„Diaverum“ kviečia kėdainiečius nemokamai pasitikrinti savo inkstus

 „Diaverum“ kviečia kėdainiečius nemokamai pasitikrinti savo inkstus

„Diaverum“ klinikos nuotr.

Kovo 14-ąją, minint Pasaulinę inkstų dieną, Kėdainių sveikatos priežiūros įstaiga „Diaverum“ kviečia nemokamai išsitirti lėtinės inkstų ligos rizikas. Anot klinikos vadovės, tyrimo duomenimis, net 97 proc. sergančiųjų nežino, kad turi inkstų sutrikimus, kadangi pirmieji simptomai pajaučiami tik pasiekus vėlyvą ligos stadiją.

Nemokama patikra bus vykdoma ketvirtadienį, kovo 14 dieną, nuo 14 iki 17 val. „Diaverum“ Kėdainių klinikoje.

Patikros metu miesto gyventojams neatlygintinai bus matuojamas arterinis kraujo spaudimas, gliukozės kiekis kraujyje bei aptariami asmeniniai rezultatai su gydytoju nefrologu, kuris įvertins galimus rizikos veiksnius.

Klinikos organizuojamos iniciatyvos tikslas – paskatinti daugiau žmonių profilaktiškai pasitikrinti dėl inkstų pažeidimų ir sumažinti vėlyvosios ligos riziką.

„Prevencija ir reguliari sveikatos priežiūra yra svarbiausias kelias laiku nustatyti lėtinę ligą, galinčią sukelti inkstų nepakankamumą. Šia klastinga liga serga kas dešimtas Lietuvos gyventojas, o pirmuosius simptomus pajaučia gana vėlai, kai liga jau būna progresavusi ir inkstų pažeidimas yra negrįžtamas.

Sergant šia liga, inkstai iš lėto mažėja, raukšlėjasi, kol galiausiai visiškai praranda savo funkciją. Todėl svarbu kuo greičiau nustatyti pirmuosius ligos požymius ir pradėti gydymą“, – teigia „Diaverum“ Kėdainių klinikos medicinos vadovė Vilma Balčiuvienė.

Nemokama patikra bus vykdoma ketvirtadienį, kovo 14 dieną, nuo 14 iki 17 val. „Diaverum“ Kėdainių klinikoje.

Anot sveikatos įstaigos atstovės, labiausiai savo inkstų sveikata turėtų susirūpinti antsvorį turintys gyventojai, taip pat susiduriantys su kitais rizikos veiksniais.

„Šią nemokamą patikrą skiriame visiems gyventojams, tačiau didžiausią dėmesį norėtume atkreipti žmonių, kurie turi didesnę riziką susirgti lėtine inkstų liga. Tai – pacientai su padidėjusiu kraujo spaudimu, sergantys diabetu, širdies ligomis, taip pat susiduriantys su besikartojančiais šlapimo organų uždegimais, turintys antsvorį“, – sako V. Balčiuvienė.

Tai – pirma medicinos įstaigos organizuojama iniciatyva Kėdainiuose, skirta paminėti Pasaulinę inkstų dieną. Tikimasi, kad tai taps kasmetine tradicija ir paskatins gyventojus labiau rūpintis savo sveikata.

„Diaverum“ yra viena iš pirmaujančių inkstų priežiūros paslaugų tiekėjų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, teikianti hemodializės bei prevencinės priežiūros, koordinuoto pacientų gretutinio ligų sekimo paslaugas. Medicinos įstaigoje dirba patyrę nefrologai, kurie ne tik prižiūri dializuojamus pacientus, tačiau konsultuoja ir ambulatoriškai. Gydymo metu pacientams suteikiamos ir kineziterapijos paslaugos.

Praėjusiais metais keturiems Kėdainių klinikos pacientams buvo sėkmingai atliktos donorinio inksto transplantacijos.

Medicinos įstaigos darbuotojai savo įžvalgomis bei pastebėjimais prisideda prie mokslinių straipsnių rengimo. Taip pat vykdo ir iniciatyvas, skatinančias sveikatingumą, judumą bei Kėdainių miesto puoselėjimą.

„Diaverum“ savo medicinos įstaigas turi dvylikoje Lietuvos miestų – Vilniuje, Šalčininkuose, Kaune, Jonavoje, Kėdainiuose, Kelmėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Kretingoje, Plungėje, Jurbarke, Klaipėdoje.

Klinikose dirba daugiau nei 180 darbuotojų, kurių dauguma – medicinos personalas. Taip pat sveikatos įstaigose visoje Lietuvoje gydomi apie 360 nuolatinių pacientų.

Užs. Nr. 25

4 Komentarai

  • ,,Į kaimą Senelui“?

  • Žmogelis moka tą PSD ir galvoja,kad daktarai rūpinasi jo sveikata.Jei niekur neskauda,liūlys nekontroliuojamai nevarva,tai jis į ligonines trukdyt gydytojų ir nevaikšto.O čia vdrug skelbimas,kad lyg iš niekur atsiradę skausmai yra su inkstais susijusių negalavimų pasekmė .Jie ,kaip rašo,jau susigūžę,surukę ir susirietę.Aha,t.y.pažengę hemodializės ir kapų vartų link.Tai pasakykit,mielieji,kas čia dabar kaltas dėl pražiopsotos profilaktikos ar gydymo pradžios,a?Gydytojas,kuris tik laikrašty moka nusakyt ligos beskausmius ,bet mediko akimis matomus ir suprantamus simptomus ar tas žmogelis ,aklai tikintis mokslu ir nemokamą gydymą su kvalifikuotomis medicinėmis priemonėmis žadančią valdžią,pastoviai pabrėžinčią konstitucines garantijas?

  • Nemokamų pietų nebūna, jie gauna finansavimą

    • bet komanda najatj!Šauni,jei nesupratot.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video