Erdvė ir poilsiui, ir mokymuisi

 Erdvė ir poilsiui, ir mokymuisi

Mokyklos bendruomenės bendrų pastangų vaisius – Basakojų takas./J. Paukštelio progimnazijos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija įsirengė dar vieną erdvę, kuri skirta mokinių poilsiui. „Basakojų trikampis“ sukurtas visos bendruomenės pastangomis – tai ne tik nedidelis sveikatinimo, poilsio, ramybės kampelis, bet ir vieta, kur galima pasikartoti savo matematikos žinias, pasivaržyti su bendraklasiais. Mokykla teigia, kad tokio tipo poilsines erdves planuoja plėsti.

Sutelkė bendruomenė

J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik sako, kad šios jos pačios sugalvotos idėjos įgyvendinimas mokyklai kainavo nedaug, o smagiausia, kad prie jo prisidėjo mokyklos bendruomenės nariai – ir mokiniai, ir mokinių tėvai, ir mokytojai.

„Tako atkarpas pildė patys mokinukai, vieni rinko akmenėlius, kiti kankorėžius, radome medinių detalių, vaikai jas apdorojo, paruošė, patys supylė. Padėjo ir tėveliai.

Takelyje smagu basomis nueiti, tačiau kartu ten – daug matematikos užduočių, kurias galima įvykdyti.

Tako atkarpos yra geometrinių figūrų – trikampio, stačiakampio, trapecijos, lygiagretainio. Tad šią vietą puikiai galima panaudoti, pavyzdžiui, matematikos pamokoms“, – sako direktorė.

Ketina plėsti

Kol orai buvo šilti ir geri, mokiniai noriai leido laiką basakojų takelyje, atvėsus orams jis kantriai lauks pavasario.

O per tą laiką ketinama jį ir išplėsti, įterpiant ir geografines užduotis, vėliau galbūt takelyje atsiras ir kitų mokomųjų dalykų praktinių užduočių.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video