Baigiasi vasara, baigėsi ir kūrybinės dirbtuvės

 Baigiasi vasara, baigėsi ir kūrybinės dirbtuvės

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių dailės mokykloje jau aštuntąjį kartą iš eilės vykdyta vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų programa „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“, skirta 8‒12 metų amžiaus mokiniams, pasiekė finišo tiesiąją.

„Siekėme aktyvinti vaikų kūrybinę-pažintinę veiklą, supažindinti juos su netradicinėmis dailės technikomis bei panaudojimo galimybėmis“, – pagrindinius programos, finansuotos Kėdainių rajono savivaldybės administracijos, tikslus įvardijo jos vadovė Gina Kauklienė.

Veiklų gausa ir įvairovė

Programos metu vykdytų veiklų buvo išties gausu ir įvairių.

„Vaikai dalyvavo vaizduotės lavinimo dirbtuvėse „Animuotos pasakos kūrimas“, kurias vedė vaikiškų knygų rašytojas ir iliustratorius Paulius Juodišius.

Jų metu pasitelkdami savo fantaziją dalyviai kūrė įdomius pasakos veikėjus, muzikos instrumentus, kuriuos panaudojo kurdami muzikinį šešėlių teatro pasakojimą.

Cianotipijos dirbtuvių metu mokiniai susipažino su vienu iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų ir kūrė įvairias grafiškas kompozicijas.

Panaudodami antrines žaliavas vaikai gamino žibintus, iš kartono – dekoratyvines „Žirgo“ skulptūras, tapė ant medinių lentelių, taip pat susipažino su viena iš grafikos technikų – monotipijos kūrimu, keramikos disciplina.

Vaikai įgijo žinių apie dailės technikas, ekologiją, susipažino su gamtoje randamų medžiagų ir antrinių žaliavų panaudojimo galimybėmis savo kūryboje, interpretavo ir improvizavo, formavo meninius įgūdžius ir asmeninę atsakomybė bei saviraišką.

G. Kauklienė.

Be to, visi dalyvavome pažintinėje, edukacinėje-terapinėje programoje „Popietė su žirgais“ Josvainių MG „Horses“ žirgyne. Išvykoje vaikai susipažino su žemės menu, iš gamtoje randamų priemonių kūrė mandalas.

Grįžę namo žirgyno teritorijoje matytus vaizdus ir patirtus įspūdžius jie perteikė popieriaus lape“, – apie programos metu vykdytas veiklas pasakoja programos vadovė.

Rezultatas – „Mini“ galerijoje

„Vasaros kūrybinės dirbtuvės“ – tradicija tapęs renginys, kuris džiugina ne tik Dailės mokyklos mokytojus ir darbuotojus, bet ir stovykloje dalyvaujančius vaikus.

„Projekto metu vaikai įgijo žinių apie dailės technikas, ekologiją, susipažino su gamtoje randamų medžiagų ir antrinių žaliavų panaudojimo galimybėmis savo kūryboje, interpretavo ir improvizavo, formavo meninius įgūdžius ir asmeninę atsakomybė bei saviraišką.

Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybės administracijai už projekto finansavimą, Švietimo skyriaus vyriausiajam specialistui Rytui Tamašauskui – už geranorišką palaikymą.

Programos rezultatu gali pasidžiaugti kiekvienas iš mūsų – Dailės mokyklos „Mini“ galerijoje jau veikia programos dalyvių kūrybinių darbų paroda“, – informuoja G. Kauklienė.

Vaikų vasaros stovyklą vainikavo baigiamasis renginys, kuriame vaikų artimiesiems buvo pristatyti programos metu pasiekti rezultatai.

Organizatorių nuotr./ 1 Aštuntąjį kartą iš eilės vykdyta vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų programa „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“, skirta 8‒12 metų amžiaus mokiniams, pasiekė finišo tiesiąją.

2 Vaikų vasaros stovykla šiais metais siūlė daug kūrybinių užsiėmimų ir kitų edukacinių veiklų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video