Didžiąsias metų šventes pasipuošę pasitiko ir rajono miesteliai bei kaimai

 Didžiąsias metų šventes pasipuošę pasitiko ir rajono miesteliai bei kaimai

Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dar prieš keletą savaičių tai viename, tai kitame Kėdainių rajono krašte rinkosi šventiškai nusiteikę žmonės. Didžiųjų metų švenčių laukė ir miesteliuose, kaimuose, gyvenvietėse – čia įžiebtos Kalėdų eglutės. Eglutes žiebė seniūnijos, bendruomenės, kultūros darbuotojai. Vienose gyvenvietėse šventės buvo mažesnės, kitose – didesnės, tačiau visur jas palydėjo žmonių šypsenos ir gera nuotaika. Žmonės viliasi, kad ateinantys metai bus visiems geresni ir gražesni. „Rinkos aikštė“ kviečia pasidaryti ir pasigrožėti šventiškai pasipuošusiais mūsų kaimeliais.

Šventė mantviliškiečiai

Vieni pirmųjų eglutę Kėdainių rajone įžiebė mantviliškiečiai.

Mantviliškio kaime gražiausių švenčių laukimas prasidėjo Kalėdų eglutės įžiebimo švente. Akimirkomis džiaugėsi ir sveikinimo žodį tarė renginio rėmėjai, vaikučius savo buvimu ir dovanomis džiugino Kalėdų Senelis, o šventę vainikavo šventiniai fejerverkai.

Eglutės įžiebimas yra ženklas, kad visa bendruomenė jau gyvena šv. Kalėdų laukimo nuotaikomis, plačiau šypsosi ir stengiasi vieni kitiems daug daugiau duoti.

Stebuklų kupinos šventės šiluma aplanko jau antrus metus – Mantviliškio kaime Kalėdų Senelis su dovanų maišu vos spėjo suktis – aplankyti garbaus amžiaus senoliai, vieniši žmonės.

Ir pelėdnagiškiai

Pelėdnagiuose kasmet įžiebiama gyva Kalėdų eglė. Šventę visuomet vainikuoja įspūdingas fejerverkas, kurį dovanoja renginio rėmėjai./Organizatorių nuotr.

Pelėdnagiuose kasmet įžiebiama gyva Kalėdų eglė. Šventę visuomet vainikuoja įspūdingas fejerverkas, kurį dovanoja renginio rėmėjai.

Koncertą susirinkusiesiems šį kartą dovanojo „Skambantis perliukas“. Vaikus aplankė ir Kalėdų Senelis.

Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyrius dėkoja Pelėdnagių seniūnijai už bendradarbiavimą ruošiantis šventei.

Šventybrastiečiai

Eglutę šalia savo bendruomenės namų įžiebė ir Šventybrasčio kaimo žmonės. Jie pasipuošė ne tik eglutę, bet jaukiai padabino ir bendruomenės namus./Organizatorių nuotr.

Eglutę šalia savo bendruomenės namų įžiebė ir Šventybrasčio kaimo gyventojai.

Bendruomenės žmonės pasipuošė ne tik eglutę, bet jaukiai padabino ir bendruomenės namus.

Visų susirinkusiųjų laukė Kalėdų Senelis, kuris dainavo, žaidė, teikė dovanas. Susirinkusiųjų širdis sušildė atlikėjo Kęstučio Valionio koncertas.

Eglutes žiebė seniūnijos, bendruomenės, kultūros darbuotojai. Vienose gyvenvietėse šventės buvo mažesnės, kitose – didesnės, tačiau visur jas palydėjo žmonių šypsenos ir gera nuotaika. Žmonės viliasi, kad ateinantys metai visiems bus geresni ir gražesni.

Aut. past.

Devynduoniškiai

Kalėdų eglutė įžiebta net ir tolimiausiuose rajono kampeliuose. Susirinkę Devynduonių gyventojai kabino, klijavo, rišo, karpė, šalo, trepsėjo, kasė ir statė./Organizatorių nuotr.

Kalėdų eglutė įžiebta net ir tolimiausiuose rajono kampeliuose.

Susirinkę Devynduonių gyventojai kabino, klijavo, rišo, karpė, šalo, trepsėjo, kasė ir statė.

Kol pagaliau pasiekė savo – papuošė bendruomenės namus didžiosioms metų šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams!

Akį traukia karpiniai ir šviečiančios girliandos, kieme – dailiai papuošta Kalėdų eglutė.

Labūnaviškiai

Kalėdos atėjo ir į Labūnavą. Vieną gražią pavakarę labūnaviškiai įžiebė Kalėdų eglę. Mažuosius džiugino Kalėdų Senelis, Elfė ir Baltoji meška./Organizatorių nuotr.

Kalėdos ateina ir į Labūnavą. Vieną gražią pavakarę labūnaviškiai įžiebė Kalėdų eglę.

