Dėl sankcijų „Lifosa“ jau prarado 100 mln. eurų

 Dėl sankcijų „Lifosa“ jau prarado 100 mln. eurų

AB „Lifosa“/ T. Bauro lrytas.lt nuotr.

Gamyklos vadovai pirmą kartą susitiko su naujuoju administratoriumi

BNS inf.

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas sako, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų. Sankcijos verčia gamyklą veikti sumažintu pajėgumu, jai trūksta žaliavų, sutrikęs jų ir medžiagų tiekimas, yra kitų kliūčių. 

„Sankcionuotos įmonės statusas lemia, kad „Lifosa“ nuolat susiduria su tiekimo grandinės sutrikimais ir žaliavų trūkumu, dėl ko vykdo veiklą sumažintu pajėgumu ir yra priversta neplanuotai stabdyti veiklą. Tai iki šios dienos bendrovei kainavo apie 100 mln. eurų prarastų pajamų“, – sakė A. Savčiukas.

Sankcijos verčia gamyklą veikti sumažintu pajėgumu, jai trūksta žaliavų, sutrikęs jų ir medžiagų tiekimas, yra kitų kliūčių. 

Penktadienį „Lifosos“ vadovai pirmą kartą susitiko su naujos laikinosios administratorės bendrovės „Valnetas“ vadovu Gintaru Adomoniu, kuriam išdėstė savo lūkesčius dėl sankcijų. 

„Mes išsakėme savo poziciją ir lūkesčius ponui G. Adomoniui ir tikimės, kad bus rastos išeitys. Mums labai svarbu, kad kuo greičiau galėtume pranešti apie bendrovės ateities planus savo lojaliems darbuotojams“, – teigė A. Savčiukas.

G. Adomonis sako, kad nepertraukiama „Lifosos“ veikla griežtai laikantis sankcijų yra įmanoma. 

„Aš suprantu, kad tai yra labai sudėtingas uždavinys, kurį galima išspręsti tik nuolat komunikuojant ir ieškant sprendimų kartu su įmonės vadovais ir specialistais. (…) Yra dalykų, kuriuos turime įvertinti ir apsvarstyti, bet esame suinteresuoti bendrovės veiklos atnaujinimu bei daugiau nei 900 darbo vietų išsaugojimu, todėl dėsime visas pastangas, kad rastume tokius sprendimus“, – sakė G. Adomonis, kartu su partneriais – advokatų kontora „Noor legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“, administruojantis įmonę nuo gegužės 24-osois.   

Laikinojo administratoriaus nuo 2022-ųjų pavasario prižiūrima „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), jos pajamos sumažėjo beveik perpus.

„Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcas Hechleris (Markas Hešleris) sako, kad įmonės ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi.

„Bendrovės ateitis priklauso nuo to, ar „Lifosa“ vėl galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, dėl ko bendrovė visada veikė be pertrūkių ir pelningai“, – sakė M. Hechleris.

Laikinojo administratoriaus nuo 2022-ųjų pavasario prižiūrima „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), jos pajamos sumažėjo beveik perpus iki 274,5 mln. eurų (526 mln. eurų), ji pagamino 322 tūkst. tonų įvairių trąšų – 65-79 proc. mažiau.

Gegužės 23 dieną „Lifosa“ sustabdė veiklą kasmetiniam planiniam remontui.

15 Komentarai

 • O kiek prarado Ukraina?

  • Prie ka ta ukraina durneli?

  • Galėsit pasišokinėdami lėkti į dviračių gamyklą dirbti, gausit ne daugiau nei 1000e ir busit laimingi, niekas nemokės aukso kalnų, o arsit kaip bėrei, todėl ir nestatė kažkur tos gamyklos vakarų europoj kur algos didesnės, nes čia pigi darbo jėga bus pasiruošuosi.

 • Ir reikia,upes mūsų teršia ruskiai

 • Aukokim mūsų žmonių gyvenimus, algas. Tegul skursta. Toks valdžios planas?

  • Nejuokauk tu gana terst ta aplinka mastyma reik keist o ne del vargano tukstancio laikyti ta gamykla kad zmonem gerai butu keiskit profesijas artistai jus

   • Pritariu jums. Bet lietuvis už 1000 į sveikatą nežiūri.

 • Praeita vasara neimanoma buvo langu atidaryt, tevas jau garbingo amziaus senamiestyje nuolat skusdavosi smarve ….. Siemet, kai beveik nedirba, kvepuoji pilna krutine. Uz metu atsidarys moderni dviraciu gamykla, bus 600 gerai apmokamu darbo vietu . Velniop tuos nuodytojus

  • Iš kur žinai, kad su geru apmokamu darbu ? Nejuokink

   • Atsidarys atsidarys ir tukstanti uzdirbt duos dar po dvirati girdejau kad maziau co2 ismestume busim svaresni dziugu kad zmones keiciasi elminuosim blogi zalia energija musu ateitis stiprybes jums

   • Tai mielas ponia keiskit profesija ne jums vieniems gyventi po jusu kiek galima uostyti ta tvaika ar jums sitas tukstantis uzkemsa burna

  • Matomai esi pavydus durnius, norejas ten dirbti, vapalioji nesamones kaip reikiant, jau nesiorentuoji net aplinkoj, tik priminsiu praita vasara lifosa nedirbo, abugeli.

   • Bet smarve buvo galesi minti dvirati I dviraciu gamykla vistiek daugiau nieko nemoki

 • Jis ir patyrė ta 100 milijonų. Keliolika milijonų neteko šalies biudžetas. Daugelis kėdainiečių džiaugiasi svaresnių orų. Gerai būtų, kad užsidarytu su visam tas chemijos fabrikas, dešimtys hektarų sunaikintu miškų aplink, atliekų kalnai iki dangaus ! Bus nauja europietiška dviračių gamykla, 600 darbo vietų. Kėdainiai taps dar patrauklesni gyvenimui *

  • Butent o jie cia myscioja del tukstancio tokius kalnus paliko gamta uztersta slides jiems kad kaip po alpes duotusi o ne po dvirati begalviams tiems

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video