Didžiosios Rinkos aikštėje – specialiųjų tarnybų pasirodymas ir pamokos

 Didžiosios Rinkos aikštėje – specialiųjų tarnybų pasirodymas ir pamokos

Renginyje buvo demonstruojami specialūs saugos diržų įrenginiai, imituojantys automobilių susidūrimą ir apsivertimą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Visą penktadienį Didžiosios Rinkos aikštėje Kėdainiuose vyko renginys „Būk atsakingas kelyje“, skirtas Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Renginyje buvo demonstruojami specialūs saugos diržų įrenginiai, imituojantys automobilių susidūrimą ir apsivertimą, policijos, ugniagesių gelbėtojų technika, buvo mokoma gaivinti žmogų.

Vyresniems moksleiviams

Šio renginio tikslas – prasidėjus mokslo metams priminti Kėdainių bendruomenei kelių eismo taisyklių laikymosi svarbą, ypač – saugos diržų naudojimą.

„Į renginį sukvietėme dalyvauti Kėdainių rajono ugdymo įstaigų vyresniųjų klasių mokinius, kuriems tai ypač aktualu, nes jie jau turi teisę vairuoti arba planuoja ją įgyti.

Renginyje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas saugiam eismui, taip pat pagalbos teikimo mokymams.

Norėjome, kad mokiniai pajustų, sužinotų, kas vyksta eismo įvykių metu, kad mokėtų teikti pagalbą nelaimės atveju“, – paaiškino pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ne tik demonstravo savo turimą techniką, bet ir čia pat, vietoje, pjaustė automobilį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Demonstravo techniką

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ne tik demonstravo savo turimą techniką, bet ir čia pat, vietoje, pjaustė automobilį, rodė, kaip iš suknežintos po avarijos mašinos vaduojami žmonės, kaip jiems teikiama pagalba.

„Tiesiog naudojame tikrą automobilį ir savo turima technika jį karpome, pjaustome langus, imituojame žmogaus vadavimą iš suknežinto automobilio.

 Jaunimas turi galimybę gyvai pamatyti, kaip dirba mūsų pareigūnai, kaip veikia mūsų turima technika.

Smagu, kad jauni žmonės domisi, klausinėja, reiškia, prevencinis renginys tikrai pavykęs“,  – pasidžiaugė ugniagesių viršininkas Andrius Eidimtas.

Šio renginio tikslas – prasidėjus mokslo metams priminti Kėdainių bendruomenei kelių eismo taisyklių laikymosi svarbą, ypač saugos diržų naudojimą.

Aut. past.

Neišdildomas įspūdis

Kalbinti jaunuoliai labai džiaugėsi, kad jiems buvo sudaryta galimybė pajusti, ką jaučia žmogus verčiantis automobiliui.

Tokią galimybę suteikė Lietuvos automobilių kelių direkcija, atvežusi į Kėdainius net du simuliatorius.

Be policijos ir ugniagesių informacijos ir prisistatymo, vyko ir kitos veiklos –  jaunimą gaivinti žmogų mokė Visuomenės sveikatos centro specialistai, o paspirtukų „Bolt“ komanda mokė atsakingai važiuoti paspirtukais. 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video