaunuoliams nuo 16 iki 18 metų skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų. Jei nepilnamečiai yra jaunesni nei 16 metų, jų tėvams ar globėjams surašomi protokolai ir gresia bauda iki 100 eurų.

Aut. past.

Naudos droną

Rūkančius nepilnamečius policija dabar stebi ir iš paukščio skrydžio. Pavasarį Kauno mieste buvo pradėtas naudoti bepilotis orlaivis – dronas, su kurio pagalba iš viršaus stebimi rūkantys moksleiviai.

Vėliau šios akcijos persikels ir į regionus.

Kauno apskrities policija pastebi, kad rūkymas tarp nepilnamečių – vis dar aktuali ir svarbi problema.

Vien praėjusiais metais apskrityje dėl rūkymo nustatyti 104 pažeidimai.

2 Komentarai

  • Rūkėm Armeiskije po 4 kapeikas , o dabar kažką tai ,,garina“.Gatvėje iš tolo matosi kad,,garvežys“atpuškuoja kūloke suspaudęs faiką.

    • Ukrainai duokit dronu.Jus čia kovojant su“vėjo malūnais“.Kaip rukė,taip ir rikis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video