Balsuokite už Bakainius!

 Balsuokite už Bakainius!

Ar žinojote, kad šie metai yra paskelbti piliakalnių metais? Nors šalyje turime daugiau kaip 900 piliakalnių, tačiau dar palyginti mažai jų pritaikyti lankyti. Daugiausia sutvarkytų piliakalnių yra saugomose teritorijose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir portalas www.pamatyklietuvoje.lt organizuoja gražiausio piliakalnio rinkimus. Tarp trisdešimties piliakalnių yra ir Bakainių piliakalnis, už kurį ir raginame balsuoti.

Laiko turite iki gegužės 31 dienos.

Apie piliakalnį:

Bakainių piliakalnio kompleksas – pilies kalnas su dviem priešpiliais ir apsauginiais pylimais – vienas didžiausių ir gražiausių piliakalnių mūsų rajone, nuo kurio atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Liaudės upė jį supa net iš trijų pusių, iš šiaurės saugo pylimas. Tai liudija, kad senovėje čia buvo gerai įtvirtinta piliavietė. 1372 m. gerai įtvirtintą piliavietę mini kryžiuočiai. Piliakalnis datuojamas II tūkst. pr. – XV a. Anapilin iškeliavą piliakalnio gyventojai buvo laidojami netoliese, už upelio esančiame kapinyne. 1997 m. piliakalnis įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, 2005 m. – pripažintas valstybės saugomu, o 2007 m. įtrauktas į išskirtinę kultūrinę vertę turinčių kultūros paveldo vietovių sąrašą.

Piliakalnis stūkso Krekenavos regioninio parko teritorijoje. Šiuo metu jis pritaikytas lankymui: yra aikštelė automobiliams, laipteliai, lauko baldai. Keletą kartų metuose, per Jonines ir Mindaugo karūnavimo šventes pilies kalne nušvinta šventiniai laužai, Liaudės slėniais nuvilnyja dainos.

Piliakalnio legenda:

Sakoma, kad kalnas buvo supiltas buvusio mūšio vietoje: mūšyje žuvęs vadas, o žmonės nešę kepurėmis žemę ir jo kapo vietoje supylę didelį kalną.

Balsuoti galite čia:  BALSUOTI

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video