Apie „talpinimą“ internete ir kitur…

 Apie „talpinimą“ internete ir kitur…

BNS nuotr.

Žodžio talpinti reikšmė – daryti, kad tilptų, sugrūsti. Dažniausiai vartojama su priešdėliu su-: sutalpinti žmones (į kambarį), sutalpinti nutarimą (į vieną lapą). Dabartinės kalbos žodynas pateikia šiuos pavyzdžius: Dobilus vos sutalpinome į daržinę, Kaip nors talpinsimės, kad ir vargingai.

Nereikia vartoti šio žodžio šiaip laikymo ir pateikimo reikšmėmis: Dokumentus talpinti (= laikyti) tam nepritaikytose patalpose draudžiama. Tai matyti iš žemiau talpinamos (= pateikiamos) lentelės.

Žodžio patalpinti nevartoti paprasto įrašymo, išspausdinimo, apgyvendinimo reikšmėmis, kai neturimas galvoje tilpimas: Prašom laikraštyje patalpinti (= išspausdinti) skelbimą. Našlaičius patalpino (= atidavė arba priėmė) į vaikų namus (apgyvendino vaikų namuose).

Kai kalbama apie informacijos talpinimą internete, šis žodis taip pat vartojamas ne savo reikšme. Galima būtų rašyti ar sakyti taip: informacija pateikiama, skelbiama įmonės interneto svetainėje, straipsnis dedamas į interneto tinklalapį ar tiesiog į internetą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video