Didelis gaisras Gudžiūnuose: degė garažai ir sandėliukai

 Didelis gaisras Gudžiūnuose: degė garažai ir sandėliukai

Gaisrą lokalizavus konstatuota, kad išdegė trys kampe esantys sandėliukai bei apdegė greta buvę mūriniai garažai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Ankstų pirmadienio rytą Kėdainių rajone kilo didžiulis gaisras, kurio metu degė garažai ir sandėliukai. Kelias buvo toks slidus, kad ugniagesiams gaisravietę pasiekti buvo didžiulis iššūkis, tad paprašyta ir kelininkų pagalbos. Gaisrą malšino ne tik Kėdainių miesto ir rajono, bet ir kaimyninio Radviliškio rajono ugniagesiai.

Pranešė gyventojai

Bendrasis pagalbos centras 3 valandą sulaukė vietos gyventojo pranešimo, kad Kėdainių rajono Gudžiūnų miestelio Dotnuvėlės gatvėje dega namas. Po to gautas patikslinimas, kad galbūt dega sandėlis ar garažas, bet patikinta, kad gaisras labai didelis, matosi atvira ugnis.

Į įvykio vietą nedelsiant pasiųsta Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, Miegėnų, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos.

Į įvykio vietą taip pat išsiųsta Radviliškio rajono Grinkiškio ugniagesių komanda, greitosios medicinos pagalbos medikai, policijos pareigūnai. Iš viso į nelaimės vietą pasiųstos penkios ugniagesių autocisternos.

Labai slidu

Vieno garažo savininkas „Rinkos aikštei“ pasakojo įtariantis, kad gaisras kilo galbūt nuo neatsakingai išpiltų neužgesintų pelenų, nes pasak jo, gyventojai dažnai čia juos pildavo./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių ir Dotnuvos ugniagesiai informavo, kelias Jonava–Kėdainiai–Šeduva yra toks apledėjęs, kad gaisrinei cisternai važiuoti labai pavojinga, tad važiuojama labai saugiu greičiu.

Privažiavę Gudžiūnus ugniagesiai kreipėsi pagalbos į kelininkus, jie pranešė, kad esant tokiai kelio dangai net pasipildyti vandens gali būti labai sudėtinga, tad paprašė pabarstyti kelią. 

Pirmieji ugniagesiai nelaimės vietą pasiekė po 39 minučių nuo pagalbos skambučio.

Atvira ugnimi

Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad miestelio centre dega garažų ir sandėliukų L formos masyvas.

Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį, jie bandė užkirsti kelią ugnies plitimuisi, nes garažų masyvas yra didelis, netoliese ir sandėlis. Po sunkios kovos liepsnos buvo užgesintos.

Gaisrą lokalizavus konstatuota, kad išdegė trys kampe esantys sandėliukai bei apdegė greta buvę mūriniai garažai.

Apdegė 25×6 m garažo 3 m² stogo konstrukcijų, nudegė mūrinio 6×4 metrų dydžio garažo dalis stogo ir buvo nuardyta 6×4 metrų dydžio stogo dangos. Išnešti 2 dujų balionai.

Kėdainių ir Dotnuvos ugniagesiai informavo, kelias Jonava–Kėdainiai–Šeduva yra toks apledėjęs, kad gaisrinei cisternai važiuoti labai pavojinga, tad važiuojama labai saugiu greičiu.

Aut. past.

Neatsargus elgesys?

Gudžiūnų seniūnas Vidmantas Cechanavičius patvirtino, jog degė vietos gyventojams priklausantys garažai ir sandėliukai, kuriuose jie laiko įvairius daiktus, malkas, buities rakandus.

Vieno garažo savininkas „Rinkos aikštei“ pasakojo įtariantis, kad gaisras kilo galbūt nuo neatsakingai išpiltų neužgesintų pelenų, nes pasak jo, gyventojai dažnai čia juos pildavo. Žmogus padegimo versiją atmetė, nors teigė, kad jam priklausančiame statinyje elektros nebuvo.

Policijai paklausus, ar jis turės kam nors pretenzijų, šis atsakė neigiamai.

Tikslias įvykio aplinkybes atskleis ugniagesiai gelbėtojai, kurie atlieka tyrimą gaisro priežasčiai nustatyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video