Automobilių ralis suks ir pro Kėdainius, jame lenktyniaus mero vairuotojas

 Automobilių ralis suks ir pro Kėdainius, jame lenktyniaus mero vairuotojas

Ralyje „Aplink Lietuvą’21“ vairavimo įgūdžius išbandys ištikimi automobilių ralio sporto entuziastai kėdainiečiai Rimantas Kairys ir Saulius Dargis. Juos kaip ir ankstesniais metais, palaikys R. Kairio bosas – meras Valentinas Tamulis.

Džestina BORODINAITĖ

Rugpjūčio 27–29 dienomis vyks tradicinis jubiliejinis 30-asis ralis „Aplink Lietuvą’21“ Prezidento Gitano Nausėdos taurei laimėti. Ralis prasuks ir pro Kėdainius, čia bus surengta viena iš jo rungčių. Šiame ralyje vairavimo įgūdžius išbandys ir Kėdainių mero vairuotojas, ištikimas automobilių ralio sporto entuziastas kėdainietis Rimantas Kairys (62).

Važiuos su senutėle „Volga“

R. Kairys kartu su kolega šturmanu Sauliumi Dargiu (57) raliuose varžosi senutėliu 31 metų amžiaus GAZ 24-10 markės automobiliu „Volga“.

„Anksčiau tai buvo mūsų šeimos automobilis, bet keičiantis laikams ir poreikiams įsigijome kitą, o mūsų „Volga“ tada atrado kitą erdvę – tapo ralių dalyve“, – sako R. Kairys.

Kėdainių ekipažo automobilio priežiūrai specialistų rankų ar dirbtuvių neprireikia. Retro automobilį R. Kairys prižiūri ir restauruoja pats.

Senovinių automobilių detalių, kurių kainos, vairuotojo teigimu, tikrai nesikandžioja, ne visada gauti lengva, bet sukaupta patirtis daro savo: „Jeigu nerandame jau patvirtintose vietose Kaune, Vilniuje, tuomet reikiamą automobilio detalę užsisakome“. 

R. Kairys neslepia, jog automobilio „krizių“ pasitaiko net ir ralio metu.

„Gerai, jeigu gedimas nedidelis ir pavyksta viską pašalinti vietoje, o esame turėję ir tokių, kai vienintelė gelbėtoja – virvė, tempianti namo“, – šmaikštumo nestokoja R. Kairys.

Kėdainių automobilių ralio sporto entuziastai priklauso veteranų grupei, kurioje vairuotojai važiuoja nuo 50 metų.

Ralis „Aplink Lietuvą“– seniausios automobilių ir motociklų sporto varžybos šalyje, kurio dalyviai varžosi dėl pagrindinio trofėjaus – Lietuvos Prezidento taurės. Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“ startavo 1931-ųjų liepos 24 d.

Aut. past.

Svarbiausia dalyvauti

Kaip teigia kraštietis, užimti prizinę vietą ar pakliūti į geriausių ralio varžybų dalyvių sąrašą nėra pagrindinis tikslas.

Svarbiausia susitikti, dalyvauti ir gerai praleisti laiką bendraminčių būryje, tikina R. Kairys. 

„Pergalė tikrai nėra pati svarbiausia. Anksčiau buvo laikai, kai mėgau palakstyti, pasitikrinti savo jėgas, griebtis gudrybių ir įrodyti pranašumus, o dabar, priklausydamas veteranų grupei, į visą šitą reikalą labiau žiūriu kaip į pramogą“, – sako R Kairys.

Jis su kolega šturmanu S. Dargiu yra ir kasmetiniai tarptautinio „Kauno rudens“ ralio, skirto nusipelniusiems automobilių sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti, dalyviai.

R. Kairys prisipažįsta, kad iš šiam raliui daug ruoštis netenka. Kaip ir kasmet, prireikė tik aptarti ralio maršrutus, savo strategijas bei, žinoma, užtikrinti tinkamą vairuojamo automobilio būklę.

Kėdainiai – antroji stotelė

Pirmosios ralio „Aplink Lietuvą’21“ dienos popietę lenktynininkų kolona pasieks Kėdainius.

Tai – antroji Kaune startuosiančio ralio „Aplink Lietuvą“ stotelė, kur Vandenvietės gatvėje ralio dalyviai išbandys jėgas greitojo slalomo rungtyje.

Jos nugalėtojai bus apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio taure ir iškart po to skubės Kaišiadorių link.

Ralio „Aplink Lietuvą‘21“ maršrutai iš viso nusidrieks per 1 100 kilometrų.

Ralis finišuos sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, šalia Prezidentūros.

Trys jubiliejai

„Nors ralis „Aplink Lietuvą“ tradicinis, tačiau šiemet jis neeilinis – 30-asis, kurio nugalėtojams bus įteikta Prezidento taurė.

Solidesnį – 95-mečio jubiliejų švenčia ralį „Aplink Lietuvą“ rengianti seniausia šalyje automobilininkus vienijanti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Trys tokie raliai surengti prieškario Lietuvoje, o šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir LAK veikla. Ją atgaivinus 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių, vėl pradėti rengti ir garsieji raliai „Aplink Lietuvą“.

90-mečio sukaktis gaubia ir patį „Aplink Lietuvą“ ralį, kurio ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą.

Neatsitiktinai šią datą LASF laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia“, – informaciją pateikia ralio „Aplink Lietuvą“ spaudos centro vadovas Juozas Mažeikis.

1 Komentaras

  • O tai ir Tamulis dalyvaus? Ką jis gali paremt , kai per atostogas pasiėmes vairuotoją ir valdišką mašiną po šventes laksto ir „švenčia“ . Gerai ir ilgai švenčia už mūsų pinigus. O nabagas vairuotojas sėdi ir laukia… naujo dvarponio kol tas baigs švest. Noriu Grinkevičiaus. Anas nors ne mužikas buvo ir darbus darė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video