Dotnuvą papuošė margučiai milžinai

 Dotnuvą papuošė margučiai milžinai

Dotnuvos slaugos namų nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Artėjant Šv. Velykoms, Dotnuvos slaugos namų kiemas pasipuošė margučiais milžinais. Kaip sakė slaugos namų direktorė Irena Staliorienė, tai nebuvo ilgai brandinta idėja ar metai iš metų besitęsianti tradicija – tiesiog ieškota, kaip įdomiau ir gražiau būtų galima pasidabinti artėjant gražiausiai pavasario šventei.

Atgaiva akims ir sielai

„Mūsų margučius, 1m x 80 cm milžinus, kūrė Dotnuvos slaugos namų kiemo darbuotojos. Tos idėjos kartais atplaukia neplanuotai. Kai mes apie ką nors pasvajojame, tai ir nusprendžiame, kad reikia sumanymus įgyvendinti. Taip buvo ir šį kartą, – šypsojosi I. Staliorienė. – Kadangi po žiemos akims ir sielai norisi atgaivos, tai tie skirtingų spalvų kiaušiniai jos mums ir suteikia.

Kieme turime šešias dideles metalines vazas. Jose stovėjo kalėdinės eglutės, taigi, jas dabar pakeitė velykiniai kiaušiniai. Taip pat turime ir tris kiaušinius-vaikus, jie yra kiek mažesni.“

Kiaušiniai, anot globos namų direktorės, yra padaryti iš plastiko.

„Pirkome plastiką, išpjaustėme formas, paskui padengėme spalva ir dekoravome. Tiesa, globos namų gyventojai prie šio darbo neprisidėjo, kiaušinius dekoravo taip pat kiemo darbuotojos. Gyventojams bus skirta speciali popietė, per kurią jie dekoruos tikrus kiaušinius“, – sakė I. Staliorienė.

Dotnuvos slaugos namų nuotr.

Matė dar ne visi

Didžiuosius margučius matė dar nedidelė dalis slaugos namų gyventojų. Tačiau direktorė tikisi, kad sušilus orams visi galės jais pasigrožėti.

„Mes jų iš karto nenuimsime. Tad, kai tik sušils oras, galėsime į kiemą išvesti didžiąją dalį gyventojų, kad visi pamatytų mūsų didžiuosius margučius. Kiek tenka išgirsti lankytojų nuomones, visi labai pastebi, kad tai labai džiuginantis akcentas.

Ir per šv. Velykas netgi ruošiasi atvažiuoti gyventojų artimieji, kad galėtų pamatyti mūsų didžiuosius margučius ir prie jų nusifotografuoti, nes tai kažkas kito“, – džiaugėsi I. Staliorienė.

Pasak jos, tai yra pirmas kartas, kai Dotnuvos slaugos namų kieme išrieda tokie dideli margučiai ir neatmeta, jog tokia puošyba gali tapti tradicija: „Šioje įstaigoje aš dirbu treti metai. Turime labai gražių, spalvotų tradicijų. Pati esu labai žingeidi ir noriu, kad ir mūsų namų gyventojams būtų smagu, džiugu, todėl tokios idėjos, geros mintys visada būna įgyvendinamos“.

„Mes jų iš karto nenuimsime. Tad, kai tik sušils oras, galėsime į kiemą išvesti didžiąją dalį gyventojų, kad visi pamatytų mūsų didžiuosius margučius. Kiek tenka išgirsti lankytojų nuomones, visi labai pastebi, kad tai labai džiuginantis akcentas. Ir per šv. Velykas netgi ruošiasi atvažiuoti gyventojų artimieji, kad galėtų pamatyti mūsų didžiuosius margučius ir prie jų nusifotografuoti, nes tai kažkas kito“.

I. Staliorienė

Ruošiasi artėjančioms šv. Velykoms

Pasidomėjus, kaip globos namų gyventojai ruošiasi artėjančiam Kristaus Prisikėlimui, I. Staliorienė sakė, jog tai, pirmiausia, yra jausmas širdyje.

„Praėjusį šeštadienį pas mus buvo aukojamos šventos mišios, kurias laikė Dotnuvos klebonas Gražvydas Geresionis. Žmonės labai laukė susitikimo su klebonu, jiems yra labai svarbu prieš Velykas, kaip ir prieš visas religines metų šventes, turėti kontaktą su klebonu, išklausyti mišių. Buvo šventinamos verbos, gyventojai ėjo išpažinties. Taigi, gyventojams šis susitikimas buvo tikra palaima, svarbus priešvelykinis akcentas“, – pažymėjo pašnekovė.

Ji taip pat pasakojo, kad gyventojai ne tik dvasiškai, bet ir išoriškai pasiruošė šventėms: „Slaugos namų patalpos, kiekvienas kambarys, kiekvienas kampelis yra papuoštas. Šventės mes jau laukiame“.

Kaip direktorė jau užsiminė, belaukiant Velykų sekmadienio, kad laikas neprailgtų, vyks ir edukacinis kiaušinių dažymo vakaras.

„Marginsime su gyventojais kiaušinėlius, juos dekoruosime makaronais, žirniais, gėlytėmis, kitomis priemonėmis, kuriuos vėliau kabinsime ant kartotinio medžio“, – priešvelykiniais smagiais darbais dalijosi I. Staliorienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video