Artėjantys rinkimai merui atneš ir solidesnį atlyginimą

 Artėjantys rinkimai merui atneš ir solidesnį atlyginimą

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Bus pilnesnės ir kitų valdininkų kišenės

Eglė KUKTIENĖ

Jau kitų metų kovą vyks naujieji savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Politinės partijos neslepia, kad rasti kandidatų į merus nėra taip jau lengva. Matyt, tik Kėdainiai čia yra išimtis, kur kandidatų netrūks. Tik kiek jie verti užimti mero poziciją, parodys rinkėjai. Beje, už tokį darbą, kokį tenka dirbti merui, kelių tūkstančių eurų atlyginimas, pasirodo, yra per mažas. Jau kelintą kartą keičiamos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos numato, kad merams atlyginimų apskaičiavimo sistema pasikeis, tačiau bet kokiu atveju atlyginimo augimas numatomas gana ženklus. Tad merai ir bus pirmieji, atsikandę išaugusių valstybės tarnautojų atlyginimų pyrago kąsnio.

Kaip apskaičiuojamas dabar?

Šiuo metu galiojanti tvarka numato, kad savivaldybių merų atlyginimas susideda iš dviejų dalių.

Pirmoji – pareiginės algos dydžio koeficientas, kuris nustatomas atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių. Pareiginės algos dydis siekia 181 eurą, o koeficientas tokiai savivaldybei kaip Kėdainių siekia 18.3.

Vadinasi, bazinė Kėdainių rajono savivaldybės mero alga yra 3,3 tūkst. eurų.

Antroji – merams taikomas priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. Priedas sudaro 1 proc. pareiginės algos už kiekvienus tarnybos Lietuvos valstybei metus, tačiau šio priedo dydis neturi viršyti 30 proc. pareiginės algos.

Kas Kėdainiuose užims mero poziciją, parodys rinkėjai. Beje, už tokį darbą, kokį tenka dirbti merui, kelių tūkstančių eurų atlyginimas, pasirodo, yra per mažas./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kitaip tariant, ilgiausiai valstybės tarnyboje pradirbę merai gali tikėtis didesnių algų.

Valentinas Tamulis valstybės tarnyboje dirba nuo 1997 metų, tad nenuostabu, kad jo atlyginimas šiuo metu yra didesnis net už Vilniaus ar Kauno merų atlyginimus.

Keičia mechanizmą

Premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas valstybės tarnybos klausimais Vitas Vasiliauskas aiškino, kad iš esmės yra keičiamas atlyginimų apskaičiavimų mechanizmas.

Jei pokyčiams bus pritarta, naujojo Kėdainių rajono savivaldybės mero atlyginimas siektų 5 tūkst. 697 eurus – kone visu tūkstančiu didesnis nei dabar.

Aut. past.

Įgyvendinus reformą, merų darbo užmokestis būtų apskaičiuojamas pareiginės algos koeficientą padauginus iš šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Tiek merams, tiek ir vicemerams nebūtų taikomas priedas už stažą valstybės tarnyboje.

„Pirmas dalykas, ką mes bandome pasiūlyti, tai, kad atlyginimo bazė būtų surišta su darbo rinka, su vidutiniu darbo užmokesčiu.

Judant darbo rinkai, keičiantis vidutiniam atlyginimui, automatiškai keistųsi darbo užmokestis ir viešajam sektoriui.

Pirmieji, jei pakeitimui bus pritarta, startuos merai“, – komentavo V. Vasiliauskas.

Didėtų kone tūkstančiu

Pagal siūlomus pakeitimus, savivaldybės mero pareiginei algai taikytinas koeficientas būtų nustatomas, atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių.

Valentinas Tamulis valstybės tarnyboje dirba nuo 1997 metų, tad jo atlyginimas šiuo metu yra didesnis net už Vilniaus ar Kauno merų atlyginimus.

Aut. past.

Tokiai savivaldybei kaip Kėdainių koeficientas siektų 3,2 ir būtų dauginamas iš vidutinio darbo užmokesčio, kuris 2022 metų II ketvirtį siekė 1780,5 eurų.

Tai reiškia, kad, jei pokyčiams bus pritarta, naujojo Kėdainių rajono savivaldybės mero atlyginimas siektų 5 tūkst. 697 eurus – kone visu tūkstančiu didesnis nei dabar.

Atlyginimai, kuriuos gauna merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai

10 Komentarai

 • Gerai gyvent darmaiedam

 • Aš manau, kad meras Tamulis vertas didesnio atlyginimo, nes tikrai labai daug dirba,

 • Dar jam mažai šitam darmajedui. Grūsti kuo toliau nuo valdžios. Ačiū. Jau visi atsikando šio

 • Ponas Aukštikalnis bibliotekoje mokinasi rašyt gyvenimo aprašymą, net iš Darbo biržos pasikvietė konsultantų, kaip prie jaunimo norintis prisigretint prieš rinkimus. gaut balsų. Baigę mokyklą ar universitetą jaunimas jau pats turėtų mokėti sudaryti savo aprašymą, tam net platformos specialios yra. Beraščiais laiko jaunimą.

  • nu jo, jei mokykloje neišmoko, tai dabar darbo metu mokosi, paskui mokinsis meru būti,

 • Nu bet ir algos. Negi Tamulis tiek vertas? Tai jau čia nuo naujų metų? Dar mašiną dadėkim kasdien . Oho sumos.

  • Ir advokato paslaugas.

 • Rinka tiek loja,reikia būtinai advikato!geras Tamulis meras rinksim antrai kadencijai

 • Rinkite Darbo partijos kandidatus, kurie remia teroristine Rusija.
  alfa.lt/aktualijos/lietuva/s-jakeliunas-susilaike-v-uspaskichas-nebalsavo-ep-paskelbus-rusija-remiant-terorizma/267692/

 • Irgi myli ruskius

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video