Dotnuviai nerimauja dėl griūvančios buvusios pirties likimo

 Dotnuviai nerimauja dėl griūvančios buvusios pirties likimo

Dotnuvos miestelio bendruomenę neramina griūvančios tarybinių laikų pirties likimas. Pastatas griūva tiesiog akyse, gali sužaloti nekaltus žmones, o ir bendro gražaus ir tvarkingo miestelio vaizdo nepuošia./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Dotnuvos miestelio bendruomenę neramina griūvančios tarybinių laikų pirties likimas. Pastatas griūva tiesiog akyse, gali sužaloti nekaltus žmones, o ir bendro gražaus bei tvarkingo miestelio vaizdo nepuošia. Tuo metu valdininkai ramina, kad anksčiau ar vėliau dėl pirties sprendimai bus priimti, pavojingo statinio turėtų nelikti.

Kreipėsi raštu

„Jums rašo dotnuviškiai. Esame griūvančio pavojingo pastato ir neveiksmingų įstatymų įkaitai. Dotnuvoje, Dotnuvėlės g. 22, stovi didžiulė griūvanti tarybinė pirtis. Oficialų skundą dėl šio pastato esame įteikę.

Gavome atsakymą, jog yra nusiųstas raštas savininkams, į kurį jie nereaguoja.

Valdininkai pritaikė padidintą nekilnojamojo turto mokestį, kuris, žinoma, yra juokingas ir taip. Žodžiu, pasipildė šalies biudžetas, o mes drebam toliau. O savininkų yra ne vienas, tad išsidalinus mokestis visai simbolika“, – laiške gyventojų vardu kreipėsi vietos gyventoja Vita Vaškevičienė.

Apžiūrėjo ir konstatavo

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Į gyventojų skundus reagavo Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius. Jis nuvyko apžiūrėti pastato ir konstatavo akivaizdų faktą – pastatas pavojingas. 

„Esant dideliam vėjui pastato šiferis skraido į šalia esančius kiemus. Pastato plytos krenta tiesiog ant kelio. Šalia gyvena šeimos su mažais vaikais ir kyla pavojus žmonių gyvybei.

Gavome Kėdainių savivaldybės raštą, kuriame jie įsipareigojo vis priminti savininkams susitvarkyti pastatą. 

Tačiau viskas atrodo tik taip: kam galėjom, tam parašėm ir daugiau nieko.

Į gyventojų skundus reagavo Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius. Jis buvo atvykęs, apžiūrėjo pastatą bei konstatavo akivaizdų faktą – pastatas pavojingas. 

Aut. past.

Nesvarbu, kad pastatas tiesiogiai gali užmušti. Kad prie pastato esanti didžiulė geležinė kuro cisterna gali bet kada nušluoti pravažiuojantį automobilį ar griūvantis aukštas kaminas suploti pro šalį einantį žmogų.

Norime sulaukti realios instancijų pagalbos užtikrinant gyventojų saugumą“, – dėstė V. Vaškevičienė.

Turės susitvarkyti

Dotnuvos seniūnas M. Tvaravičius patvirtinto suprantantis gyventojų baimes. Seniūnas sakė, kad šiuo metu imtasi visų įmanomų teisinių veiksmų, savivaldybė šiuo klausimu dirba.

„Problema iš tiesų yra. Bėda ta, kad pastatas turi daug šeimininkų. Ne vieną ir ne du.

Mes ir kviečiamės šeimininkus ir keliame žemės mokestį, ir gražiai šnekame, kad, na, reikėtų susitvarkyti.

Galiu patikinti, kad pastatas tikrai nėra paliktas likimo valiai, vyksta darbas, bet tas darbas yra žmonėms nematomas, viską darome pagal įstatymus, pagal teisės aktus.

Esu įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau dėl šio pastato bus priimti atitinkami sprendimai“, – akcentavo seniūnas.

Įvertino savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybė dar 2020 metų gruodžio 18 dieną priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino, kad Dotnuvos miestelio Dotnuvėlės g. 22 esanti buvusi pirtis su priklausiniais yra avarinės būklės. Tąkart konstatuota, jog pastatas yra ir apgriautas bei neprižiūrėtas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video