Atgimimo ąžuolynas mini 34-ąjį gimtadienį

 Atgimimo ąžuolynas mini 34-ąjį gimtadienį

Prieš 34 metus lietuvių kalbos pedagogė Janina Meškauskienė su pagalbininkais pasodino Atgimimo ąžuolyną./Asmeninio archyvo nuotr.

Šiandien, balandžio 21-ąją, sukanka 34 metai, kai buvo pasodintas Atgimimo ąžuolynas. Jo idėjos autorė ir iniciatorė lietuvių kalbos mokytoja Janina Meškauskienė (86) džiaugiasi, jog tokiu sunkiu Lietuvai laikotarpiu jai pavyko įgyvendinti anuomet atrodžiusią neįgyvendinamą idėją.

Pernai kalbinta moteris pasakojo, jog Atgimimo ąžuolyną ji norėjusi pasodinti, nes, kaip pati sakė, „man buvo labai svarbu, ką po savęs paliksiu jaunimui, norėjau, kad jis žinotų, jog buvo toks Lietuvai svarbus įvykis – Atgimimas“.

Nuėjusi ilgą ir sunkų kelią tam, kad viename Lietuvos kampelyje oštų Atgimimo ąžuolynas, J. Meškauskienė džiaugėsi, jog tame kelyje ji buvusi ne viena: „Kiekvienais metais pati prižiūrėjau ąžuolyną – kokių 10 metų eidavau į jį kartu su šauliais.

Paskui, nors ir neprašiau, bet man labai daug kas padėjo. Taigi apaugdavo žole, reikėdavo ją pjauti, ravėti, iškirsti visokius medelius, nes pridygdavo, kiekvieną pavasarį reikėjo laistyti, o kai pasodinom, laistėm gal kas savaitę tuos ąžuoliukus“.

Nors prieš trisdešimt ketverius metus atkakli pedagogė buvo užsimojusi pasodinti tūkstantį ąžuoliukų, su gausiu būriu pagalbininkų pavyko pasodinti 900. Tačiau, praėjusių metų J. Meškauskienės duomenimis, šiuo metu Atgimimo ąžuolyne auga jau kone dvigubai daugiau – 1 750 – stipriausių Lietuvos medžių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video