Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate – ir keturi kėdainiečiai

 Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate – ir keturi kėdainiečiai

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandą sudarė Linas Černiauskas, Rafaelis Pankūnas, Arūnas Venclovas, Audrius Lukauskas./Asmeninio archyvo nuotr.

Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje, vykusiame Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate dalyvavo ir keturi Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.

Susirinko iš keturių šalių

Be lietuvių, čempionate dalyvavo ir Estijos, Latvijos bei Lenkijos priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų komandų rinktinės, iš viso 87 dalyviai, tarp jų – 10 moterų. Dalyviai pasiskirstę į 14 komandų, tarp jų – net 8 komandos iš Lietuvos.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandą sudarė Linas Černiauskas, Rafaelis Pankūnas, Arūnas Venclovas, Audrius Lukauskas.

Užduotis atlieka Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Arūnas Venclovas./Asmeninio archyvo nuotr.

Reikalauja milžiniškų pastangų

Pasak gelbėtojų, ugniagesybos sportas reikalauja milžiniškų pastangų, didelės valios ir profesionalumo. Čempionate yra varžomasi individualiosiose rungtyse ir kovojama komandinės estafetės atrankos rungtyje. Čempionato metu siekiama nustatyti stipriausius šalies ugniagesius gelbėtojus, kurie patenka į Lietuvos rinktinę, taip pat paaiškėja ir stipriausi Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai.

Šio čempionato tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą ir stiprinti bendradarbiavimą.

Pasak ugniagesių gelbėtojų, ugniagesybos sportas reikalauja milžiniškų pastangų, didelės valios ir profesionalumo.

Aut. past.

Užduotys – sunkios

Čempionate su apie 15 kilogramų sveriančia ekipuote ir kvėpavimo aparatais dalyvavusiems ugniagesiams gelbėtojams reikėjo užnešti 20 kilogramų sveriantį žarnų ryšulį į ketvirtą pastato aukštą, ketvirtajame pastato aukšte rankomis tempiant virvę į viršų, užtraukti tokį žarnų ryšulį, nusileidus laiptais žemyn lipti ant hidraulinio kalimo įrenginio, kūju nukalti hidraulinį prietaisą, nutempti gaisrinę žarną apie 25 metrus ir, leidžiant vandenį, jo čiurkšle numušti taikinį, apie 30 m tempti 80 kilogramų sveriantį tariamąjį nukentėjusįjį.

Nugalėjo lietuviai

Po dviejų dienų įnirtingų kovų paaiškėjo, kas iškovojo čempionato nugalėtojų laurus. Nugalėtojais tapo Lietuvos ugniagesiai. Antrąją vietą užėmė latviai, o trečiąją – estai.

Pirmąją vietą estafetės rungtyje iškovojo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda. Antrąją užėmė Panevėžio PGV komanda, o trečiąją – Latvijos ugniagesiai gelbėtojai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video