Efektyvios priemonės pelių ir žiurkių naikinimui namuose: ką rekomenduoja ekspertai?

 Efektyvios priemonės pelių ir žiurkių naikinimui namuose: ką rekomenduoja ekspertai?

Pelių ir žiurkių invazija namuose yra dažna ir nemaloni problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, ypač rudens ir žiemos metu, kai šie graužikai ieško šilumos ir maisto. Pelių ir žiurkių buvimas namuose ne tik sukelia diskomfortą ir baimę, bet ir kelia pavojų sveikatai, nes jie gali nešioti įvairias ligas ir parazitus. Be to, jie gali sugadinti maistą, baldus, elektros laidus ir kitus daiktus. Todėl svarbu kuo greičiau ir efektyviau atsikratyti šių nepageidaujamų svečių. Tačiau, kaip tai padaryti saugiai ir be žalos gamtai?

Kokias priemones rekomenduoja ekspertai?

Yra keletas būdų, kaip galima naikinti peles ir žiurkes namuose: spąstai, nuodai, ultragarsiniai atbaidytojai ir natūralios priemonės. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl reikia pasirinkti tinkamiausią variantą atsižvelgiant į situacijos specifiką. Kaip bebūtų, jeigu patys nenorite imtis priemonių, internete pasitelkę tokias paieškos frazes kaip „pelių naikinimas kaina“, galite rasti profesionalių specialistų, kurie naikinimo darbus atliks už jus.

Spąstai yra vienas iš seniausių ir paprasčiausių būdų kovoti su graužikais. Jie veikia taip: pelė ar žiurkė patraukta kvapnaus užkandžio prisiartina prie spąstų, kurie užsiveria ir ją užmuša arba užfiksuoja. Spąstai gali būti mediniai arba plastikiniai, su spyruokle arba be jos. Jie turi keletą privalumų: jie yra pigūs, lengvai naudojami, veiksmingi ir nesukelia pavojaus kitiems gyvūnams ar žmonėms.

Tačiau, jie taip pat turi trūkumų: jie reikalauja nuolatinio tikrinimo ir valymo, jie gali sukelti kančias graužikams, jei juos nežudo iš karto, jie gali būti nepatrauklūs estetiškai ir jie negali susidoroti su dideliu graužikų skaičiumi.

Nuodai yra kitas populiarus būdas naikinti peles ir žiurkes namuose.

Jie veikia taip: graužikas suvalgo nuodingą medžiagą, kuri slopina jo kraujo krešėjimą arba nervų sistemą ir sukelia jo mirtį po tam tikro laiko. Nuodai gali būti skirtingo tipo: antikoaguliantiniai (pvz., varfarinas), akutiniai (pvz., cinko fosfidas) arba bromadiolonis. Nuodai turi tokį privalumą: jie gali naikinti dideles graužikų kolonijas greitai ir efektyviai.

Tačiau nuodai taip pat turi daug trūkumų: jie yra pavojingi kitiems gyvūnams ir žmonėms, jei jie juos netyčia suvalgo arba kontaktuojant su jais. Taip pat jie gali sukelti atsparumą graužikams, jei jie nėra tinkamai dozuojami arba keičiami. Jie gali teršti aplinką ir gali sukelti nemalonų kvapą, jei graužikai miršta sunkiai pasiekiamose vietose.

Ultragarsiniai įrenginiai yra naujesnis ir modernesnis būdas kovoti su pelėmis ir žiurkėmis namuose.

Jie veikia taip: jie skleidžia aukšto dažnio garsus, kurie yra nemalonūs graužikams ir verčia juos išbėgti iš namų. Ultragarsiniai atbaidytojai turi tokį privalumą: jie yra humaniški, nes nesukelia žalos graužikams, jie yra saugūs kitiems gyvūnams ir žmonėms, nes jų garsai nėra girdimi žmogaus ausiai, jie yra lengvai naudojami, nes tiesiog reikia įjungti į elektros lizdą ir jie yra estetiški, nes jie yra maži ir nekliudo interjerui.

Tačiau ultragarsiniai atbaidytojai taip pat turi trūkumų: jie yra brangesni nei spąstai ar nuodai, jie gali būti neveiksmingi, jei graužikai yra prisitaikę prie garsų arba jei yra daug kliūčių, kurios slopina garso sklaidą, jie gali būti trukdantys kitiems gyvūnams, kurie gali girdėti aukštus garsus, pvz., šunims arba katėms ir jie negali užtikrinti ilgalaikio rezultato, jei nėra pašalinamos graužikų maisto ir prieglaudos šaltiniai.

Natūralios priemonės yra dar vienas alternatyvus būdas spręsti pelių ir žiurkių problemą namuose. Naudojami specifinio skonio kvapai arba maisto produktai, kurie atgrasina graužikus nuo namų. Tai gali būti: pipirmėtės aliejus, levandų aliejus, citrinų aliejus, cinamono lazdelės, pipirai, česnakai.

Na, o blogiausiu atveju, jeigu prieš tai išvardintos priemonės jums nėra priimtos, vienas iš paprasčiausių būdų atbaidymui yra katinas arba šuo. Bet vėlgi – augintinio įsigijimas prives prie papildomų išlaidų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video