Dėl gedimo elektros linijoje laukuose kilo gaisras

 Dėl gedimo elektros linijoje laukuose kilo gaisras

Gesinant gaisrą prie ugniagesių priėjęs vyras nurodė, kad gaisras kilo nuo aukštos įtampos elektros laidų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sekmadienio popietę ugniagesiai skubėjo gesinti laukuose kilusio gaisro, kurio priežastis – gedimas elektros linijoje. Ugniagesiai gaisrą numalšino, tačiau tiek jie, tiek elektrikai perspėja, kad tokiu atveju gyventojai nesiartintų prie įvykio vietos, o kaipmat kviestų tarnybas.

Pranešė gyventojai

Sekmadienį, po pusės pirmos, Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių kaime, laukuose šalia kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai dega pernykštė žolė.

Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis ugniagesių gelbėtojų skyrius.

Nuo laidų

Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai parankinėmis priemonėmis gaisrą numalšino.

Gesinant gaisrą prie ugniagesių priėjęs vyras nurodė, kad gaisras kilo nuo aukštos įtampos elektros laidų. Jis netgi parodė vietą, kur yra gedimas.

Apie situaciją ugniagesiai gelbėtojai informavo Energijos skirstymo operatorių – bendrovę ESO, kurios specialistai atvyko šalinti gedimo.

Kėdainių rajono Vilainių kaime, laukuose šalia kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai dega pernykštė žolė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Perspėja gyventojus

Beje, bendrovė ESO perspėja gyventojus, kad šie, pastebėję nutrūkusį ar kibirkščiuojantį elektros laidą, jokiu būdu jo neliestų.

„Prie nutrūkusio laido negalima prieiti arčiau nei 8 metrai. Nemėginkite patys laido nustumti pagaliu ar kokiu nors kitu daiktu. Kuo greičiau apie tai informuokite ESO nemokamu telefonu 1852“, – informuoja bendrovė.

Bendrovė ESO perspėja gyventojus, kad šie, pastebėję nutrūkusį ar kibirkščiuojantį elektros laidą, jokiu būdu jo neliestų ir nesiartintų.

Aut. past.

Taip pat būtina žinoti, kad jei laidas nukrenta netoliese ant šlapios žolės, reikia šokinėti arba eiti labai mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos, kad nebūtų sukurta elektros grandinė.

Jei pastebite apgadintus, kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant grindinio ar automobilių nukritusius laidus – taip pat kuo skubiau praneškite ESO.

Jei nuo elektros nukentėjo žmogus, kuo greičiau iškvieskite greitąją pagalbą telefonu 112.

Būta ir anksčiau

Beje, panašaus gaisro Kėdainių rajone būta ir 2018 metų pavasarį. Tuomet žolė užsidegė Josvainių seniūnijos Ruseinių kaime. Tąkart žolė degė aplink transformatorinę.

Atvykę ugniagesiai gaisrą užgesino. Buvo konstatuota, kad žolė užsidegė nuo laidų. Įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video