Apie „talpinimą“ internete ir kitur…

 Apie „talpinimą“ internete ir kitur…

BNS nuotr.

Žodžio talpinti reikšmė – daryti, kad tilptų, sugrūsti. Dažniausiai vartojama su priešdėliu su-: sutalpinti žmones (į kambarį), sutalpinti nutarimą (į vieną lapą). Dabartinės kalbos žodynas pateikia šiuos pavyzdžius: Dobilus vos sutalpinome į daržinę, Kaip nors talpinsimės, kad ir vargingai.

Nereikia vartoti šio žodžio šiaip laikymo ir pateikimo reikšmėmis: Dokumentus talpinti (= laikyti) tam nepritaikytose patalpose draudžiama. Tai matyti iš žemiau talpinamos (= pateikiamos) lentelės.

Žodžio patalpinti nevartoti paprasto įrašymo, išspausdinimo, apgyvendinimo reikšmėmis, kai neturimas galvoje tilpimas: Prašom laikraštyje patalpinti (= išspausdinti) skelbimą. Našlaičius patalpino (= atidavė arba priėmė) į vaikų namus (apgyvendino vaikų namuose).

Kai kalbama apie informacijos talpinimą internete, šis žodis taip pat vartojamas ne savo reikšme. Galima būtų rašyti ar sakyti taip: informacija pateikiama, skelbiama įmonės interneto svetainėje, straipsnis dedamas į interneto tinklalapį ar tiesiog į internetą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video