Dar vienas taršos atvejis Kėdainiuose: teršalai pastebėti pralaidoje

 Dar vienas taršos atvejis Kėdainiuose: teršalai pastebėti pralaidoje

Atliekant apžiūrą nustatyta, kad lietaus surinkimo sistema yra kanalizuota, tačiau teršalai pastebėti Miškininkų bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių lietaus surinkimo sistemoje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prieš keletą dienų į Kėdainių miesto S. Dariaus ir S. Girėno gatvę skubėjo aplinkos apsaugos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai. Geležinkelio pralaidoje bei kelių gatvių lietaus nuotekų surinkimo sistemoje pastebėti teršalai – naftos produktai. Tai jau antrasis taršos atvejis Kėdainių mieste per keletą pastarųjų savaičių.

Teršalus pastebėjo geležinkelininkai

Lietuvos geležinkelių darbuotojai, atlikdami kelių priežiūros darbus pastebėjo, kad iš pralaidos bėga vanduo su galimai naftos produktais. Jie apie pastebėtą taršą informavo Aplinkos apsaugos departamentą.

Į įvykio vietą atvykę Pakruojo aplinkos apsaugos skyriaus pareigūnai vizualiai nustatė, kad yra naftos produktams būdinga plėvelė. Jie informavo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus. Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

„Nuotėkų surinkimo griovyje, 2 metrų ilgio ir 1 metro pločio atkarpoje, buvo išsilieję naftos produktų. Pastatytos 3 metrų ilgio bonos“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Lietuvos geležinkelių darbininkai, atlikdami kelių priežiūros darbus pastebėjo, kad iš pralaidos bėga vanduo su galimai naftos produktais.

Aut. past.

Teršalus surinko

Uždėjus bonas teršalams sustabdyti, pralaida ir krantai nupurkšti specialia priemone, kuri skirta naftos žaliavos ir jos produktų likvidavimui. Aplinkosaugininkai taip pat iškvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją mėginiams paimti.

„Atliekant apžiūrą nustatyta, kad lietaus surinkimo sistema yra kanalizuota, tačiau teršalai pastebėti Miškininkų ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių lietaus surinkimo sistemoje.

Pirminiais duomenimis, tarša atsirado nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Šiuo metu departamento pareigūnai laukia laboratorijos tyrimų rezultatų. Stebi situaciją ir tęsia tyrimą“, – „Rinkos aikštę“ informavo Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyrius.

Uždėjus bonas teršalams sustabdyti, pralaida ir krantai nupurkšti specialia priemone, kuri skirta naftos žaliavos ir jos produktų likvidavimui. Aplinkosaugininkai taip pat iškvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją mėginiams paimti.

Aut. past.

Per kelias savaites – jau antras atvejis

Beje, reikėtų priminti, jog tai jau antrasis taršos atvejis Kėdainių mieste per keletą pastarųjų savaičių.

Praėjusio sekmadienio pavakarę Kėdainių mieste prie Nevėžio upės skubėjo ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai, mat ties Josvainių gatve esančiame upės ruože pastebėti teršalai. Vandens paviršiuje prie išleistuvo buvo matomi naftos produktai. Paviršiuje plūduriuojančių naftos produktų kiekis buvo nedidelis.

Pastarąją savaitę į minėtą vietą ne kartą vyko įvairių tarnybų specialistai ir pareigūnai. Jų žvilgsnis nukrypo į šalia esantį garažų masyvą. Šiomis dienomis situacija pagerėjo, tačiau viskas bus stebima kaip po didinamuoju stiklu.

3 Komentarai

  • Cituoju: „atvykę Pakruojo aplinkos apsaugos skyriaus pareigūnai“. Tai laborantai geriausiu atveju iš Kauno važiuos? Ar nenutiks taip, kad, gebėdami gamtą savo važinėjimais tokių atstumų, jie dar daugiau žalos jai padarys? Kažkas ne taip veikia. Kita vertus, reformos prie tokių dalykų ir priveda.

    • ir iš Kanberos,kai savi pakrūmėse sutūpę biudžeto skyles kamšo.

  • netrukdykim aplinkosaugai jie dabar tik ant keliu tiko ka nubaust o tersalai palauks

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video