Bažnyčioje meldėsi kartu su savo augintiniais (FOTOGALERIJA)

 Bažnyčioje meldėsi kartu su savo augintiniais (FOTOGALERIJA)

Tradiciškai mūrinėje bažnyčioje buvo švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir šv. Pranciškaus Asyžiečio – Gyvūnų globėjo – diena./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Gedimino Karlos nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio pavakarę į Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčią skubėjo ne tik tikintieji, bet ir jų augintiniai –  šuniukai, kačiukai ir net balandžiai. Tradiciškai mūrinėje bažnyčioje buvo švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir šv. Pranciškaus Asyžiečio – Gyvūnų globėjo – diena.

Ėjo drąsiai

Reikia pastebėti, kad šiemet visi gyvūnai į bažnyčią ėjo drąsiai – kas su pavadėliu, kas ant šeimininkų rankų.

Visus pasitiko kaip visuomet gerai nusiteikęs šių Dievo namų šeimininkas kunigas klebonas Artūras Stanevičius. Dar prieš šventę jis bendravo su gyvūnėlių šeimininkais, pasidžiaugė, jog šie apsilankė Dievo namuose ir švenčia tokią dieną.

Jau dešimtmetį

Kunigas klebonas pasidžiaugė, kad Šv. Jurgio bažnyčioje ši diena švenčiama jau kone dešimt metų. Tai labai graži tradicija.

„Visas pasaulis šiandien švenčia Gyvūnų dieną. Žmonės švenčia katedrose su vyskupais, labai iškilmingai.

Gyvūnai, atėję į bažnytėlę, pasikeičia kaip ir žmonės. Ši diena yra gamtos diena, žinoma, Pranciškus nesudievino gamtos, tačiau ją labai, labai mylėjo.

Jis kvietė žmones mylėti visą Dievo kūriniją. Pirmiausia ragino mylėti žmones, o po to gyvūnus ir augalus. Šis požiūris aktualus ir mūsų dienoms“, – pažymėjo A. Stanevičius.

Visus pasitiko kaip visuomet gerai nusiteikęs šių Dievo namų šeimininkas kunigas klebonas Artūras Stanevičius. Dar prieš šventę jis bendravo su gyvūnėlių šeimininkais, pasidžiaugė, jog šie apsilankė Dievo namuose ir švenčia tokią dieną.

Aut. past.

Palaima sielai

Klebonas kalbėjo, kad šios dienos malda yra palaimos sielai prašymo malda. Šiandien mes turime prašyti Dievo, kad turėtume širdyje meilę gyvūnams.

„Mes turime atminti, kad gyvūnai yra mūsų draugai. Kartais jie gali būti net mūsų mokytojai, guodėjai. Juk gyvūnas gydo, šildo ir nuramina žmogų.

Gyvūnai užima didelę dalį mūsų gyvenime ir laimingi yra tie, kurie laiko tuos gyvūnėlius, jais rūpinasi. Už juos reikia melstis, reikia melstis, kad rastųsi daugiau gerų žmonių, kurie padėtų nuskriaustiems gyvūnams, o ir patys mes galime jiems padėti, nenusisukti, nepalikti gyvūno bėdoje ir varge“, – paaiškino A. Stanevičius.

Labai reikalinga

Beje, Šv. Jurgio bažnyčioje švenčiama Gyvūnų globėjo diena yra labai reikalinga, mat pernai dėl pandeminės situacijos šventė bažnyčioje neįvyko, tačiau žmonės tądien vis tiek rinkosi prie bažnyčios su gyvūnais, todėl šiemet buvo nuspręsta šventę rengti laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šiemet susirinkusieji bažnyčioje taip pat galėjo išgirsti kraštietės poetės Genovaitės Sereikienės eiles, pamatyti balandžius.

2 Komentarai

  • Nesimato nuotraukose tu, kurie su kiaulems atejo. Galbut uz altoriaus stovi?

  • “ Ona“ nepergyvenk, Dievulis viską mato.Tave tai pat. Bus atlyginta.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video