Ašarėnos tvenkinio maudyklai – trijų žvaigždučių įvertinimas

 Ašarėnos tvenkinio maudyklai – trijų žvaigždučių įvertinimas

Poilsiautojus vasarą pasitinka ne tik preciziškai sutvarkyta maudykla ir aplinka, bet ir puikios kokybės vanduo./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Puiki žinia visiems Pelėdnagių ir Pašilių krašto gyventojams bei visiems kėdainiečiams, vasaras leidžiantiems ir dažnai poilsiaujantiems Pelėdnagių kaime, prie Ašarėnos tvenkinio. Čia poilsiautojus pasitinka ne tik preciziškai sutvarkyta maudykla ir aplinka, bet ir puikios kokybės vanduo. Ašarėnos tvenkinio maudyklai skirtas trijų žvaigždučių įvertinimas.

Trys žvaigždutės

Trijų žvaigždučių ženklo reikšmę maudyklai paprašėme paaiškinti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos stebėseną, Sandros Buinovskienės.

„Ženklas su trimis žvaigždutėmis rodo, kad maudyklos vanduo klasifikuojamas kaip puikios kokybės.

Maudyklos vanduo taip įvertinamas, kai per einamąjį ir tris ankstesnius maudymosi sezonus maudyklos vandens kokybės duomenų rinkinio mikrobiologinių parametrų procentilių vertės buvo lygios arba mažesnės už Lietuvos higienos normoje nurodytas puikios kokybės vertes“, – paaiškino S. Buinovskienė.

Ašarėnos tvenkinio maudyklai skirtas trijų žvaigždučių įvertinimas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Vertinimo kriterijai

Pasak visuomenės sveikatos specialistės, taip pat maudyklos vanduo gali būti klasifikuojamas kaip puikios kokybės, jei per einamąjį ir tris ankstesnius maudymosi sezonus atitiko Higienos normos minėtus nustatytus reikalavimus, tačiau buvo trumpalaikės taršos objektu ir buvo imtasi atitinkamų valdymo priemonių, t. y. vykdomas papildomas stebėjimas, jei būtina, buvo draudžiama maudytis, siekiant apsaugoti besimaudančiuosius nuo neigiamo taršos poveikio.

Jeigu buvo imtasi atitinkamų valdymo priemonių, siekiant užkirsti kelią taršai, ją sumažinti arba pašalinti jos priežastis.

„Jei maudyklų vanduo klasifikuojamas kaip puikios kokybės, maudyklų vandens charakteristikos peržiūrimos ir atnaujinamos tik tuo atveju, jei pasikeičia vandens kokybės klasifikacija ir vanduo laikomas geros, patenkinamos ar prastos kokybės“, – paaiškino S. Buinovskienė.

Nuo 2007 metų Ašarėnos tvenkinio maudykla atitiko gairinius reikalavimus, o nuo 2011 metų iki šiol maudyklos vandens kokybė vertinama kaip puiki.

Aut. past.

Skelbia prieš sezoną

Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos nuostatas, maudyklų vandens kokybė vertinama kiekviename paplūdimyje, pasibaigus maudymosi sezonui ir remiantis maudyklų vandens kokybės duomenimis, surinktais per einamąjį ir tris ankstesnius sezonus.

Maudyklų vandens kokybės vertinimas atliekamas remiantis dviejų mikrobiologinių parametrų (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių) duomenų rinkiniu, kurį sudaro stebėsenos duomenys.

Duomenų rinkinį sudaro ne mažiau kaip 16 mėginių.

„Higienos instituto sveikatos stiprinimo centras prieš kiekvieną maudymosi sezoną savo interneto svetainėje skelbia stebimų maudyklų sąrašą, maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, maudyklų vandens klasifikaciją per pastaruosius trejus metus bei jų charakteristikas.

Nuo 2007 metų Ašarėnos tvenkinio maudykla atitiko gairinius reikalavimus, o nuo 2011 metų iki šiol maudyklos vandens kokybė vertinama kaip puiki“, – akcentavo visuomenės sveikatos specialistė.

Iš viso rajono

Į Pelėdnagius vasarą atvyksta žmonės iš viso rajono: vasaromis, vakarais čia pilna žmonių. Vieni maudosi, kiti važinėjasi, dar kiti vaikšto, sportuoja atnaujintame stadione.

Ši seniūnija turi iškirtinai daug darbo pritaikant viešas erdves ne tik savo gyventojams, bet ir daugybei poilsiautojų.

Viešose erdvėse nuolat pjaunama žolė, tvarkomi ir prižiūrimi suoleliai, sodinamos ir prižiūrimos gėlės, kiekvieną pavasarį paruošiama Ašarėnos maudymvietė – pakabinamas tinklinio tinklas, išvalomos žolės, atvežama smėlio.

Pelėdnagių seniūnija bendradarbiauja su Kėdainių dailės mokykla. Praėjusią vasarą ant Pelėdnagių maudymvietėje esančio statinio atsirado šios mokyklos mokinių piešiniai.

3 Komentarai

  • Sezonas baigėsi.

  • Smagu, kad kėdainiečiams vasarą yra kur puikiai praleisti laiką.

  • Tiriami 19 rajone esantys telkiniai ar upė ir visi atitiktų aprašymą: „jei per einamąjį ir tris ankstesnius maudymosi sezonus atitiko Higienos normos minėtus nustatytus reikalavimus, tačiau buvo trumpalaikės taršos objektu ir buvo imtasi atitinkamų valdymo priemonių, t. y. vykdomas papildomas stebėjimas, jei būtina, buvo draudžiama maudytis, siekiant apsaugoti besimaudančiuosius nuo neigiamo taršos poveikio.“
    Kuo čia kiti neprilygsta, nebent dėl to, kad maudytis nebuvo draudžiama, o tik nerekomenduojama?
    Nepykit už nuomonę, bet Pelėdnagių maudymvietė man kaip varlynas. Per mažai vandens ten ir per daug žmonių. Myžalų santykio vandenyje gi niekas netiria, jį gali jausti tik per odą, ar skonį 😀

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video