Mažuosius džiugino Kalėdų Senelis, Elfė ir Baltoji meška. Visus nustebino, kad Kalėdų Senelis į šventę atvyko žiguliuku su švyturėliais.

Labūnaviškiai dailiai papuošė ir kultūros namų kiemą, ne tik pačią žaliaskarę. Eglės šviesa spinduliuoja viltį, tikėjimą, taiką ir bendrystę.

Pagiriečiai

Pagiriuose papuošta miestelio centre auganti gyva Kalėdų eglė. Medis didelis, tad reikėjo ir specialios technikos. Ją parūpino vietos geradariai./Organizatorių nuotr.

Į šventę susirinko ir Pagirių miestelio žmonės. Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre buvo surengtas labai gražus koncertas.

Žmonės sakė, jog renginys buvo šiltas, jautrus, vaikiškas ir ne visai. Pagiriuose papuošta miestelio centre auganti gyva Kalėdų eglė.

Medis didelis, tad reikėjo ir specialios technikos. Ją parūpino vietos geradariai.

Šėtiškiai

Graži šventė surengta ir Šėtos miestelyje. Šėtos kultūros centras sukvietė visus ateiti ir įžiebti miestelio netradicinę kalėdinę eglutę./Organizatorių nuotr.

Graži šventė surengta ir Šėtos miestelyje.

Šėtos kultūros centras sukvietė visus ateiti ir įžiebti miestelio netradicinę kalėdinę eglutę kartu.

Šventėje vaikučių laukė Kalėdų Senelis, kuris atsivežė pilną maišą dovanų, o galiausiai padangėje nušvito fejerverkai, kuriuos dovanojo Šėtos bendruomenės valdybos narys ir MC-energija.

Visų laukė ansamblio „Dainuojančios stygos“ pasirodymas bei spektaklis „Žiemos pasaka“.

Šlapaberžiečiai

Šlapaberžės kaime vyko kalėdinis žiburėlis vaikams. Šventės metu vaikai šoko, žaidė, dainavo, deklamavo eilėraščius. Žiburėlis subūrė gausų Šlapaberžės kaimo vaikų ir tėvelių būrį./Organizatorių nuotr.

Šlapaberžės kaime vyko Kalėdinis žiburėlis vaikams.

Šventės metu vaikai šoko, žaidė, dainavo, deklamavo eilėraščius.

Kalėdinis žiburėlis subūrė gausų Šlapaberžės kaimo vaikų ir tėvelių būrį, sulaukta svečių ne tik iš kitų kaimų, bet ir iš pačios Šiaurės.

Vaikučius aplankė Kalėdų Senis ir atnešė jiems dovanų.

Vietos gyventojai dėkoja visiems renginio dalyviams, mažiesiems Šlapaberžės bibliotekos skaitytojams, šventės organizatoriams, Šlapaberžės ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiams ir mokytojoms. Didelį ačiū taria renginio rėmėjui – UAB „Rivalsta“ įmonės direktoriui Ričardui Valatkai.

Šlapaberžėje taip pat vyko ir adventinė vakaronė suaugusiems, kurioje koncertavo moterų ansamblis „Beržynėlis“ bei legendinis Surviliškio „Bobų radijas“.

Šlapaberžiečiai taip pat rinkosi papuošti ir kaime esančią bažnyčią.

Ažytėniškiai

Įspūdingą eglutę šiemet papuošė ažytėniškiai. Gyvą medį jie padabino ryškiomis šviesiomis spalvomis./Organizatorių nuotr.

Labai įspūdingą eglutę šiemet papuošė ažytėniškiai. Gyvą medį padabino ryškiomis šviesiomis spalvomis.

Papuoštas ir bendruomenės centro pastatas.

Likus keletui dienų iki Kalėdų vyko vakaronė „Pajusk Kalėdų dvasią“, kur susirinkusius kraštiečius linksmino surviliškiečių „Bobų radijas“ bei aplankė Kalėdų Senelis.

5 Komentarai

  • Labūnavos bendruomenė eilę metų puošiasi prieš didžiasias šventes, gražu, malonu ir miela akiai. Ačiū Jums už išradingumą – tikrai pakelete nuotaiką.

  • Ačiū už galimybę bent virtualiai pasižvalgyti po mūsų kaimelius. Su tokiomis pencijos niekur nenuvažiuojame. Ačiū ačiū ačiū

    • Gerbiamoji Elena, rajoninis transportas yra labai pigus, ypač – pensininkams. Pasidomėkit. Reikia tik noro ir sveikatos – visur nuvažiuosit. 🙂

  • aptirpusiuose snieguose murpsojo.Aktyvesni iš naujosios Aibės alų vartojo…

  • Labai graži Ažytėnų eglutė. 🙂

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video