Atnaujintame Dubravos arboretume lankytojus džiugina nauji išskirtiniai augalai

 Atnaujintame Dubravos arboretume lankytojus džiugina nauji išskirtiniai augalai

Šią savaitę pristatyti Dubravos arboretumo atnaujinimo darbai – vykdant projektą arboretumo kolekcija papildyta 750 naujų augalų, imta kurti nauja arboretumo ekspozicija, apjungianti buvusį senąjį kolekcinį skyrių ir pušūnų bei erikinių augalų kolekciją, ir iki šiol nenaudotą, apleistą 1,4 ha plotą, pašalinti pasenę, negyvybingi, menkaverčiai medžiai bei krūmai.

„Lietuva didžiuojasi ne vienu botanikos sodu, ir Dubravos arboretumas savo kolekcija lygiuojasi su jais. Tai iš tiesų įspūdinga vieta, kurta daugiau nei 60 metų, todėl dėkoju visiems, kurie prisidėjo ją puoselėjant“, – sakė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė teigė, kad Dubravos arboretumas tapęs traukos vieta ne tik vietos bendruomenei, bet ir užsienio svečiams iš visos Europos, besidomintiems retais ir įspūdingais augalais. „Didžiuojamės, kad mes, miškininkai, rūpinamės ne tik miškais, bet ir tokiais išskirtiniais objektais kaip Dubravos arboretumas, suteikiančiais visuomenei galimybę susipažinti su vertingais bei unikaliais augalais“, – sakė V. Kaubrė.

„Džiaugiuosi, kad dirbant Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovu pavyko prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo ir gera matyti, kokia ši vieta svarbi miškininkų ir vietos bendruomenei“, – sakė Seimo narys Justinas Urbanavičius.

Vykdant projektą atlikti svarbiausi infrastruktūros atnaujinimo darbai, įrengti pėsčiųjų takai, kuriais galima patogiai pasiekti įdomiausius, vertingiausius augalus, pamatyti gražiausius vaizdus, taip pat įrengtos atokvėpio vietos, suoliukai. Tvora aptvertas ypatingai vertingų augalų plotas, įrengti įvažiavimo vartai ir varteliai lankytojams.

Ant augalų sukabintos etiketės su augalų aprašymais bei išleisti lankstinukai ir atviručių komplektai su trumpa informacija apie arboretumą, taip pat skaitmeninis leidinys „Dubravos arboretume augančių augalų sąrašas“, kurį sudaro Dubravos arboretume augančių augalų nuotraukos ir trumpas aprašymas apie augalus.

Dubravos arboretumas –  tai išskirtinė  mokslo, pažintiniu ir dendrologiniu požiūriu vertingų augalų dendrologinė kolekcija, kurioje priskaičiuojama daugiau kaip 2000 augalų rūšių, tarp kurių yra unikalių – labai retų atvežtų, nebūdingų Lietuvos gamtai medžių ir krūmų. Šio objekto tikslas kaupti, saugoti, tirti ir eksponuoti savaiminius bei  atvežtinius sumedėjusius augalus sudaryti sąlygas moksliniams tyrimams ir švietimui.

Valstybinių miškų urėdijos Dubravos arboretumas įkurtas 1958 metais kaip Dubravos miškų tyrimo stoties padalinys. Pradžioje jo veiklos tikslas buvo tik medelyno asortimento padidinimas, bet netrukus augalų kolekcija pagausėjo ir buvo naudojama studentų mokymui, visuomenės poilsiui ir švietimui, augalų dauginamosios medžiagos platinimui.

Šiuo metu arboretumas yra vienas svarbiausių sumedėjusių augalų tyrimo centrų greta keturių botanikos sodų Lietuvoje. 2000 m. jam suteiktas dendrologinės kolekcijos statusas ir arboretumas paskelbtas valstybės saugomu gamtos paveldo objektu (botaniniu objektu).  Keliolika vertingiausių, beveik 51,5 ha plote auginamų įvairių rūšių, porūšių, formų ir veislių medžių ir krūmų, įtraukta į Lietuvos nacionalinių genetinių išteklių sąrašą.

Arboretumo atnaujinimo projektas pradėtas vykdyti 2016 m., ES fondų lėšomis.

Dubravos arboretumo lankymas nemokamas, pagrindinė parko teritorija lankoma bet kada,  tik „Retųjų medžių“ ir „Pušūnų ir erikinių“  kolekciniai skyriai lankomi darbo dienomis, darbo valandomis. Adresas: Liepų g. 12, Girionys, Kauno r.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video