Balansiniai dviratukai: kokia jų nauda?

 Balansiniai dviratukai: kokia jų nauda?

Kai kurie vaikai mėgsta įprastais dviratukais judėti ne mindami pedalus, bet spirdamiesi kojomis. Taip kiek lengviau, o ir įdomiau, kas vaikus tikrai vilioja. Todėl nestebina mažųjų simpatijos balansiniams dviratukams. Mūsų rinkoje atsiradę prieš kurį laiką jie sparčiai išpopuliarėjo ir šiandien tikrai yra tarp populiariausių prekių vaikams. Tiesa, skeptikai kartais kraipo galvas, teigdami, jog vaikai turi važiuoti „normaliais“ dviratukais, nes iš balansinių jokios naudos. Tačiau yra visai ne taip – jų privalumų spektras didelis! Tad kuo gi naudingas vaikui važiavimas balansiniu dviratuku?

Įtaka pusiausvyrai

Balansinis dviratukas yra tobula priemonė mokytis laikyti pusiausvyrą. Tai bus didelis privalumas atžalai persėdus ant dviračio su pedalais. Išmokęs balansuoti ir išlaikyti pusiausvyra jis turės perprasti tik pedalų mynimo principą ir netruks puikiai važiuos įprastu dviračiu.

Važiuojant įprastu dviračiu reikia galvoti ne tik apie pusiausvyrą, bet ir apie pedalų mynimą. O važiuodamas balansiniu dviračiu vaikas susitelkia tik į pusiausvyros išlaikymą, todėl mažėja tikimybė nugriūti.

Dirba raumenys

Spiriantis kojytėmis įdarbinami klubo sąnariai, taip pat daugelis vaiko raumenukų, kurie yra stiprinami. Ypač dirba kojų raumenys, taip pat pilvo. Tai puiki mankšta vaikams, tad nereikės galvoti apie vaiko fizinį aktyvumą, kuo atžalą užimti, kokių aktyvesnių veiklų sugalvoti.

Svoris

Balansiniai dviratukai, palyginti su įprastais, yra lengvesni, todėl vaikui bus daug paprasčiau jį valdyti. Šiame kontekste įžvelgiamas ir didelis privalumas tėveliams – balansinį dviratuką bus nesunku nešti, kas ypač aktualu gyvenant daugiabutyje, kuriame nėra lifto.

Pasitikėjimas savimi

Nereikėtų nustebti, jei pabandęs važiuoti balansiniu dviratuku vaikas nešokinės iš džiaugsmo. Iš tiesų, tai ne visi iškart pamilsta dviratukus, kadangi tiek įprastu, tiek balansiniu reikia pramokti važiuoti. Tačiau važiavimas balansiniu bus tikrai paprastesnis, todėl vaikai gana operatyviai perpranta to principus ir be vargo važinėja. Tai neabejotinai didina vaiko pasitikėjimą savimi.

Smagus laikas

Važiavimas balansiniu dviratuku suteiks vaikui daug smagių emocijų, geros nuotaikos, juoko ir teigiamos patirties. O juk visi tėvai siekia, kad veiklos, kuriomis jų atžalos užsiima, dovanotų smagų laiką, tiesa? Tad balansinis dviratukas tam idealiai tiks.

Kaip išsirinkti balansinį dviratuką?

Nusprendę vaikui nupirkti balansinį dviratuką susidursite su didele pasiūla, todėl natūralu, kad kyla klausimas, kaip išsirinkti teisingai, į ką atsižvelgti?

Pirmiausia – tvirtumas. Jį užtikrins tokios medžiagos kaip medis, metalas. Jei dviratuką renkate mažam vaikui ar kiek ūgtelėjusiam, 12 colių ratai yra pats tas. Prioritetą galite teikti pripučiamiems ratams – važiavimas bus kur kas malonesnis, minkštas, vaikas jausis komfortiškai važiuodamas net ir nelygiais keliukais. Tačiau tai nebūtinai turi būti toks pasirinkimas nes viską lemia asmeniniai prioritetai. Atsižvelgiant į tai galite rinktis EVA putų ratus – jie bus lengvesni, neturės gumos kvapo.

Labai svarbu, kad dviratukas patiktų pačiam vaikui. Tai skatins jo smalsumą, jis norės išmokti važiuoti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video