Buvusiame aerodrome degė biokuras – medžio skiedrų kalnai

 Buvusiame aerodrome degė biokuras – medžio skiedrų kalnai

Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai visą savaitgalį, nuo ketvirtadienio popietės, dieną ir naktį gesino gaisrą buvusio karinio aerodromo teritorijoje Daukšių kaime./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai visą savaitgalį, nuo ketvirtadienio popietės, dieną ir naktį gesino didelį gaisrą buvusio karinio aerodromo teritorijoje Daukšių kaime. Čia degė kalnai sandėliuojamo biokuro – medžio skiedrų. Gaisrą malšino net penkios ugniagesių komandos, vyrai keitė vieni kitus, darbas vyko be atvangos.

Pranešė popiet

Bendrasis pagalbos centras pranešimo apie įvykį sulaukė po 14 valandos.

Informuota, kad  Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Daukšių kaime, saugomoje įmonės „Vudimeksus“  atviroje teritorijoje, dega medžio skiedros. Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Prireikė pastiprinimo

Į įvykio vietą atskubėjus pirmiesiems ugniagesiams paaiškėjo, kad atskirais židiniais dega biokuras – medžio skiedros, supiltos ant žemės 500×30 metrų plote, šalia yra rąstų rietuvė – 7 m aukščio, 500 m ilgio ir 20 m pločio.

Trys ugniagesių autocisternos ir būrys ugniagesių pradėjo gesinti gaisrą, buvo iškviestas pastiprinimas – dar dvi ugniagesių komandos.

Iš viso gaisrą malšino penkios autocisternos ir vienuolika ugniagesių, iš Kauno buvo atvykę ugniagesių specialistai.

Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai visą savaitgalį, nuo ketvirtadienio popietės, dieną ir naktį gesino gaisrą buvusio karinio aerodromo teritorijoje Daukšių kaime. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Padėjo darbininkai

Gaisrą gesinti padėjo įmonės technika. Dviem įmonės krautuvais skiedros buvo perkasamos ir ugniagesių perliejamos vandeniu, vanduo vežiojamas iš už 2 kilometrų esančio hidranto.  

Kas naktį gaisravietėje naktį budėjo autocisterna, dienos metu buvo tęsiami baigiamieji darbai.  Ugniagesiai apie įvykį informavo Kėdainių rajono savivaldybę, atsakingus civilinės saugos darbuotojus.

Kalbėti anksti

Apie gaisro kilimo aplinkybes kalbėti dar anksti. Jas išsiaiškins tyrimą atliekantys pareigūnai.

„Bus atliekamas tyrimas ir tuomet bus aišku. Apie detales kalbėti per anksti. Paimti dokumentai, aiškinamės viską. Teritorija stebima. Nieko teigti ar sakyti daugiau šiuo metu negalime. Ugniagesiai dirba įvykio vietoje, jiems padeda įmonės technika“, – paaiškino Erika Dumčienė, gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorė.

Medžio skiedros turi tokią savybę ir, susidarius tam tikros aplinkybėms, gali užsidegti pačios. Apatiniam sluoksniu sudrėkus, drožlės kaista ir gali pradėti smilkti.

Aut. past.

Stebi ir savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai taip pat stebi susidariusią situaciją. Ugniagesiams padeda ir tai, kad šiomis dienomis Kėdainių krašte palijo, atvėso, pūtė palankus vėjas.

„Medžio skiedros turi tokią savybę ir, susidarius tam tikros aplinkybėms, gali užsidegti pačios. Apatiniam sluoksniui sudrėkus, drožlės kaista ir gali pradėti smilkti.

Nieko nedarant gali atsirasti ir atvira ugnis. Mes ėmėmės priemonių situacijai suvaldyti. Situacija yra stebima nuolat“, – sakė įvykio vietoje apsilankęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos mentorius Stasys Okunevičius.

2 Komentarai

  • Kaip pakelsi biokuro kainas- geriau sudeginti. Jei jos kyla tai ir tą kurį turim kurą sunaikinkim ir busim turtingi.

    • Kvailelis esate ponas Antanai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video